שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארדן ניחם את משפחת טקה: "כאן מבינים את התפרצות הכאב"
  השר לביטחון הפנים, שלווה במאבטח בן העדה האתיופית, התייחס בביקור הניחומים בבית משפחת סלומון לכעס בציבור על חסימת הצירים המרכזיים במסגרת ההפגנות: "גם אם ראינו את המחאה שהייתה אפילו אלימה, לנו קל לשפוט את זה על כמה התעכבנו. כשיושבים כאן מבינים את הכאב"

   

   
  השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ערך היום (ה') ביקור אבלים בבית משפחת טקה בחיפה, שבנה סלומון (18) נורה למוות על ידי קצין משטרה. "מיליוני אזרחים במדינה כואבים את הכאב שלכם", אמר השר ארדן לקרוביו של הצעיר לפני הפגישה עמם. ארדן היה מלווה במאבטח בן העדה האתיופית.

   

  "אני מבקש להודות למשפחה על הקריאה למפגינים שלא לנהוג באלימות", אמר השר ארדן. "מה שקרה עם סלומון הוא עצוב וטרגי ואני מקווה שזה יהיה המקרה האחרון. אם יש משהו שאני באופן אישי, הממשלה והמשטרה יכולים לסייע למשפחה - אנחנו לצדכם".

  גלעד ארדן מגיע לניחום אבלים בבית משפחת טקה (צילום: נחום סגל)
  השר ארדן עם הוריו של סלומון(צילום: נחום סגל)

  גלעד ארדן מגיע לניחום אבלים בבית משפחת טקה (צילום: אחיה ראב
  המאבטח בן העדה לצדו של השר ארדן(צילום: אחיה ראב"ד)

  משפחתו של סלומון טקה יושבת שבעה (צילום: AFP)
  ההורים האבלים עם תמונת בנם סלומון(צילום: AFP)

  בצאתו מביקור הניחומים אמר השר ארדן כי "הגעתי לכאן היום כדי להביע את הצער והכאב שלי ושל כל משטרת ישראל על מותו של סלומון זכרונו לברכה. פגשתי כאן הורים, את אביו ואמו של סלומון, את בני המשפחה. משפחה יקרה, משפחה אצילית, משפחה מדהימה.

   

  "לא נעצים את האיבה ואת השנאה ואת ההתלהמות בינינו, אלא ננסה באמת למצוא את המאחד ואת המלכד ואת המשותף. הקריאה לבני העדה להניח להפגנות ולאלימות ולבטא את הצער ואת הכאב בדרכים שלא יסכנו יותר חיים של אף אחד, מייצגת אולי יותר מכול דבר אחר את האצילות של משפחת טקה.

   

  "זה מייצג את האצילות של העדה הכל כך יקרה הזאת, שאנחנו רואים פעם אחר פעם ולאורך שנים רבות את הערכים שלהם, את האהבה למדינת ישראל, את האהבה לעם ישראל".

   

  "כולנו מחויבים לתיקון"

  השר ארדן התייחס בדבריו לטענות של נהגים רבים שנאלצו להתמודד בשיא המחאה על מותו של טקה ביום שני עם כבישים מרכזיים חסומים למשך שעות ארוכות. לדבריו, "גם אם ראינו את הכאב ואת המחאה האפילו אלימה ברחובות, לנו קל לשפוט את זה, על הנוחיות שלנו בכלי הרכב וכמה התעכבנו וזה הרבה יותר קשה להבין. אבל כשיושבים ומקשיבים כאן - מבינים את הכאב ואת התפרצות הכאב הזאת".

   

  הוא הוסיף בהקשר זה כי "כשאין להם אופק והם לא מרגישים שיש להם עתיד - זה כנראה מתפרץ לאלימות ולדברים שפוגעים אולי בנוחיות של חלק מאיתנו. אבל התפקיד שלנו כהנהגה זה להסתכל על המכלול. התפקיד שלנו זה לראות איך אנחנו משפרים ועושים טוב יותר. אני לוקח מכאן ומהימים האחרונים הרבה לקחים על דברים שצריך להמשיך ולשנות בתוך משטרת ישראל.

   

  "אבל מי שחושב שהשינוי הוא רק בתוך משטרת ישראל טועה טעות קשה. יש לנו תופעות של גזענות בחברה הישראלית ואת התיקון הזה כולנו מחויבים לעשות בתוך עצמנו, בכל מערכת שכל אחד מאיתנו נמצא בה: בחינוך, במשפטים ובמשטרה ובכל מקום אחר. אני מקווה שכולנו נפיק את הלקחים. אני כמובן אחראי להפיק את הלקחים מול המערכת שאני מופקדת עליה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נחום סגל
  השר ארדן עם הוריו של סלומון
  צילום: נחום סגל
  מומלצים