שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת ישראל ביתנו: היועצת לשר החקלאות לשעבר - לכלא
  הפרקליטות הגישה כתב אישום מתוקן נגד טלי קידר, ששימשה יועצת בכירה לשר החקלאות לשעבר יאיר שמיר. במסגרת עסקת טיעון תודה ותורשע קידר בלקיחת שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, ותרצה 10 חודשי מאסר

  טלי קידר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  טלי קידר(צילום: ירון ברנר)

  עוד הסדר טיעון בפרשת ישראל ביתנו: המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום מתוקן נגד טלי קידר, לאחר שהגיעה עמה להסדר טיעון. קידר שימשה יועצת בכירה לשר החקלאות לשעבר, יאיר שמיר.

   

  במסגרת הסדר הטיעון תודה ותורשע קידר בלקיחת שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, בעת ששימשה יועצת בכירה של שמיר. על פי ההסדר, היא תרצה מאסר בפועל בן 10 חודשים.

   

  משה וקידר הואשמו יחד בכתב האישום, שבמסגרתו הואשם משה בשתי פרשיות של מתן שוחד ובעבירה של הלבנת הון, בעוד שקידר הואשמה בלקיחת שוחד.

   

  על פי כתב האישום המתוקן שבו הסכימה להודות קידר, היא ביקשה ולקחה שוחד מרונן משה על מנת לקדם את האינטרסים העסקיים שלו וכדי לשמור עליהם, לאחר שרתמה עבורו את הגורמים הרלוונטיים במשרד החקלאות לפרסום בפרויקט "דקה לשמונה", תשדיר של דקה לפני מהדורות החדשות המרכזיות בטלוויזיה. לפי האישום נגדו, משה נתן באותה העת שירותי ייעוץ לחברה שהפיקה את הפינה.

  רונן משה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  רונן משה(צילום: ירון ברנר)

  סכום השוחד שעליו הסכימו השניים עמד על 90 אלף שקל, מהם שילם משה 56 אלף שקל לכמה גורמים במשרד, בהם גם קידר. קידר הוגדרה עובדת ציבור מכיוון ששימשה יועצת בכירה לשר החקלאות יאיר שמיר, ונטען כי קיבלה שוחד שיועד לה ולגורמים אחרים במשרד עבור קידום תכנים בפרויקט.

   

  בפרקליטות לקחו בחשבון בדרכם להסדר הטיעון את החרטה שאותה הביעה קידר, את לקיחת האחריות וכן נסיבות אישיות ייחודיות.

   

  משפטו של רונן משה עדיין לא הסתיים, ופרשת ההוכחות במשפט עתידה להיפתח בעוד כשבועיים. משה מכחיש את המיוחס לו. אתמול דחה בית המשפט העליון את ערעורו של משה על שיבוץ השופט בתיק, מרדכי לוי. לוי עצמו סירב לפסול את עצמו קודם לכן לבקשת משה.

   

  כתב האישום בעניינם של קידר ומשה הוא אחד משורת כתבי האישום שהוגשו במסגרת חקירת השחיתות השלטונית הנרחבת, שמכונה "פרשת ישראל ביתנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים