שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ירון לונדון הדהים את גאולה אבן בשידור: תפסתי שד לאישה זרה במעלית

  העיתונאי ומגיש הטלוויזיה סיפר בתוכניתו בכאן על מפגש שאירע במעלית עם אישה זרה. לדבריו, היא העירה על גזרתו תוך נגיעה בבטנו - והוא בתגובה נגע בשד שלה ואמר: "גם זה כבר לא מה שהיה". מתאגיד השידור נמסר: "הדברים שנאמרו על ידי לונדון אינם מקובלים ויבדקו עמו". צפו בקטע המטריד

  אירוע לא שגרתי נרשם הערב (ג') בשידור במהלך תוכניתם של גאולה אבן וירון לונדון בכאן 11, במהלכו סיפר המגיש הוותיק כיצד נגע בשדיה של אישה זרה במעלית.

   

   
   

  "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות עם אישה שברור היה לגמרי על פי מדיה שהיא עורכת דין הדורה", סיפר לונדון, "עלינו שנינו במעלית לבד ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוצאים איש את מבטו של רעהו והיא עושה לי ככה: 'לונדון, מה זה?'". מהסיפור משתמע שהאישה נגעה בשלב זה בכרסו של לונדון, שמיהר להפגין בפניה את חוסר שביעות רצונו: "אני הנחתי יד על השד שלה, ואמרתי לה 'גם זה כבר לא מה שהיה'."

   

  תמונה של ירון לונדון (צילום: יריב כץ)
  ירון לונדון(צילום: יריב כץ)
    

  גאולה אבן, המגישה לצידו את התוכנית, הזדעזעה ואמרה: "מה? זה מזעזע". לונדון השיב: "למה זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי?" אבן מיהרה להסביר: "שד זה איבר עם משמעות מינית וכרס לא."

   

  דבריו של לונדון עוררו זעם בקרב שדולת הנשים בישראל. "לתפוס אישה בחזה זה מעשה מגונה, ותגובה איומה של גבר לסיטואציה בה נעלב מאישה", נמסר מהעמותה, "זאת דוגמא מצויינת לזה שהמשמעות של נגיעה של אישה בגבר לא זהה לנגיעה של גבר באישה, כי נשים חוששות פיזית מגברים, וגברים חוששים ללעג מנשים. לא ייתכן שבישראל 2019 גברים עדיין ירגישו שזה בסדר גמור לעשות בנשים כרצונם."

   

  שלי יחימוביץ' צייצה בטוויטר בתגובה למקרה: "אז שוביניסטים גסים שהתעדנו לכמה שנים כי הבינו שאפעס, כבר קצת בעייתי לבצע מעשים מגונים ולהתגסס, מרגישים חופשי להיות שוב האדם הקדמון. כנראה במסגרת קמפיין ההתמסכנות 'אוף כמה קשה להיות גבר וכמה הגזמתן עם החוצפה הפמיניסטית לדרוש לא להיות קורבן לעבירות מין'."

   

  אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אמרה: "דבריו של ירון לונדון הערב הם בדיוק הסיבה שבגללה אסור להמעיט לרגע בחשיבותו של קמפיין me too. הקלות הבלתי נסבלת שבה גבר מוכר וידוע מרשה לעצמו להטריד מינית אישה ומתרץ את התנהגותו הנלוזה בעלבון, היא מתן לגיטימציה לאלימות. צר לי על כך שאותה אישה לא התלוננה בזמן אמת. צר לי על כך שמר לונדון רואה לנכון להתגאות בהתנהגותו. השנים האחרונות מחייבות אותנו לשרטט מחדש את גבולות ההתנהגות המקובלת וחלק ממנה טמון גם בגינוי מוחלט של כל התנהגות אלימה כלפי נשים. אני מצפה ממנהליו של לונדון בתאגיד השידור הציבורי להבהיר את עמדת התאגיד בצורה נחרצת וחד משמעית."

   

  מכאן נמסר: "הדברים שנאמרו על ידי לונדון אינם מקובלים ויבדקו עמו."

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי לבטון
  ירון לונדון
  צילום: מוטי לבטון
  לאתר ההטבות
  מומלצים