שתף קטע נבחר

הסכם קיבוצי במפעל טבע טק בנגב: 700 העובדים יקבלו תוספות שכר

התוספת הגדולה יותר תינתן לכ-400 עובדים שמקבלים רמות שכר נמוכות, בהם מפעילים, אנשי אחזקה ומעבדה, כדי לצמצם פערים. עובדים שמשתכרים מעל 10,000 שקל בחודש יקבלו תוספת של 2.2%

אחרי הפיטורים והקיצוצים, מגיע שיפור בתנאי העובדים: הנהלת מפעל טבע טק בנאות חובב חתמה היום (ד') עם ההסתדרות ועם ועד עובדי המפעל על הסכם שכר ל-700 העובדים. לפי ההסכם, העובדים יקבלו תוספות שכר שקליות שינועו בין 2.2% ל-4.6% וישולמו באופן רטרואקטיבי מחודש אפריל 2019.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

3,300 מעובדי טבע יפוטרו: "חזירות וכפיות טובה"

טבע תפטר כל עובד שני בישראל: "נילחם על הבית, נלך עד הסוף"

מנכ"ל טבע קאר שולץ: "אם לא היינו מפטרים עובדים - כל החברה הייתה פושטת רגל"

 

התוספת הגדולה יותר תינתן לכ-400 עובדים המשתכרים ברמות השכר הנמוכות יותר, בהם מפעילים, אנשי אחזקה ומעבדה - וזאת במטרה לצמצם פערים בין העובדים. בתוך כך, עובדים שמשתכרים בין 6,497 שקל ל-8,500 שקל בחודש יקבלו תוספת של 3.53% עד 4.62%; עובדים שמשתכרים בין 8,501 שקל ל-10,000 שקל בחודש יקבלו תוספת של 2.5% עד 2.94% לשכר; ועובדים שמשתכרים 10,000 שקל בחודש ומעלה יקבלו תוספת של 2.2%.

מפעל טבע טק בנאות חובב (צילום: AP) (צילום: AP)
מפעל טבע טק בנאות חובב(צילום: AP)

ההסכם מגיע בהמשך להסכם קיבוצי שנחתם לפני כחודשיים לעובדי המפעל, ובתום מו"מ מורכב שנמשך מעל לחצי שנה. במפעל, המייצר חומרי גלם לתרופות, בוצעו פיטורים נרחבים לפני כשנתיים, על רקע הקשיים אליהם נכנסה חברת טבע. במסגרת זו צומצמה מצבת כוח האדם במפעל, שהעסיק קודם לתוכנית הקיצוצים 880 עובדים. על רקע מאמצי החברה לחסוך בהוצאות בימים אלו, מדובר בהישג של ממש עבור העובדים.

 

חברת טבע הודיעה בדצמבר 2017 על תוכנית התייעלות שכללה קיצוצים נרחבים של כרבע מכוח האדם שלה, בהם כ-2,000 עובדים בישראל, על רקע המשבר שאליו נקלעה.

 

מספר חודשים קודם לכן, ביולי 2017, הודיעה החברה על פיטורי 175 עובדים ממפעל טבע טק ו-175 עובדים נוספים מהמפעל בכפר סבא, אולם לאחר מו"מ עם הוועד וההסתדרות החליטה לצמצם את מספר המפוטרים בטבע-טק ל-110. הסכם השכר שנחתם היום חל כאמור על 700 עובדי המפעל המאוגדים בהסתדרות, כשבנוסף להם מועסקים במפעל עוד כמה עשרות עובדים שאינם מאוגדים.

 

תוכנית הקצוצים הכוללת במפעלי החברה בישראל מתפרשת על פני כמה שנים, עד מרץ 2020. קודם למשבר הגדול הועסקו במפעלי החברה בישראל כ-6,500 עובדים, כאשר בסיומה יועסקו בה בסך הכל 4,500 עובדים.

 

החתימה על ההסכם נערכה במעמד יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף; נציגי הנהלת טבע טק; יו"ר ועד עובדי המפעל, כאמל אל דאנפירי; מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב, יקיר אוקנין; וחברי הוועד - אלה אדמוב, יבגני קויפמן, אלכס קרבט ואלכסבראון.

 

בביוף מסר כי "למרות התקופה הלא פשוטה שעוברת על קבוצת טבע, הצלחנו להשיג תוצאות מרשימות עבור עובדי מפעל טבע טק המסורים, שראויים לכל תגמול עבור עבודתם. למרות הדרך הקשה, בסופו של דבק הגענו לעמק השווה עם הסכם מצוין, שמצמצם פערים ומגביר את השוויון בין העובדים. תודה לנציגי הוועד על נחישותם וליקיר מזכיר האיגוד שנתן את כל כולו לטובת המטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מפעל טבע טק בנאות חובב
צילום: AP
מומלצים