שתף קטע נבחר

אימו של אורון שאול: "כל יום שעובר הוא כמו שנה"

"הממשלה אומרת שאין לנו חטופים, אבל אני יודעת שהוא נחטף חי", אמרה זהבה שאול, אימו של לוחם גולני שנפל לפני חמש שנים במבצע צוק איתן. בריאיון לאולפן ynet האשימה שאול את הממשלה: "כשלה בצורה מטורפת"

 

 

 

 

חמש שנים בלי אורון: זהבה שאול, אמו של אורון שאול ז"ל שנפל בעיצומו של מבצע צוק איתן והוגדר כחלל שמקום קבורתו לא נודע, סיפרה היום (יום א') לאולפן ynet על התחושות הקשות בימים שבהם מציינים חמש שנים למבצע: "לא נשאר לי כוח, לא נשאר לי אוויר. אני רוצה את הבן שלי כאן ועכשיו".

 

זהבה שאול  (צילום: אביהו שפירא )
"לא ישנה בלילות, מתגעגעת". זהבה שאול (צילום: אביהו שפירא )

 

"כל יום שעובר בשבילי זו שנה", אמרה שאול. "אתה יודע מה זה חמש שנים לאמא שמתגעגעת ולא ישנה בלילות? אין שבתות ואין חגים כשאורון לא נמצא. ואני יודעת, אני יודעת שאורון שלי חי. אני יודעת בוודאות שהוא נחטף חי. אני לא יודעת מה קורה איתו היום, וגם אף אחד אחר לא יכול לדעת חוץ מחמאס, שהודיע שהוא נמצא אצלו. ממשלת ישראל יחד עם רון פרושאור, אז השגריר באו"ם, אומרים שאין לנו חטופים. אז למי אני צריכה להאמין? למי?"

 

חמש שנים לצוק איתן - כתבות נוספות

היחידה של הדר גולדין נערכת לחזור לעזה

חמאס מפחד בעיקר ממרי אזרחי 

המציאות הבלתי אפשרית של תושבי עוטף עזה

 

היא הוסיפה: "אורון שלי, אני רוצה שכל בית ישראל ישמע, לא היה בתוך הנגמ"ש כשהוא התפוצץ. החיילים החברים שלו נהרגו זיכרונם לברכה, הוא כבר היה בדרך במנהרה כשחטפו אותו, וגילו את הקסדה והאפוד רק אחרי כמה ימים".

 

 

אורון שאול ז"ל  ()
אורון שאול ז"ל

זהבה האשימה את הממשלה, ואף טענה שהסתירו ממנה מידע: "הם כשלו בצורה מטורפת, פשוט לא אמרו לנו את האמת. הם כל הזמן הסתירו דברים. כשביקשתי את הפרוטוקולים על מנת לדעת איך קבעו את מותו של אורון, הם לא נתנו לי, ואחרי שעשינו שמיניות באוויר נתנו לנו פרוטוקולים שחצי מהם מחוקים בשחור. שאלתי אותם 'למה זה מחוק?', והם השיבו 'לא, את זה אנחנו לא יכולים להראות לך ואת זה אנחנו לא יכולים להראות לך'.

 

"אמרתי להם - אני אמא של אורון. אני רוצה לדעת הכול, מהיום הראשון עד עכשיו, מה עובר עליו. 'לא, אי אפשר לתת'. הם אילצו אותי לגשת לבג"ץ, ואכן אחרי שנתיים ניגשנו לבג"ץ, שכתב שאכן עדיין אין ודאות מוחלטת בכל הנוגע לגורלו של אורון. משמע אורון חי, כמו שאני טענתי במשך כל הזמן".

 

זהבה שאול פנתה בכאב לממשלה ולמקבלי ההחלטות: "למה אני צריכה לרדוף אחרי הממשלה שיחזירו לי את הבן שלי, שיצא להגן על כל תושבי עוטף עזה ועל כל מדינת ישראל בגופו? אתם שלחתם אותו, אתם תחזירו אותו. לא נשאר לי כוח, לא נשאר לי אוויר.

 

"בממשלת ישראל צריכים לחשוב גם על האמא, לא רק על אורון. אתם לא יודעים מה עובר עליי, שנתיים אחרי גם הרצל בעלי נפטר מכאב לב, מסרטן. לאן אני אלך? למי אני אפנה? אף אחד לא מעניין אותו. חמש שנים זה לא הולך ברגל. אני רוצה את הבן שלי, אני רוצה אותו כאן ועכשיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים