שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הבקשה נדחתה - הסרט שמבטיח "רעידת אדמה" בפרשת אייל גולן ישודר כמתוכנן

  שופטת בית המשפט המחוזי החליטה כי סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז על פרשת אייל גולן ישודר במועד המתוכנן. במהלך הדיון מנהלו של הזמר, בני פרץ, טען כי הפרומואים לבדם גרמו לנזק של 1.4 מיליון שקלים, וכי וילנאי ומרוז רצו "להרוג משפחות". וילנאי טענה: "הבטחתי לרדת לחקר האמת"

  אחרי הסערה התקשורתית, סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז על אייל גולן ישודר כמתוכנן ברשת ביום שלישי הקרוב - כך החליטה היום (ב') שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים חגית מאק-קלמנוביץ. זאת לאחר שגולן הגיש לבית המשפט בקשה לצו מניעה שיורה על מניעת שידור הסרט בטענה שהוא ומנהלו הוטעו, כפי שנחשף ב-ynet.

   

  בנימוקיה כתבה השופטת כי הסיכויים להוכחת הטענה של גולן ואנשיו על הפרת הסכם של אורלי וגיא לא גבוהים - ואם היה מדובר בהסכם כל כך חשוב - היו עורכים אותו בכתב. "ניתן לתת ביטוי כלשהו להסכמות, במסמך קצר, בהודעת טקסט, המשקפות את הדברים או אף בהקלטות שיחה", אמרה. בנוסף הוטלו על גולן ואנשיו הוצאות המשפט על סך 15 אלף שקלים. 

    

  אייל גולן (צילום: צילום מסך, ערוץ 13)
  אייל גולן(צילום: צילום מסך, ערוץ 13)
   

  תחילה נציגיו של אייל גולן, עורכי הדין קובי קמר ומירב זמיר, ביקשו לדחות את הדיון בניסיון להביא גם לדחיית שידור הסרט של וילנאי ומרוז. טענתם הייתה שגולן נמצא בצילומי הדוקו-ריאליטי של HOT "גולסטאר" בברזיל, אולם השופטת דחתה את הבקשה והדיון התקיים אתמול.

   

  במהלך הדיון, מנהלו של אייל גולן, בני פרץ, אמר כי יום לאחר שידור הפרומואים לסרט החדש בתוכנית "אורלי וגיא", הוקפאו שבעה חוזים שהיו במשא ומתן עם הזמר, ובוטלו שישה חוזים נוספים שכבר נחתמו. לדברי פרץ, הנזק מוערך ב-1.4 מיליון שקלים.

   

  בעדותו הוסיף פרץ כי הובטח לו שהדבר היחיד שישודר בסרט הוא ריאיון עם גולן, ותקף את רשת המשדרת את התוכנית. "מבחינתנו אתם הגעתם לעשות צהוב, להרוג משפחות. אני ואייל שוכנענו שמדובר בריאיון בלעדי", אמר, והוסיף: "אני מצטט את אורלי וילנאי: 'אנחנו נביא את העוול שנגרם לו, את החוסר צדק שנעשה, בשביל זה אנחנו יושבים פה, סמוך עליי, אני כאן כדי לתת את הצד האמיתי'. היא עשתה תרגיל ערמומי".

   

   

  אורלי וגיא ()
  אורלי וגיא

  פרץ נשאל האם ידע שייתכן כי בתוכנית ירואיינו נשים מהתקופה שבה עוסקת הפרשה שנקשרה בשמו של אייל גולן. על כך השיב: "לא ידעתי שהם יגיעו לבנות שהן לא קטינות ושלמעשה היו עם אייל ושכבו איתו. זכותו ללכת עם מי שהוא רוצה, הוא רווק". בשלב מסויים כשהדיון התלהט, עורך דינו של גולן תקף את בית המשפט ואמר כי "החששות שלי הולכים וגוברים, הדברים מתפרשים כאילו שלבית המשפט יש צד בדבר הזה", כשהוא רומז שהשופטת לצידם של וילנאי ומרוז.

   

  בעדותה אמרה אורלי וילנאי: "פנינו לבני פרץ ולא מתוקף שום הסכם, הסדר או החלטת מגשר. זו יוזמה שלנו לראיין את אייל גולן. יש לנו החלטה לצאת ולחקור על פרשת 'משחקי חברה'". וילנאי הוסיפה כי "המסר הוא לא מסר מכפיש, הולך להיות סרט תחקיר מעמיק שחושף גם גילויים חדשים על מה שכונה 'פרשת אייל גולן'". עוד סיפרה וילנאי כי ריאיינה ארבע נשים, מתוכן אחת ביקשה את רשות מנהלו של אייל גולן להתראיין. "בני אמר שלא", סיפרה וילנאי.

   

  לגבי הטענות על קיומו של הסכם בינה לבין פרץ אמרה וילנאי: "מה שאני הבטחתי היה לרדת לחקר האמת. בפגישה עם בני פרץ הוא סיפר על ארבע 'שקרניות' שהלכו ומסרו תצהירים. הבטחתי לרדת לחקר האמת, נתתי הבטחה כמו שאני עושה תמיד, לרדת לחקר האמת. כשישבנו בפגישה הראשונה, בני פרץ הציג בפניי מצג שווא, רציתי להאמין שמה שהוא מספר נכון, שהתיק נסגר, שמישהו העליל עלילה וגרם להן לשקר. בעצב גדול גיליתי שזה לא נכון". וילנאי הכחישה כי היה סיכום בינה לבין פרץ וגולן על כך שחומרי הריאיון יועברו אליהם לאישור. וילנאי הוסיפה כי הטענה בסרט אינה שגולן שכב עם קטינות, והודתה כי הבנות שראיינה היו בנות 16 בתקופת הפרשה.

   

  גולן, שכאמור נמצא בברזיל, לא הסתפק בבקשה לצו מניעה ותקף את צמד העיתונאים בסרטון חריף במיוחד שהעלה לרשתות החברתיות. "אתם פחות מוסריים ממני, פירקתם משפחות", אמר וטען כי המרואיינות בסרט קיימו איתו יחסים בהסכמה ולא היו קטינות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר מאירי
  אייל גולן
  צילום: אמיר מאירי
  לאתר ההטבות
  מומלצים