שתף קטע נבחר

הפועל אשקלון הולכת לפירוק, השחקנים ישוחררו

בית המשפט קיבל את העתירה של ארגון השחקנים במשותף עם שחקני הקבוצה, ועמותת "ותיקי הפועל אשקלון" תפורק. הערבויות שהופקדו - בין השאר של עמוס לוזון - ייפדו כדי לשלם משכורות שעוכבו. ראש העירייה משה גלאם: "חברי העמותה החזיקו בקבוצה כבת ערובה"

בית המשפט המחוזי בב"ש קיבל את העתירה שהגיש ב-26 ביוני ארגון השחקנים, יחד עם שחקני הפועל אשקלון, לפירוק "עמותת ותיקי הפועל אשקלון" והורה על מינוי מפרק זמני להפועל אשקלון מהליגה הלאומית.

 

הבקשה הוגשה בשם ארגון שחקני הכדורגל בישראל ו-13 משחקני הקבוצה, לאחר שהתברר כי היקף החובות של העמותה נאמדים בכארבעה מיליון שקלים, מתוכם כמיליון שקלים לשכר השחקנים וההפרשות הסוציאליות.

 

הפועל אשקלון חוגגת (צילום: אורן אהרוני)
שחקני אשקלון חוגגים. לפחות מחוץ למגרש רוו נחת(צילום: אורן אהרוני)

 

בעתירה דרש הארגון מבית המשפט להורות להתאחדות לכדורגל ולמינהלת לפעול למימוש הערבויות של העמותה שהופקדו בבקרת התקציבים – ובהם, בין השאר, גם המחאה של עמוס לוזון. סך כל הערבויות נאמדות בכ-750 אלף שקלים.

 

בנוסף, ביקש הארגון לשחרר את השחקנים החתומים על חוזים בקבוצה ולהעניק להם מעמד של שחקן חופשי, שיאפשר להם לחתום ולעבור ולשחק בכל קבוצה.

נוסף להחלטה על שחרור השחקנים, הורה בית המשפט על מינוי מנהל מיוחד כדי שיפעל מיידית למימוש הערבויות כדי לשלם את שכרם של השחקנים.

 

עו
עו"ד שי אליאס. העתירה התקבלה במלואה

 

מהמועדון נמסר בתגובה: "בית המשפט החליט למנות מפרק זמני לקבוצת הפועל אשקלון. בימים הקרובים יחל המפרק מטעם בית המשפט בהליך הבראה ושיקום הקבוצה, לרבות החתמת מאמן, וסגל שחקנים שיפתחו את העונה הקרובה בליגה הלאומית".

 

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, מסר בתגובה: "זהו יום עצוב לכדורגל באשקלון והאחראית הבלעדית לכך היא עמותת ותיקי הפועל אשקלון, שניהלה את הקבוצה בצורה כושלת, חסרת אחריות, בזבזנית וחסרת כל הגינות. היום, אנחנו רואים לאן הביאו אותנו אותם גורמים פוליטיים ואינטרסנטיים שעשו בקבוצה כבשלהם תוך ניצול משווע של כספי ציבור ותוך התעלמות בוטה מצרכיה האמיתיים של הקבוצה ושחקניה וזלזול ברגשותיהם של האוהדים.

 

"צר לי על אוהדי הקבוצה אך יחד עם זאת אנחנו עם הפנים קדימה וכולי תקווה שהפועל אשקלון תזכה לימים טובים יותר. חשוב לי לציין שעשינו כל שביכולתנו על מנת למנוע את ההליך הזה ואת תוצאותיו המבישות, אך חברי העמותה החזיקו בקבוצה כבת ערובה. בית המשפט עשה לזה סוף. נשתף פעולה עם המפרק על מנת שיוכל להוציא את הקבוצה מהמצב הקשה אליו הגיעה ולהבריא אותה. בכוונת עיריית אשקלון לפרסם את כל האמת אודות העמותה שניהלה בשנים האחרונות את קבוצת הכדורגל של הפועל אשקלון, בהמשך ובהרחבה"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים