שתף קטע נבחר

דוד אמסלם מונה לתפקיד שר התקשורת

יש מחליף לאיוב קרא שהתפטר: ראש הממשלה מינה את חבר הכנסת אמסלם מהליכוד, ששימש בשנה וחצי האחרונות כיו"ר הקואליציה, לתפקיד שר התקשורת. "שמח על הזכות הגדולה לשרת את עם ישראל ומודה לנתניהו על האמון", אמר אמסלם

 

 

דודי אמסלם (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
דודי אמסלם(צילום: אלכס קולומויסקי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה הערב (ב') את ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) לתפקיד שר התקשורת. מינויו של אמסלם מגיע כשבוע לאחר התפטרותו של שר התקשורת הקודם איוב קרא. אמסלם אמר זמן קצר אחרי המינוי: "‏שמח על הזכות הגדולה לשרת את עם ישראל בתפקיד שר התקשורת. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון". 

 

בימים האחרונים התלבט נתניהו בין אמסלם ליואב קיש. אמסלם החל את הקדנציה הראשונה שלו בכנסת במערכת יחסים מתוחה עם נתניהו על רקע מאבק שניהל להעלאת בני הפלשמורה יחד עם חבר הכנסת אברהם נגוסה מהליכוד. השניים אף נעדרו מהצבעות והודיעו על מרד עד שיושג איתם סיכום בנושא.

בנימין נתניהו מדבר על הנשק הגרעיני של איראן בטקס הענקת תעודות הוקרה ליחידות המילואים (צילום: אלכס קולומויסקי)
לא יכול היה להחזיק בתיק, ומצא שר חדש(צילום: אלכס קולומויסקי)

לקראת אמצע הקדנציה ולאחר שנתניהו הבטיח להם טיפול בנושא, אמסלם החל להתקרב לנתניהו ומאמצע הקדנציה נחשב לחבר כנסת מוערך על ידי נתניהו ובעיקר כזה שהפגין נאמנות גם כשקידם את החוק הצרפתי על רקע חקירות נתניהו - חוק שאמור היה לחלץ את נתניהו מחקירה במהלך הכהונה אך טורפד ואף גיבה אותו בראיונות בכלי התקשורת גם כשחברי כנסת אחרים סירבו להופיע.

 

בפריימריז האחרונים נרשמה שוב מתיחות לאחר שנתניהו לא סייע לנאמניו בליכוד, אולם לאחר מכן הבהיר כי מיקומם של חברי הכנסת ברשימה לא נלקח במערכת השיקולים בעת חלוקת התפקידים.

איוב קרא (צילום: רועי עידן)
השר המתפטר איוב קרא(צילום: רועי עידן)
   

כאמור, אמסלם יחליף בתפקיד את איוב קרא. האחרון ציין במכתב ההתפטרות שלו כי "אחרי שנים רבות של שירות צבאי וציבורי, שבהן הפסדתי את היקר לי למען ביטחון ישראל, אחים, דודים, בני דודים, וגם נפצעתי קשה, הגיעה השעה לומר לעם ישראל את האמת: מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי הנובע מדעות קדומות וכל הצלחה הפכה לצערי לכישלון, כולל ביקורת מגמתית מבפנים ומבחוץ.

 

"צמרת הליכוד פעלה כדי להחליש ולהוציא אותי ממרכזי הכוח בתנועה, ואף אסרו עליי להתמודד במגזר המיעוטים, דבר שלא נעשה לאיש ציבור בהיסטוריה של מדינת ישראל".

 

"כדי להפסיק מסע ציד זה ועל מנת להמשיך לשרת את מדינה ישראל אינני פורש מחיי הציבוריים, אבל אני יוצא לקרב לטיהור שמי וכדי לנקות את הליכוד מתפישות עולם מפא"יניקיות שחדרו אליו בשנים האחרונות", הוסיף קרא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
דודי אמסלם
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים