שתף קטע נבחר

הסדר פשרה: אתר האלבומים "לופה" יעניק ללקוחות משלוחים ללא עלות כפיצוי

בבקשה לתביעה נטען שאתר האלבומים והתמונות הפופולרי הציג בעבר את דמי המשלוח רק במעמד הקופה. לפי הסדר הפשרה בין הצדדים, לופה תוסיף בכל פלטפורמה שבה היא מוכרת את מוצריה אפשרות של איסוף עצמי, ולחלופין תציג את מחירי מוצריה כמחיר כולל עלות המשלוח הזולה ביותר

בקשה לתביעה ייצוגית טענה שאתר האלבומים והתמונות הפופולרי "לופה" הציג בעבר את דמי המשלוח רק במעמד הקופה - ועכשיו לקוחותיו יפוצו במשלוחים בחינם, עד לסכום של 950 אלף שקל. כך לפי הסדר פשרה שאישר לאחרונה בית המשפט המחוזי בתל אביב. ההסדר הושג במסגרת בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה ב-2016 נגד חברת קליקס סיאו.אייאל, שמפעילה את האתר.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לופה מאפשרת להדפיס אלבום תמונות מהנייד

הסדר פשרה בייצוגית: יצרנית שמני עץ הזית לא תייחס להם סגולות ריפוי

שופרסל תפצה ב-5 שקלים על קניית עוף אונליין

 

בבקשה נטען באמצעות עוה"ד חן שטיין וליאת שטיין ממשרד עו"ד חן שטיין ושות' כי לופה הטעתה כביכול את לקוחותיה כאשר לא ציינה את עלות משלוח המוצרים במסגרת המחירים המוצגים ללקוח. בכך, נטען, הפרה את חוק הגנת הצרכן בדבר הצגת מחיר כולל (מחיר סופי) על גבי טובין. המבקשת טענה שנאלצה לשלם 35 שקל עבור משלוח, כך שמחיר האלבום שהזמינה היה 154 שקל ולא 119 כפי שהוצג לה בתחילה.

אתר האלבומים "לופה" יעניק ללקוחות משלוחים ללא עלות כפיצוי (צילום: Lupa) (צילום: Lupa)
אתר האלבומים "לופה" יעניק ללקוחות משלוחים ללא עלות כפיצוי(צילום: Lupa)

מנגד, טענה לופה באמצעות עוה"ד ברק טל ותומר בר נתן ממשרד יגאל ארנון, שהאופן שבו הוצג המחיר היה בהתאם להוראות הדין, אך בסופו של יום החליטו הצדדים להגיע להסדר פשרה. לפי ההסדר, לופה תוסיף בכל פלטפורמה שבה היא מוכרת את מוצריה, לרבות באתר ובאפליקציה, אפשרות של איסוף עצמי, ולחלופין תציג את מחירי מוצריה כמחיר כולל עלות המשלוח הזולה ביותר - ובמקרה כזה היא תוכל שלא לאפשר איסוף עצמי.

 

לאור הקושי לזהות אילו לקוחות הוטעו או שנגרם להם נזק, הוסכם שפיצוי הזכאים יהיה בדרך של מתן משלוח חינם בכל רכישת אלבום בלופה, וזאת עד לשווי של 950 אלף שקל. המשלוח יהיה בדואר רשום או בהפצה באמצעות חנויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים