שתף קטע נבחר

חשד להצתה: אש בבית הגננת המתעללת מראש העין

יומיים לאחר פרסום הסרטונים הקשים פרצה שריפה בצמוד לפעוטון של כרמל מעודה, שתועדה קושרת ילדים לכיסא ומאכילה בקיא. נזק כבד נגרם לבניין וגם בתים סמוכים פונו. הפגנת הורים מתוכננת בוטלה, פרקליטם: "הם לא עבריינים". שכני משפחת מעודה: "רק פסיכופט מסוגל לזה"

 

 

 

חשד להצתה, יומיים לאחר פרסום הסרטונים שזעזעו את המדינה: שריפה פרצה הבוקר (יום שבת) בבניין ברחוב הסנהדרין בראש העין, שבו מתגוררת הגננת כרמל מעודה, שחשודה בהתעללות בפעוטות. גם הפעוטון עצמו, "בייבי לאב", נמצא באותו המקום. האש פרצה בקומה העליונה שם נמצאים הפעוטון ובית המשפחה שלהם נגרם נזק כבד, לפני שכוחות הכיבוי השתלטו על השריפה. לבית השכנים בקומה הראשונה ולבית סמוך גם נגרם נזק. המשפחות היו בבית אך אין נפגעים. חוקרי השריפות אוספים ממצאים.

  

 

הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
הפעוטון בראש העין עולה באש(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)

שכנים בבניין סיפרו ל-ynet על השריפה: "בדרך כלל בשבת בבוקר מאוד שקט כאן. שמענו רעש, יצאנו החוצה וראינו את הפעוטון עולה באש שהתפשטה בקומה השנייה של הבניין. רק פסיכופט יכול לעשות דבר כזה ולסכן אנשים חפים מפשע. המשפחה נשארה בלי כלום. היו ילדים בבית שיצאו עם הפיג'מות. ראינו שהם במצוקה".

 

השכנים הוסיפו: "כל ההפגנות שהיו כאן הפריעו לשיגרת חיינו. היינו בטוחים שהן יסתיימו בימים הקרובים, אבל הבוקר גילינו שהמצב רק מחמיר. בנס לא נפגעו בני המשפחה ויש נזק כבד לבית הוריה של כרמל ונזקים נוספים לבית למטה ולבית השכן. חבל שהמצב מסלים".

 

שכן נוסף סיפר: "שמעתי צעקות ויצאתי מהבית. ראיתי את אבא של כרמל עומד מחוץ לבית ומנסה לכבות את השריפה עם צינור. האש התפשטה במהירות והגיעה לעמוד חשמל כך שהחלו לעוף ניצוצות לכל עבר למרחק של מטרים רבים. לא עושים דברים כאלה. מזל שהמשפחה הבחינה מוקדם באש וחילצה את עצמה אחרת זה היה נגמר באסון כבד".

 

 

 

שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה  (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

בימים האחרונים הפגינו הורים לילדי הפעוטון מול אותו הבית של מעודה בת ה-25 ודרשו שמערכת המשפט תמצה עמה את הדין. זאת, לאחר שבסרטוני האבטחה שפרסמה המשטרה נראתה הגננת מעמידה את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, מאכילה אותם בקיא שפלטו ומכה את הילדים באמצעות מגבת ובידיה. בעקבות השריפה הבוקר, הפגנת ההורים ותומכיהם מול בית משפחת מעודה שהייתה אמורה להתקיים במוצ"ש הועברה לכלא נווה תרצה שם עצורה מעודה.

 

עו"ד בנימין מלכא, המייצג את ההורים בגן, אמר הבוקר: "מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר, בפה מלא ובלב שלם, כי מדובר באנשים נורמטיביים. הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה. אציין כי נוסיף לעמוד על זכויות נפגעי העבירה, הפעוטות, אולם, נפעל בדרך חוקית ומקובלת וללא כל גילויי אלימות".

 

בני משפחת מעודה האשימו את ההסתה ברשת שתרמה לליבוי היצרים. 


שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה  (צילום: דוברות המשטרה)
לאחר כיבוי האש(צילום: דוברות המשטרה)

 

 

 

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
תיעוד ההתעללות(באדיבות דוברות המשטרה)
מעודה, שכתב האישום נגדה אמור להיות מוגש ביום ראשון, נצפתה קושרת את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור, בעוד שהוא ממרר בבכי עד שהוא נופל לרצפה וידיו נותרות קשורות. "היא מפלצת", אמרו הורים אחרי צפייה בסרטונים.

  

משפחת מעודה טענה כי המפגינים מול הבית והפעוטון איימו על המשפחה. "אנחנו חשים מאוימים", אמרו אתמול בני המשפחה. "מדובר במתחם שבו גרות כמה משפחות ולא רק הוריה של כרמל. אנשים לא מכירים, אבל מדובר במשפחה טובה, ערכית ומגובשת. מאז מעצרה של כרמל עברה משפחתה טלטלה רצינית וחייהם התהפכו מקצה לקצה. בטוח שהם לא תומכים במעשיה של כרמל ועל כך היא צריכה ותיתן את הדין".

 

עורך הדין בנימין מלכא ()
עורך הדין בנימין מלכא המייצג את ההורים

הורי הילדים הגיבו אתמול בזעם על טענות משפחת מעודה: "אביה ואמה של כרמל היו חלק מהצוות. הם שמעו את בכי הילדים ולא דיווחו למשטרה". מקורבי מעודה אמרו מנגד: "מה ההורים רוצים מהמשפחה שלא עשתה דבר רע? אם הם רוצים לעשות שינוי שיפגינו מול משרדי הממשלה של המפקחת על הפעוטונים".

 

בעיריית ראש העין מסרו לאחר השריפה כי: "העירייה הקפיצה כבר בשעות הבוקר המוקדמות צוותים של השרות הפסיכולוגי, ביחד עם עובדים סוציאליים והגורמים המקצועיים על מנת לתת מענה לתושבי השכונה". מנכ"ל העירייה הוסיף: "ראש העין תתגבר על הארועים האחרונים שהם קשים לכולם. אנחנו במשימה להשיב את חיי השגרה לשכונה ונבצע אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
האש בבניין
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
מומלצים