שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שמולי ושפיר: אם ננצח - נפעל ליצירת חיבורים בגוש
  למרות התכתשויות בנושאים שונים לקראת הקרב על ראשות המפלגה בעוד יומיים - שני המועמדים הצעירים מיישרים קו. הם העלו את שמותיהם של ברק ולבני בניסיון ליצירת חיבורים. שמולי: "הקרב צמוד ביני לבין עמיר פרץ,לא מגיב לקמפיינים שליליים". שפיר: "שמולי ופרץ בורחים מדיון"

   

   

   

  יומיים לפתיחת הקלפיות בפריימריז על ראשות מפלגת העבודה, ושניים מהמועמדים לראשות המפלגה, איציק שמולי וסתיו שפיר, הגיעו הבוקר (א') לאולפן ynet ויישרו קו בנושא אחד – האיחודים בגוש המרכז-שמאל. גם שמולי וגם שפיר אמרו כי יפעלו לאיחודים בגוש עם מפלגות אחרות בגוש אם ינצחו וינסו להחזיר את ציפי לבני למפלגה לקראת הבחירות השניות שייערכו השנה.

   

  "ישבנו לא מעט פעמים, גם עם אהוד ברק, גם עם אחרים. אין סיכום איך מרכיבים את הפאזל, אבל יש מחויבות מאוד גדולה, גם ממני וגם מהצד שלו לרעיון הזה שחייבים לייצר חיבורים בתוך הגוש, עם ברק, הלוואי וגם עם לבני, נראה גם מה קורה עם מרצ אבל צריך ללכת בכוחות משותפים כדי להגדיל את הגוש", אמר שמולי.

  איציק שמולי סתיו שפיר העבודה (צילום: עידן ארבל)
  מיישרים קו בנושא החיבורים בגוש. שמולי ושפיר(צילום: עידן ארבל)
  שפיר אמרה כי "איחודים לא עושים בטוויטר. כדי לבנות איחוד ומחנה דמוקרטי צריך לבנות את זה במשך שנים וזה בדיוק מה שעשיתי. בשנים האחרונות דיברתי עם כל הצדדים שנוגעים למפה – מבני גנץ וגבי אשכנזי, דרך אהוד ברק, ויאיר גולן וקובי ריכטר וגם ניצן הורוביץ במרצ".

   

  שפיר המשיכה לתקוף את שמולי ואת עמיר פרץ, המועמד השלישי לראשות המפלגה, ואמרה כי "שמולי ופרץ משתפים עכשיו פעולה סביב בריחה מהדיון שאנחנו אמורים לנהל כמו במפלגה דמוקרטית. הם מסתמכים, כמו תמיד, על המנגנונים הישנים של המפלגה. עד לפני רגע גם פעלו ביחד. לא ברור מה ההבדל ביניהם לאף אחד מבוחרי העבודה, ברור מאוד מה ההבדל בינינו, ההבדל הוא הכרעה על הדרך".

   

   

  שמולי התייחס למתקפה של שפיר נגדו בסוף השבוע ואמר: "במשך כל סוף השבוע, לא רק מהכיוון של סתיו, יש קמפיינים נגטיביים כנגדי. אני לא מגיב ולא נגרר למקומות האלו, דווקא מתוך אחריות. הדבר האחרון שהבית שלי צריך עכשיו, כשהוא עומד להתמוטט, הוא עוד קרבות בוץ. אני לא מתכוון להיגרר לשם, אני יכול לספוג את זה ואני ממוקד מטרה".

   

  עוד אמר שמולי כי הוא "מתכוון להזניק את המפלגה הזאת קדימה, לבנות אותה מחדש. הסקרים מראים שאני מכפיל את כוחה של המפלגה, מצליח להביא קהלים חדשים – ואז כן אני מתכוון עשות חיבורים מתוך עוצמה, זאת אומרת שאנחנו לא צריכים לחשוב רק על עצמנו כמפלגת העבודה, אלא על הסיכוי שלנו, של הגוש כולו, לגדול. אני לא מתבייש בזה, אני חותר לזה, אני מאמין בזה".

  אהוד ברק בראיון לאולפן (צילום: אבי מועלם)
  גם שפיר וגם שמולי אמרו שיחזרו אחריו אם ייבחרו. אהוד ברק(צילום: אבי מועלם)
    

   

   

  שמולי אמר כי יעשה מאמצים להשארת שפיר במפלגה, אחרי שאתמול סירבה להתחייב לומר שתישאר אם תפסיד בפריימריז ביום שלישי. "אני מאוד מקווה שהיא לא התכוונה למה שהיא אמרה. בסוף, יש בתוך מפלגת העבודה תמיד יריבויות ומתחים. לסתיו יש איכויות - היא פייטרית ופרלמנטרית מעולה".

   

  שפיר ניסתה לשרטט את העתיד של העבודה בראשותה, אם תזכה, ואמרה: "אני מאוד עקבית ברצון שלי שיהיה מחנה דמוקרטי רחב. אני רואה אותו מכחול לבן, ודרך אהוד ברק, ועד למרצ, עם תוספות רבות, כמו אורלי לוי וציפי לבני - שאני רוצה להחזיר למפלגה".

   

  "בתוך המחנה הזה, שיש בו את האנשים שמנסים להתחנף למרכז, כחול לבן עשתה את העבודה בעניין הזה. מפלגת העבודה צריכה בתוך מחנה כזה להיות המפלגה הכי חדשנית, הכי מעניינת. מפלגה שתובל בהנהגה נשית. אין אישה אחת שמובילה מפלגה אחת בישראל, אנחנו כאילו חזרנו 200 שנה אחורה. המפלגה שלנו תהיה המפלגה היחידה במחנה שיודעת להביא צעירים, סוף סוף לפנות לקהל הצעיר ולתת לו תחושה של פוליטיקה אותנטית שמשרתת אותו, רק אני יודעת לעשות את זה, ושם ההבדל הכי משמעותי ביני לבין המועמדים האחרים".

   

  שפיר קראה להתנתק מהפוליטיקה ההסתדרותית והמפא"ינקית לדבריה, וכי שמולי ופרץ מסרבים להתנתק ממנה. היא סירבה לומר אם תנסה להתנתק מההסתדרות אם תעמוד בראשות המפלגה. היא טענה כי תתנגד ל"קשר שבו ההסתדרות מנסה לגרום לעבודה לזחול לתוך ממשלות שאנחנו לא אמורים להיות חלק מהן, את סגירת הדילים מאחורי גבם של החברים ואת ההחלשה השיטתית של הדמוקרטיה המפלגתית". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים