שתף קטע נבחר

חוקר המשטרה: "הגננת קשרה את הפעוט במשך 56 דקות, וכך הוא אכל ארוחת צהריים"

כרמל מעודה, מנהלת הפעוטון מראש העין שחשודה בהתעללות בילדים, תישאר במעצר ארבעה ימים נוספים. חוקר המשטרה חשף סרטונים חדשים שבהם נראית החשודה פוגעת לכאורה בפעוטות: "יש ילד אחד שעבר הכול. החשודה קשרה אותו לאחור, הוא אכל צהריים על הכיסא כשידיו קשורות"

 

 

הפעוט נקשר בידיו למשך שעה, וכך נאלץ לאכול בפעוטון הפרטי. בבית משפט השלום בפתח תקווה נערך הבוקר (יום א') דיון נוסף בעניינה של כרמל מעודה (25), מנהלת הפעוטון מראש העין שחשודה בהתעללות בילדים.

 

בפתח הדיון הציג חוקר המשטרה סרטונים חדשים, שבהם נראית החשודה פוגעת שוב לכאורה בפעוטות. "כל הגן עבר אלימות, אבל יש ילד אחד שעבר הכול", תיאר החוקר. "חיפשתי את הילד במצלמת האבטחה, ובשלב מסוים אני רואה יותר יושב על הכיסא והחשודה מגיעה אליו וקושרת את ידיו לאחור".

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה עם ילדים בגן

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה

אמו של הפעוט שנראה לכאורה בסרטון המדובר הגיבה: "זה הילד שלי" - והתייפחה למשמע תיאוריו הקשים של חוקר המשטרה. "קשירה אחת הייתה למשך 32 דקות, ואז שוב למשך 56 דקות", סיפר החוקר. "הילד הקטן הזה אוכל את ארוחת הצהריים שלו כשידיו קשורות לאחור".

 

"הילדים שלנו צועקים ומדממים" 

חוקר המשטרה סיפר על מקרים אחרים שנחשפו בצפייה ממצלמות האבטחה בפעוטון: "יש פה ילד קטן, אין לו שנה לפי דעתי, וזורקים עליו שני מזרנים. בסרטון אחר רואים ילד לא קשור על כיסא והוא נופל. היית מצפה שירימו אותו, יחבקו וינשקו. לא עושים את זה. בסרטון נוסף רואים ילד שעומד בדרך ואז פשוט בועטים בו".

 

בתום הדיון הוארך מעצרה של מעודה עד יום רביעי. השופטת אופיר כתבי-ריבלין ציינה בהחלטה כי "צפיתי בסרטונים חדשים, ואני סבורה שהחשד הסביר שמלכתחילה היה בעוצמה גבוהה התעצם ומלמד על אירועים קשים נוספים".

 

אמו של הפעוט שנקשר אמרה לאחר הדיון בבית המשפט: "זה היום הקשה ביותר שלי מאז תחילת הפרשה. היו לי חשדות שהבן שלי היה 'כוכב ההתעללות' הזאת כי הוא חזר עם הכי הרבה חבלות הביתה. אני לא יכולה לתאר מה עובר עליי כשאני צריכה לשמוע את סיפור הקשירה בזמן שהשופטת רואה את הסרטון של הילד שלי קשור. יש לו אותי ואת בעלי ועוד 17 זוגות של הורים שיעזרו לכל הילדים לצאת מזה".

 

אביו של אחד הפעוטות, שנכח אף הוא בדיון בבית המשפט, אמר: "יש פה 18 משפחות מרוסקות. הילדים שלנו צועקים ומדממים, הם פצועים נפשית ופיזית".

 

עו"ד אלי כהן, פרקליטה של מעודה, אמר: "בית המשפט אמנם האריך את המעצר אבל רק בשביל שהחקירה תסתיים, והביע את דעתו שבפרק הזמן הזה להשלים את החקירה. ביום רביעי תחליט המשטרה אם לשחרר אותה או להאריך את מעצרה מכוח כתב אישום שיוגש. מרשתי ממשיכה לדבוק בגרסתה שלא הייתה לה כוונה להכאיב או להזיק לילדים, אלא שהיא עשתה את זה מתוך טעמי ריסון וסדר. היא ממשיכה לשתף פעולה בחקירה".

השלום ראשל
מעודה בבית המשפט(צילום: עמית הובר)

בדיון הקודם בעניינה של מעודה, שנערך בשבוע שעבר, נשמעו עדויות מצמררות. "היא חונקת פה את הילד, מכה אותו במגבת", תיאר בדיון חוקר משטרתי סרטון שבו נראית לכאורה החשודה פוגעת בפעוטות. אימהות שנכחו בבית המשפט פרצו בבכי לנוכח תיאוריו של חוקר המשטרה. במקביל, עצרה המשטרה את הסייעת של מעודה, צעירה בת 20, בחשד שפגעה גם כן בפעוטות.

 

חלק מההורים שנכחו בדיון הקודם בבית המשפט קיללו את מנהלת הפעוטון ואחרים ניסו להתעמת איתה ופרצו בזעקות שבר. "אני פשוט לא מאמינה שהילדים שלנו היו בגיהינום הזה", אמרה אם לילד בפעוטון. "שמנו את הילדים במקום שנראה לנו הכי טוב, סגרנו את הדלת, ומסתבר שהיה שם גיהינום. אני מזועזעת. אם השופטת, שראתה דברים בחיים שלה, הייתה מזועזעת - מה נגיד אנחנו? רק אלוהים יודע מה הילדים עברו שם".

 

חוקר המשטרה לא חסך כאמור תיאורים קשים מהסרטונים שהוצגו בבית המשפט. "יש ילד שמקיא שם, והיא מאכילה אותו את מה שהוא הקיא בחזרה", סיפר אז נציג המשטרה. "יש חיות שלא מרימות ככה את התינוקות שלהן".

 

החוקר הודיע כי נדרשות עוד פעולות חקירה רבות. לדבריו, "על הסרטונים שמצולמים בארבע מצלמות עובדים שני חוקרים. זה פשוט אירוע מזעזע, זו לא התנהגות של בן אדם נורמטיבי. היא מסוכנת לא רק לילדים, אלא גם לי ולכל אחד".

 

הוא הוסיף כי בידי המשטרה רישומים רפואיים בנוגע לשני פעוטות, כשלפחות במקרה אחד ניתן לקשר בין רישומי הרופא לאירוע שתועד. עוד התגלה בדיון כי הגננת איפסה את המצלמות בפעוטון מהיום שבו נעצרה. לדברי נציג המשטרה, "היא אמרה בחקירה שתכננה לאפס את המצלמות ולמחוק את העדויות. בגלל זה יש חשש לשיבוש. היא הזמינה טכנאי לאפס את המצלמות".

 

השופטת כתבי-ריבלין אמרה בדיון הקודם כי מדובר בעבירות של התעללות פיזית ונפשית בחסרי ישע: "אני סבורה כי קיים חשד סביר הקושר את החשודה למעשים המיוחסים לה בעוצמה גבוהה ביותר. מחומרי החקירה ומהסרטונים שבהם צפיתי עולה אלימות חוזרת ונשנית כלפי פעוטות מלמדים על מסוכנות גבוהה של החשודה. כמו כן פעולות החקירה שנותרו ברובן בנות שיבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
מעודה בבית המשפט
צילום: עמית הובר
מומלצים