שתף קטע נבחר

אירוע גאווה ראשון בטבריה: "מצטרפים לערי האור הנאורות"

הקהילה הגאה חגגה בטיילת שלשפת הכינרת בפעם הראשונה בתולדות העיר. "גרמנו לציבור להבין שנוכחות ונראות גאה היא דבר מציל חיים", אמרה אחת המארגנים. ראש העיר קובי: "יש מקום לכולם תחת אור השמש והקשת". הוסרו דרישות המשטרה לקיום אירוע הגאווה בבת ים

 

יותר מ-200 בני אדם השתתפו אחר הצהריים (יום ה') באירוע הגאווה הראשון שצוין מעולם בטבריה. המשתתפים נהנו מהפנינג בטיילת שעל שפת הכינרת ומהופעות שונות. את האירוע ארגנו אנשי התא הגאה בעיר עם חניכי תנועת דרור ישראל וארגונים נוספים.

 

בין המשתתפים באירוע היה ראש העיר רון קובי, שאמר כי מדובר בהיסטוריה: "אנחנו אומרים שבמדינת ישראל ב-2019 יש מקום לכולם תחת אור השמש והקשת. טבריה מצטרפת היום לערי האור הנאורות. אנחנו רוצים לראות אנשים שמחים, שמרגישים בטוח להביע את הרגשות שלהם".

 

רומיה בן ארי, מתנועת דרור ישראל וממארגני האירוע, אמרה: "היום קיימנו אירוע ראשון מסוגו בטבריה אך בהחלט לא האחרון. היום גרמנו לציבור להבין שנוכחות ונראות גאה היא דבר מציל חיים. במובן הכי פשוט, להט"בים בטבריה מבינים שהם לא לבד, ואזרחי טבריה והסביבה מבינים שלהט"בים נמצאים בכל מקום. גם כאן.

 

"האירוע נערך בסימן 'ואהבת לרעך כמוך' כי אנחנו מאמינות שזה ערך מכונן ביהדות, וצריך להיות גם ערך מוביל אצל כל אחד ואחת מאיתנו, כמי שרוצים לראות את טבריה כעיר שיש בה מקום לכל הקהילות השונות והמגוונות".

מצעד הגאווה בטבריה (צילום: אביהו שפירא)
חוגגים את אירוע הגאווה בטבריה(צילום: אביהו שפירא)

מצעד הגאווה בטבריה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

מצעד הגאווה בטבריה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

מצעד הגאווה בטבריה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

 

הדתיים שנגד הגאווה (צילום: אביהו שפירא)
ההפגנה נגד קיום אירוע הגאווה בטבריה(צילום: אביהו שפירא)

הדתיים שנגד הגאווה (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

במקביל לאירוע הפגינו כמה עשרות בני אדם בגן העיר נגד קיומו. גם חרדים הפגינו בצמתים שונים ביציאה מהעיר.

 

בחיפה יתקיים מחר מצעד הגאווה שבו צפויים להשתתף כעשרת אלפי בני אדם. במחאה על המצעד נערכה היום בשכונת נווה שאנן בעיר "תהלוכת משפחה". הצועדים הניפו דגלי ישראל ושלטים שבהם נכתב: "אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמאבא", "כבד את אביך ואת אימך" ו-"די לסתימת הפיות".

 

בת ים: אירוע הגאווה ייערך כמתוכנן

הערב נודע עוד כי אירוע הגאווה של העיר בת ים יתקיים בשבוע הבא כמתוכנן. בעקבות פניית האגודה לזכויות האזרח, הסירה המשטרה את דרישותיה להציג גדר היקפית בגובה שני מטרים, לשכור מאבטחים ולהציב עמדות עם מגנומטרים.

 

עו"ד רוני פלי מהאגודה מסרה כי "אירועי חודש הגאווה הם אירועי מחאה לכל דבר ועניין, וככאלה על המשטרה לשאת בעלויות האבטחה. לא יעלה על הדעת שהזכות להפגין תהיה שמורה לבעלי ממון בלבד. אנו מברכים על החלטת המשטרה ומאחלים למשתתפים באירוע בבת ים ולכולם חג גאווה שמח ושוויון לכול".

 

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אמר הערב כי "הקהילה הגאה בישראל תצעד בכל עיר, ברחוב המרכזי, לאור היום - בכל מקום בארץ וגם בבת ים, עד שנגיע לשוויון מלא. אנחנו שמחים לראות שהמשטרה תאפשר את קיום הפגנת הגאווה בבת ים ללא הדרישות שנתנה בהתחלה. בת ים תיצבע בצבעי הקשת, השוויון והסובלנות, את המהפכה הזו אי אפשר כבר לעצור. אנחנו קוראים לכל הציבור להגיע לאירוע הגאווה בבת ים ולחזק את רוחות השינוי".

 

חברת מועצת העיר בת ים קטי פיאסצקי-מורג (מרצ), ממארגני האירוע, בירכה על החלטת המשטרה. "ביום שלישי נממש את זכותנו הדמוקרטית ונקרא לקידום זכויות הקהילה הגאה. אני קוראת לכלל הציבור להגיע לאחר הצהריים של אהבה ושל אור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אירוע הגאווה בטבריה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים