שתף קטע נבחר

אב לילד בפעוטון שנשרף: "בואו לא נשכח מי הקורבנות פה"

ארז, שבנו בן השנה היה בפעוטון של "הגננת המתעללת" כרמל מעודה, אמר בהפגנה נגדה: "נעשה את מה שאנחנו יכולים כדי שימצו איתה את הדין". יוסי, שבתו הייתה בפעוטון, סיפר: "הילדה שלי סבלה שם מאלימות קשה מאוד". מנהלת ההפגנה, שאינה קשורה להורי הילדים, גינתה את הצתת ביתה של מעודה

 

 

כ-50 מפגינים הגיעו אתמול (שבת) להפגנה מול בית הסוהר נווה תרצה שבו כלואה כרמל מעודה, בעלת הפעוטון מראש העין החשודה בהתעללות בילדים. ארז, אביו של אחד הילדים בפעוטון, סירב להגיב על הצתת ביתה של מעודה הבוקר ואמר: "בואו לא נשכח מי הקורבנות פה".

 

לדבריו, "הופכים אותם מהר מאוד לקורבנות, הם לא הקורבנות. אנחנו מתעסקים בבלגן של הילדים שלנו, לא בבלגן שלהם. הם שיתעסקו בבלגן שלהם, ואנחנו בבלאגן שלנו. השריפה פחות מעניינת, היא לא על סדר היום בכלל", הוסיף.

 

עוד אמר כי "מטרת ההפגנה היא שכל המדינה תצא החוצה ותשמע את הזעקה של הילדים של כולנו. אנחנו רוצים שיהיה פיקוח בגנים, שיהיו מצלמות להורים בצורה מסודרת - שיוכלו לראות כל הזמן מה קורה בגן. קידום מבחנים פסיכולוגיים לגננות, גם לסייעות. שיעשו אבחונים גם לצוות שמגיע, לא רק לילדים".

ההפגנה מחוץ לנווה תרצה והפעוטון שהוצת (צילום: מוטי קמחי, דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
"בואו לא נשכח מי הקורבנות פה"(צילום: מוטי קמחי, דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)

ארז התייחס גם לתחושות לקראת הגשת כתב האישום נגד מעודה היום: "אנחנו מקווים שבית המשפט ימצה את הדין ושישאיר אותה מאחורי סורג ובריח עד לתום הליכים. זו התקווה שלנו ההורים". הוא סיפר כי כתב האישום נגד מעודה יתייחס למקרי התעללות ב-11 ילדים. "אנחנו נעשה את מה שאנחנו יכולים כדי שימצו איתה את הדין כמה שיותר חזק וכמה שיותר שנים, כי זה מה שצריך לקרות במדינה", אמר.

 

הוא סיפר עוד כי מעולם לא ראה את הסרטונים הלא-מצונזרים של ההתעללות בילדים ע"י מעודה: "אני לא מסוגל לעמוד בסרטונים הלא מצונזרים. ממה שידוע לנו מהמשטרה היא לא חסכה על שום ילד, כל הילדים עברו התעללות, ובכלל היו בסביבה אלימה וראו אלימות, שמעו צעקות שמעו בכי של ילדים כל הזמן, ראו ילדים מקיאים ומאכילה אותם בקיא של עצמם, ראינו דברים מזעזעים".

 

"היא גמרה לילדה שלי את הנפש"

גם יוסי, אב לילדה בפעוטון של מעודה, לא מיהר להביע אמפתיה על הצתת ביתה: "אני נמצא פה לא בשביל לדבר על מה שקרה בבית של השטן. דמעות לא נוזלות לנו מהעיניים, אין טיפת כאב. אנחנו לא אחראים למעשים כאלה או אחרים של אנשים".

 

הוא סיפר כי מעודה התעללה גם בבתו: "הילדה שלי סבלה שם מאלימות קשה מאוד. היא גמרה לילדה שלי את הנפש. היא גמרה לילדים האלה את הנשמות שלהם הקטנות. מראות קשים, מאוד מאוד קשים שאני מקווה שלא נצטרך לראות אותם יותר, בשביל זה אנחנו נמצאים כאן היום, בשביל לצעוק את הצעקה הזאת, שזה לא יקרה יותר".

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה(צילום: מוטי קמחי)

אורי רצון, אבא של ילד בפעוטון, אמר: "בגן הזוועות התרחשו דברים נוראיים. אף אחד לא ציפה שזה יגיע אלינו. אם זה הגיע אלינו, זה יכול להגיע לכל מקום ומקום בארץ. חייבים לשנות את החקיקה ולפני כן שתהיה מודעות והיא מגיעה מכאן, ברגע שכל הורה לא יסכים לרשום את בנו למעון עם מצלמות אונליין. השינוי מתחיל מחר שכל אחד יבקש מהגננת להתקין מצלמות אונליין. המקרה הבא רובץ לפתחנו כשאין מצלמות. למרות שהסרטונים ללא סאונד אני הצלחתי לשמוע את זעקות הילדים".

 

ליאה יחיאל, מנהלת ההפגנה, שאינה קשורה להורי הגן, אמרה כי "אלו ימים קשים לכולנו, ראיתי לנגד עיניי את ההורים שבורים ומרוסקים ולא מאמינים שזה מה שנקש להם בדלת. אנחנו מגנים כל מצב שהחוק נלקח לידיים, לא ניתן מקום להסתות ואיומים במאבק שלנו".


הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה(צילום: מוטי קמחי)

היא הוסיפה: "מעבר לקיר הזה יושבת מפלצת אכזרית שהתעללה בילדים. כולנו ראינו את הסרטון. 200 התעללויות בחודש, תכפילו בחמש שנים ותבינו כמה הילדים שלנו סבלו. לא נשתוק עד שימצו עימה את הדין".

 

יחיאל גינתה את ההצתה של בית משפחת מעודה בראש העין: "אנו מגנים בכל מצב שבו החוק נלקח לידיים. אנו נמצה את כל אפשרויות שלנו במסגרת החוק ונוביל לשינוי המתבקש. לא ניתן מקום לאיומים ולהסתות במאבק שלנו, אני חייבת לציין שכל התומכים והתומכות שנמצאים כאן איתנו ובבית עומדים מאחורי מהשפחות בעבר ובהווה".

 

הצתת בית משפחת מעודה: חשוד נעצר

המשטרה עצרה צעיר בן 18 מהשומרון בחשד למעורבות בהצתת בית משפחת מעודה בראש העין והפעוטון שבו על פי החשד התעללה כרמל מעודה בילדים שבהם טיפלה. החשוד הועבר לחקירה ומחר בבוקר יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

מוקדם יותר איתר צוות חקירה מטעם כבאות והצלה שלושה מוקדים שכנראה הוצתו בשריפת בית משפחת מעודה. מכבאות והצלה מחוז מרכז נמסר כי הצוות סיים את פעולות החקירה שכללו שימוש בכלב שהוכשר לאיתור מוקדי הצתה, וכי במקום נמצאו כמה נקודות חשודות שנאספו מהן ממצאים. עוד נמסר כי הממצאים נשלחו לבדיקת מעבדה ומחזקים את החשד להצתה.

 

 

שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה  (צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז מרכז)
(צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז מרכז)

שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה  (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

קרובי משפחתה של כרמל מעודה התייחסה הערב לראשונה להצתת ביתם שבראש העין ואמרו: "מה שקרה לבית מדבר בעד עצמו. זו תוצאה ישירה של הסתה בפייסבוק". במשפחת מעודה סירבו הגיב מעבר לכך. הורי הפעוטות שבהם התעללה מעודה יפגינו הערב מול בית הסוהר נווה תרצה, שבו היא כלואה.

 

ראש עיריית ראש העין שלום בן משה התייחס גם כן לשריפה בבית משפחת מעודה ואמר כי :"פגיעה בפעוטות היא פשע נורא שאין עליו מחילה. אבל על פשע לא מגיבים בפשע. השריפה היום יכלה להסתיים באסון בו היו נשרפים חפים משפע".

 

עוד אמר כי "האירועים האחרונים הם חריגים מאוד וחמורים מאוד. ראש העין היא הקהילה, מגובשת וערכית ואנחנו נדע להתגבר על האירועים הקשים. משעות הבוקר מנכ"ל העירייה אילן הררי נמצא בשטח, בתיאום מלא עם כוחות הכיבוי וההצלה. בזכות הפעולה המהירה והנחושה של כל הגורמים נמנע הבוקר אסון כבד".


פורסם לראשונה 06/07/2019 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מתוך ההפגנה נגד כרמל מעודה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים