שתף קטע נבחר

תיעוד קשה לצפייה: גננת קושרת ילדים לכיסא, מתעללת ומאכילה בקיא

בסרטונים ממצלמות האבטחה בפעוטון "בייבי לאב" בראש העין נראית הגננת כרמל מעודה מתעללת לכאורה בפעוטות. על פי החשד היא האכילה פעוטות בקיא שפלטו ואף קשרה את אחד הילדים לכיסא כשהוא ממרר בבכי עד שהוא נופל וידיו נותרות קשורות. ביום ראשון יוגש נגדה כתב אישום

 

 

המשטרה פרסמה היום (יום ה') את הסרטונים ממצלמות האבטחה בפעוטון "בייבי לאב" של כרמל מעודה (25) בראש העין, שנעצרה בחשד להתעללות בילדים.

 

מצפייה של החוקרים בסרטי האבטחה עלה כי הגננת נהגה להעמיד את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו ולהכות את הילדים באמצעות מגבת ובידייה. מעודה נצפתה גם קושרת את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור, בעוד שהוא ממרר בבכי עד שהוא נופל לרצפה וידיו נותרות קשורות.

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
(באדיבות דוברות המשטרה)
 

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
תיעוד ההתעללות שהתרחשה בפעוטון(באדיבות דוברות המשטרה)

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
(באדיבות דוברות המשטרה)

מעודה נעצרה ב-21 ביוני ומאז הוארך מעצרה כמה פעמים. ביום ראשון יוגש נגדה כתב אישום בבית משפט המחוזי בלוד. העבירות המיוחסות לה הן התעללות פיזית ונפשית בפעוטות ותקיפת חסר ישע. עם זאת, הפעוטות לא נחבלו או נפצעו בתקיפה.

 

במהלך החקירה עומתה מעודה עם הסרטונים שבהם היא מתועדת לפי החשד תוקפת את הילדים. היא טענה להגנתה כי לא מדובר באלימות.

 

במהלך החקירה זומנה לתחנת המשטרה סייעת שעבדה בגן, ומחקירתה עלה חשד כי היתה עדה למקרי ההתעללות של הגננת בילדים ואף נקטה בעצמה באלימות כלפי הפעוטות. הסייעת נעצרה והובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. ההליכים המשפטיים נגדה נמשכים.

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה

 

 

בכמה מהדיונים בבית המשפט הציג חוקר המשטרה את הסרטונים לשופטת. "כל הגן עבר אלימות, אבל יש ילד אחד שעבר הכול", תיאר החוקר. "חיפשתי את הילד במצלמת האבטחה, ובשלב מסוים אני רואה אותו יושב על הכיסא והחשודה מגיעה אליו וקושרת את ידיו לאחור".

 

אמו של הפעוט שנראה לכאורה בסרטון המדובר הגיבה: "זה הילד שלי" - והתייפחה למשמע תיאוריו הקשים של חוקר המשטרה. "קשירה אחת הייתה למשך 32 דקות, ואז שוב למשך 56 דקות", סיפר החוקר. "הילד הקטן הזה אוכל את ארוחת הצהריים שלו כשידיו קשורות לאחור".

 

אביו של אחד הפעוטות, שנכח אף הוא בדיון בבית המשפט, אמר: "יש פה 18 משפחות מרוסקות. הילדים שלנו צועקים ומדממים, הם פצועים נפשית ופיזית".

 

 

חוקר המשטרה סיפר על מקרים אחרים שנחשפו בצפייה ממצלמות האבטחה בפעוטון: "יש פה ילד קטן, אין לו שנה לפי דעתי, וזורקים עליו שני מזרנים. בסרטון אחר רואים ילד לא קשור על כיסא והוא נופל. היית מצפה שירימו אותו, יחבקו וינשקו. לא עושים את זה. בסרטון נוסף רואים ילד שעומד בדרך ואז פשוט בועטים בו".

 

השופטת אופיר כתבי-ריבלין ציינה בהחלטתה להאריך את מעצרה של מנהלת הפעוטון כי מדובר בעבירות של התעללות פיזית ונפשית בחסרי ישע: "אני סבורה כי קיים חשד סביר הקושר את החשודה למעשים המיוחסים לה בעוצמה גבוהה ביותר. מחומרי החקירה ומהסרטונים שבהם צפיתי עולה אלימות חוזרת ונשנית כלפי פעוטות מלמדים על מסוכנות גבוהה של החשודה".

 

אתמול בערב הפגינו ההורים מול בית משפחתה של מעודה. בני המשפחה הזעיקו את המשטרה משום שלדבריהם "חשו מאויימים".

 

 

 

בתוך כך, משטרת עפולה חוקרת חשד להתעללות בפעוטון בעיר. מטפלת בת 43 בפעוטון נחקרה היום בחשד לתקיפה כלפי שלושה פעוטות כבני שנתיים וחצי. בסיום החקירה החשודה שוחררה בתנאים מגבילים ביניהם: הרחקה מהגן ואי יצירת קשר עם כל המעורבים. במשטרה אומרים כי הם רואים את האירוע בחומרה והחקירה נמשכת.

 

השתתף בהכנת הידיעה: אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות דוברות המשטרה
מתוך התיעוד
באדיבות דוברות המשטרה
מומלצים