שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ההקלטה שמזעזעת את תיק המוות במסיבת הטבע

  עד מרכזי בתיק הריגת החיילת טוהר דוד אמר בשיחה שהוקלטה כי היה ברשותו ציוד רפואי - שבעזרתו יכול היה להעניק לה טיפול רפואי לאחר שהתמוטטה והופקרה. ההקלטה הגיעה לידי התביעה ביום העדות - שבה לא ציין זאת - אך הועברה באיחור להגנה. הסנגורים: "לעצור את הדיונים ולחדש את החקירה"

   

  הקלטת השיחה בין העד לאבי החיילת

  הקלטת השיחה בין העד לאבי החיילת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההקלטה שמזעזעת את תיק ההריגה במסיבת הטבע, שבה נהרגה החיילת טוהר דוד: עד מרכזי בתיק, חובש קרבי בהכשרתו, הוקלט כשאמר דברים שסותרים את עדותו בפרשה, שמהם עולה כי היה בידיו לטפל בה בשטח – אבל הוא לא עשה זאת למרות שהיה מודע למצבה הקשה.

   

  בהקלטה, בשיחה עם אבי דוד, אביה של החיילת המנוחה, סיפר העד אור איילון על מעורב נוסף במחדל, שלדבריו מנע את פינויה של החיילת לבית החולים. כמו כן עולה מהשיחה כי ברשותו היה ציוד רפואי ועירוי – בניגוד לעדותו בבית המשפט. ההקלטה הגיעה לידי הפרקליטות ביום עדותו של העד המרכזי, אך הועברה לידי ההגנה רק יום לאחר מכן, בסיום החקירה הנגדית שלו.

  טוהר דוד ()
  טוהר דוד ז"ל

  המזרון בו הושכבה החיילת טוהר דוד לפני מותה ()
  המזרן בטנדר שבו הניחו את דוד לאחר שהתמוטטה

  ההקלטה מעלה סימני שאלה בדבר ההחלטה להעמיד לדין בגין הריגה את הסטודנט לרפואה עומרי חיון, מוכר כרטיסים במסיבה שנערכה בדרום הארץ בנובמבר 2017. חיון לא היה מהמארגנים, אך הוחלט להאשים גם אותו כיוון שהציג את עצמו כבעל ידע רפואי. לפי כתב האישום פעולותיו תרמו לכך שהחיילת לא קיבלה טיפול רפואי.

   

  את הקלטת התובעת בתיק קיבלה בבוקר העדות של העד המרכזי. ככל הנראה התובעת לא הקשיבה להקלטה והעבירה אותה רק לאחר שאור סיים את העדות שלו והסנגורים סיימו את החקירה הנגדית. הקלטת נמסרה לידי ההגנה רק יום למחרת.

   

  "אני ראיתי אותה כשכבר מעלים אותה על הטנדר...הילדה עשתה משהו, אני מדבר איתך בתור בנאדם, אני לא נוגע בסמים קשים אבל אני לא נגד. הילדה עשתה, לא משנה מה עשתה, אם די, אסיד, לא משנה, הקטע הוא שמה שהיא לקחה גרם לתגובה נוירולוגית במוח שהיא לא טובה. זה מה שקרה בסופו של דבר. זה למה בית החולים אמר שזה מכת חום. זה מגיע מזה שהמוח עובד על 2,000. זה הקטע של הסם. זה איך הגוף שלה הגיב לדבר הזה. הגוף שלה הגיב בצורה לא טובה. אני מהידע שלי ניסיתי להוציא אותה החוצה", סיפר איילון בשיחה המוקלטת עם האב. לדבריו, הוא ביקש לפנות אותה, אך אדם בשם רז מנע את פינויה לבית החולים.

   

  עמרי חיון, הסטודנט החשוד במעורבות בגרימת מוות של טוהר דוד במסיבת טבע (צילום: חיים הורנשטיין)
  עומרי חיון, אחד מהשלושה שהואשמו בהריגת החיילת(צילום: חיים הורנשטיין)

  במהלך השיחה ניסה אביה של טוהר לברר פרטים נוספים. הוא הקשה על איילון ושאל מדוע לא לקח אותה לרכב שלו והוציא אותה. "היה לי עירוי באוטו ולא נתנו לי. אמרתי לו 'יש לי פה נוזלים יש לי כל מה שצריך, אני באוטו שלי עם ציוד מוכן לאר"ן, אירוע רב נפגעים'. לא נתנו לי. פיזית. אני ילד ואני לא מבין כלום והם בוגרים. הוא (עומרי, א"ק) ישב לידה ועוד אנשים... הילדה שלך לא הייתה במצב של לשתות. היא לא הייתה איתנו. היא לא הייתה פה".

   

  האב ניסה לברר מה עבר על בתו: "אני שואל אותך שאלה של אבא. אני בתור אבא המיליון שאלות שאני שואל אם היא סבלה וכמה היא סבלה, עד שאיבדה הכרה?".

  מסיבת הטבע פסיכוזה ()
  מסיבת הטבע שבה נהרגה החיילת
   

  "אחרי כמעט שעתיים העיפו אותי משם", אמר איילון. "הלכתי להסתכל והיא הייתה באוטו. היא פרכסה לי בידיים. אני בראש שלי עושה חישובים של אחד ועוד אחד, ואני אומר זהו הילדה במצב נוירולוגי חמור מאוד. הילדה מפרכסת לי בידיים... היא הייתה מעורפלת. סביר להניח שהיא סבלה. היא לא יכלה לבטא את זה".

   

  בעקבות הראיה החדשה הגישו סנגוריו של הנאשם חיון, עו"ד משה יוחאי ועו"ד עינב איטח, בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בדרישה לעצור את הדיונים ולזמן את העד לחקירה נוספת במשטרה. "נראה כי לאור הקלטת שהועברה ובעיקר לאור תוכנה, יש גם לחדש את חקירתו המשטרתית של העד באופן מיידי, וכן חקירתם של עדים נוספים".

  עו
  עו"ד משה יוחאי, עו"ד רועי אטיאס ועו"ד עינב איטח(צילום: יובל חן)

  בפרשה מואשמים שניים נוספים מלבד עומרי חיון, ליאון בגיו ושלמה פשרל. לפי כתב האישום, השניים ארגנו את המסיבה אך לא שכרו שירותי אמבולנס או צוות רפואי שיעמוד בכוננות ויגיש עזרה רפואית. "בגיו ופרשל, בהיותם המארגנים של המסיבה, וחיון, בהיותו מי שהציג את עצמו כבעל ידע רפואי, גרמו למותה של המנוחה ביודעם, כי כתוצאה ממעשיהם ומחדליהם שלהלן הם צפויים לגרום למותה של המנוחה ובנטלם סיכון בלתי סביר לגרימת תוצאה זו", נכתב באישום.

   

  עוד נכתב כי בגיו ופשרל ידעו שללא צוות רפואי מקצועי, הם מונעים טיפול מקצועי ודחוף ממי שעשוי להזדקק לו. חיון, לפי האישום, לא העניק לטוהר טיפול רפואי אחרי שהובאה חזרה למסיבה ולא התריע בפני איש כי אין ביכולתו לטפל בה ויש לפנותה לבית החולים.

   

  מהפרקליטות נמסר בתגובה: "הראיה החדשה הועברה להגנה וכן נמסרה, כמתחייב, למשטרת ישראל, להמשך טיפול ובדיקה. התיק ממשיך להתנהל וכלל הראיות יוצגו בפני בית המשפט כמקובל".


  פורסם לראשונה 07/07/2019 23:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים