שתף קטע נבחר

הטייס הדרוזי הראשון במוקד טקס מסדר כנפיים: "השותפות בנפשנו"

נשיא המדינה ורה"מ דיברו בטקס ענידת הכנפיים בחצרים בשבחו של סגן ג', הטייס הדרוזי הראשון בחיל האוויר. ריבלין: "הוכחה לנחישות העדה להוביל בכל חלקי צה"ל". נתניהו: "מכיר מקרוב את תרומת המשפחה למדינתנו". מחר יתפרסם ב-ynet ריאיון עם סגן ג'

 

טקס מסדר הכנפיים של מסיימי קורס טיס 178, שנערך הערב (יום ה') בחצרים, עמד בעיקרו בסימן התרגשות מהתיאורים על סגן ג' - הטייס הראשון בחיל האוויר בן העדה הדרוזית, שסיפורו נחשף לראשונה ב-ynet. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו דיברו בשבחו של סגן ג' ומשפחתו.

 

"אנו מצדיעים לכל מסיימי מסדר כנפיים ובכלל זה לבוגר הקורס סגן ג', הטייס הראשון שמצמיחה העדה הדרוזית המופלאה. אני מכיר מקרוב את משפחתו של ג' ותרומתה המתמשכת למדינתנו", אמר ראש הממשלה נתניהו.

 

טקס סיום קורס טיס בסיס חצרים צה
סגן ג' עם רה"מ נתניהו ומנהיג העדה הדרוזית שיח' מוואפק טריף(צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון)

טקס סיום קורס טיס בסיס חצרים צה
עם הרמטכ"ל רא"ל כוכבי(צילום: חיים הורשנטיין)

טקס סיום קורס טיס בסיס חצרים צה
לצד הרמטכ"ל כוכבי, שיח' טריף ומפקד חיל האוויר נורקין

מיקם נורקין עם ג' הטייס הדרוזי הראשון (צילום: מוטי קמחי)
קבלת הכנפיים בטקס סיום קורס הטיס בחצרים(צילום: מוטי קמחי)

 

סגן ג', הטייס הדרוזי הראשון (צילום: רועי עידן)
סגן ג'(צילום: רועי עידן)

הנשיא ריבלין אמר: "ריגש אותי במיוחד סגן ג', הטייס הראשון של חיל האוויר שהוא בן העדה הדרוזית. אתה ההוכחה שהשותפות בנפשנו. זאת הוכחה לנחישותם של בני העדה להוביל בכל חלקי צה"ל ומחויבותה של מדינת ישראל לכל אזרח ואזרח בה".

 

מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין אמר: "יש לנו את ג', טייס קרב. אבא שלו עמד כאן על המגרש בשנת 1987 כחניך מצטיין, וסבא שלו עמד כמצטיין במסדר כנפיים והחל את דרכו כנווט מוסקיטו. עתה גם אתה הופך ללוחם אווירי".

 

שיח' מוואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית, אמר: "אנחנו מאוד גאים שיש לנו טייס. זה מצביע על השילוב בין העדה בדרוזית לעם היהודי שאנחנו שומרים עליו לנצח נצחים".

 

בהתייחסו למעמד הדרוזים לנוכח חוק הלאום, אמר טריף כי "היום זה יום שמחה, יש הרבה דברים שאנחנו עושים יחד עם ראש הממשלה לטובת העדה, ויש הרבה דברים שישונו אחרי הבחירות בכל המישורים".

 

הנשיא התייחס בדבריו גם לסגן ר', מסיים נוסף של קורס הטיס ונכדו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון. לדבריו, "סגן ר' הוא נכדו של גיבור בישראל, מנהיג ומפקד, ראש הממשלה המנוח, אדם שאהבתי והערכתי". גם ראש הממשלה בירך את הנכד של שרון ואת נכדו של שר הביטחון המנוח משה ארנס, שאף הוא נמנה עם מסיימי הקורס.

 

"פה בצבא כולם שווים ואין שום הבדל", אמר בן העדה הדרוזית סגן ג' בריאיון ל-ynet לפני הטקס. "אנחנו על סרבל, לא תצליח לזהות מי אני ומאיזה מוצא אני, כולם במסגרת הזאת נלחמים כתף לכתף".

 

בריאיון המלא שיתפרסם כאן מחר סיפר טייס המסוקים על קשיי השפה והבדלי התרבות שהופיעו עוד בגיבוש, על הבחירה להתנדב עם ילד אריתראי ולתמוך בקשיש ערירי, ההקאות במטוס האימונים, ההחלטה הקריטית לדחות הכול בשנה, המשבר בוועדת האמצע, והטלפון הראשון לאימא שבו בישר לה שהוא הטייס הדרוזי הראשון בחיל האוויר: "היא פרצה בבכי. גם אני לא עצרתי את הדמעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים