שתף קטע נבחר

זוועה בפעוטון: דרישה לחקור את הורי הגננת, שטוענים שהם מאוימים

לאחר התיעוד שהפיצה המשטרה שבו נראתה הגננת כרמל מעודה קושרת ילדים לכיסא, יושבת עליהם ומאכילה בקיא הפגינו ההורים שוב מול ביתה בראש העין. מקורבי מעודה: "המשפחה חוששת". הורי הפעוטות מגיבים: "אביה ואמה היו חלק מהצוות"

 

 

התיעוד שפרסמה המשטרה מפרשת ההתעללות בפעוטון "בייבי לאב" בראש העין ממשיך לטלטל. גם הלילה (יום ו') הפגינו מול בית הגננת כרמל מעודה (25) מראש העין הורים לילדי הפעוטון שדרשו שמערכת המשפט תמצה עמה את הדין. מקורבי הגננת שתועדה קושרת ילדים לכיסא, יושבת עליהם, מכה אותם ומאכילה אותם בקיא, אמרו: "בעקבות ההפגנות, המשפחה חוששת וחשה מאוימת".

 

הורי הילדים הגיבו בזעם על טענות משפחת מעודה: "אביה ואמה של כרמל היו חלק מהצוות. הם שמעו את בכי הילדים ולא דיווחו למשטרה". מקורבי מעודה אמרו מנגד: "מה ההורים רוצים מהמשפחה שלא עשתה דבר רע ואם עשתה שהמשטרה תחקור. אם הם רוצים לעשות שינוי שיפגינו מול משרדי הממשלה של המפקחת על הפעוטונים". 

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
קשרה ילדים, הכתה אותם. תיעוד ההתעלות(באדיבות דוברות המשטרה)
 

מצפייה של החוקרים בסרטי האבטחה עלה כי הגננת נהגה להעמיד את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו ולהכות את הילדים באמצעות מגבת ובידייה. מעודה נצפתה גם קושרת את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור, בעוד שהוא ממרר בבכי עד שהוא נופל לרצפה וידיו נותרות קשורות.

 

אמש וגם הלילה הפגינו מאות מול בית משפחת מעודה בראש העין. משפחת מעודה טוענת כי המפגינים השמיעו איומים על המשפחה. מקורב למשפחה אמר כי "מדובר במתחם שבו גרות כמה משפחות ולא רק הוריה של כרמל. אנשים לא מכירים אבל מדובר במשפחה טובה, ערכית ומגובשת. מאז מעצרה של כרמל עברה משפחתה טלטלה רצינית וחייהם התהפכו מקצה לקצה. בטוח שהם לא תומכים במעשיה של כרמל ועל כך היא צריכה ותיתן את הדין".  

 

 

לדברי המקורב, עקב ההפגנות והאיומים - חוששים קרוביה של הגננת לצאת מהבית וחשים מאוימים. "אי אפשר להאשים את כל המשפחה במעשים של כבשה אחת שחורה מהמשפחה. אם ההורים טוענים שבני משפחה ידעו, שיפנו למשטרה שתחקור. לבוא ולהאשים את כל המשפחה זה לא נכון ולא הוגן. לא ייתכן שבגלל המעשים של כרמל ילדים אחרים של המשפחה הנמצאים במתחם יסבלו וגם כל תושבי הרחוב. ההורים צודקים בכעס שלהם ובמחאה אבל שיפגינו מול משרדי הממשלה שלא מפקחים על פעוטונים וכך יביאו לשינוי בכל מה שקורה בפעוטונים הפרטיים".  

הפגנה הפגנות הורים נגד מטפלת כרמל מעודה פעוטון פעוטות ראש העין (צילום: יוסי דמארי)
ההורים מפגינים מחוץ לבית הגננת(צילום: יוסי דמארי)

הפגנה הפגנות הורים נגד מטפלת כרמל מעודה פעוטון פעוטות ראש העין (צילום: יוסי דמארי)
(צילום: יוסי דמארי)

ההורים של ילדי הגן בזים לטענות על רעש מצדם בהפגנות וטוענים שההורים היו צריכים לחשוב על כך כאשר הם שמעו את בכי ילדיהם ולא דיווחו עליו למשטרה. ניקול דניאל חג'בי: "מוזר מאוד שהפגנות ההורים של הילדים שעברו טרור אצל כרמל מפריעות להם והבכי של התינוקות שלנו שהיו במצוקה כלל לא הזיז להם בכל השנים. זו שמיעה סלקטיבית ואיומה. מתוך צפייה בסרטונים, זה נראה כאילו הם ראו ושתקו ולכן לא נשתוק עד שגם הם ייענשו. שיהיה ברור שכל עוד המשטרה תאפשר לנו, אנחנו נהיה שם שוב ושוב ונפגין גם בעתיד".

 

עוד אמרה דניאל חג'בי: "אנחנו כהורים כן שומרים על איפוק בהפגנות ואפילו ממתנים את הציבור שמגיע להפגין יחד איתנו. אני יודעת שכרמל לא יודעת איך נראה איפוק, אבל ככה הוא נראה. אנחנו בסך הכול רוצים להביע את הכאב שלנו ולזעוק את זעקת ילדינו שלא נשמעה עד היום".

 

אחת המפגינות, הילה שטיין, אמרה: "האבא והאמא היו חלק מהצוות. הוא נהג להכין את האוכל, הם היו עדים להכול. אנחנו מפגינים מולם כי אנחנו חושבים שהם לא דיווחו ולכן יש להם חלק וגם להם מגיע עונש. כל מי שהיה שם שמע את הבכי, אז איפה הם היו? משפחה משפחה, אבל אם יש משהו מסריח כדאי להעיר בזמן ולא עכשיו להתלונן עלינו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות דוברות המשטרה
ההתעללות תועדה
באדיבות דוברות המשטרה
מומלצים