שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מין טנטרי: 7 טיפים לסקרנים שרוצים לנסות

  הוא קיים כבר אלפי שנים במסורות יוגיות ונחשב לדרך להעצים את האינטימיות המינית על ידי שימוש בנשימה, מגע ואנרגיה. אבל איך עושים מין טנטרי ועל מה חשוב להקפיד? מדריך ראשוני למתחילים

  אילוסטרציה של סקס (צילום: Shutterstock)
  מין טנטרי - להעמקת החיבור והאינטימיות(צילום: Shutterstock)

  הרבה פעמים אנו ניגשים לסקס כאל משהו שעושים כדי לצאת ידי חובה ולסמן עליו וי, כשעמוק בתוכנו כולנו מעוניינים במשהו אחר, עמוק ומלא קסם. תנו לי להציג בפניכם היום משהו שאולי כבר שמעתם עליו בעבר אבל כנראה שמעולם לא צללתם לתוכו: מין טנטרי - אקט מלא תחושות, עונג וחיבור נשמתי עמוק. ואם נדמה לכם שהמין הטנטרי מסתיים בהארכת השהות התפקודית של הגבר, כדאי שתדעו שהוא הרבה יותר מזה. מין טנטרי קיים כבר אלפי שנים במסורות יוגיות שמגיעות מהודו. התרגום של 'טנטרה' באופן חופשי - משמעותו "תיעול האנרגיות כדי ליצור אינטימיות עמוקה יותר, על ידי שימוש בנשימה, מגע ואנרגיה".

   

  עדי ואני נסענו לעשות טנטרה במדבר

  הופס, אני גומר: להימנע משפיכה מוקדמת

   

  מה זה סקס טנטרי?

  ההבדל הגדול בין מין טנטרי למין רגיל הוא שאין פוקוס על שפיכה ונקודת הסיום אלא על נוכחות ברגע, על המפגש בין האנרגיה הזכרית לנקבית, על זרימה חופשית וספונטנית של רגש ותחושה. מצד אחד, הוא פיזי ומלא בתחושות מענגות, ומצד שני הוא רגשי ויש בו חיבור אינטימי עמוק, ומצד שלישי הוא אנרגטי ונשמתי, כמעט כאילו נדמה שאנחנו מכירים מגלגול אחר בכלל, וממקום שבו הזמן עוצר מלכת.

  אילוסטרציה סקס (צילום: Shutterstock)
  חיבור אינטימי עמוק, מעמיק ואנרגטי(צילום: Shutterstock)
   

  לרגעים הוא מהיר ומתפרץ וברגעים אחרים איטי ומרפרף. מותר להיות בו הכל, וכל אחד מהצדדים קשוב למה נכון ונעים לו בגוף בכל רגע וגם יודע לתקשר את זה עם הצד השני, בתקשורת שהיא גם מילולית וגם גופנית. אני אשתמש הרבה במילה אנרגיה במאמר הזה. מה שיפה באנרגיה הוא התנועתיות שבה. היא כל הזמן משתנה וכל אחד יכול לחוות אותה בצורה אחרת. אחד יתאר אותה כתחושת חום, אחר ירגיש עקצוצים והשלישי ידבר על זרימת חשמל. כל דרך שבה אתם מרגישים את עצמכם, הגוף שלכם והמיניות שלכם היא ראויה ונכונה. אז איך אפשר להגיע לסקס טנטרי ומה כדאי לעשות כדי לתרגל?

   

  1. ליצור אווירה

  מה שיפה במיניות טנטרית זה החשיבה על כל הפרטים. אנחנו רוצים ליצור אווירה מזמינה ומפנקת עוד מהרגע הראשון שבו אנחנו מתחילים לתכנן את המפגש. זה מתחיל בסידור וקישוט החדר כדי שיהיה לנו נעים. אפשר להשתמש בפרחים, נרות, ריחות ובדים נעימים. נדאג שתהיה תאורה עדינה ואינטימית בחדר. נשים מוזיקה מלטפת ברקע ונהפוך את החלל האינטימי שלנו למקדש, שבו אנחנו מקדשים את האהבה ונותנים לה מקום לעלות ולפרוח.

   

  2. להאט ולהיות בתשומת לב

  ככל שנרשה לעצמנו להאט - כך נוכל להרחיב ולצלול אל תוך התחושות. הגבר יוכל לבנות את האנרגיה המינית שלו בהדרגה ומתוך כך גם להחזיק בה לזמן ארוך יותר, והאישה תוכל להתחמם ולבנות אנרגיה כדי להיות באמת פתוחה ובחשק בתוך המיניות ובזמן החדירה, אם תהיה כזו. כמו במדיטציה, אם פתאום מופיעות מחשבות על העתיד והעבר, אם פתאום הגוף זז באוטומט וללא תשומת לב, אל תילחצו. החזירו את תשומת הלב אל הגוף ואל התחושות, וחזרו לרגע ההווה ולקסם שקיים במפגש שלכם.

  אילוסטרציה סקס (צילום: Shutterstock)
  התחילו לאט והביטו זה על זו עמוק אל תוך העיניים(צילום: Shutterstock)
   

  3. לנשום

  אחד הכלים המרכזיים בטנטרה הוא הנשימה. יש חשיבות בסנכרון הנשימות בין בני הזוג ובנתינת תשומת לב אישית של כל אחד אל הנשימה שלו. ברגעים של מתח וסגירות הנשימה שלנו נעתקת והגוף קופא, וברגעים אלו במיוחד חשוב לזוז, לנשום ולהניע את האנרגיה.

   

  הנשימה היא חלק מרכזי בכל תרגול יוגי-טנטרי והטנטרה מתחילה בנשימה. דמיינו את עצמכם מעבירים כל שאיפה ונשיפה דרך כל הגוף. כלומר, דרך הגרון, החזה, הבטן והרגליים. שימו לב אם יש מקומות בגוף אליהם לא נכנסת נשימה, ועבדו עם המקומות האלו כדי לפתוח אותם ולאפשר גם בהם התרחבות ותנועה.

   

  הנה תרגיל פשוט שיעזור לכם להסתנכרן בנשימות: הגבר (או מי שמעוניין לגלם את האנרגיה הזכרית-אקטיבית במפגש) יושב על הרצפה בזמן שהאשה (או מי ש… הבנתם, נכון?) מניחה עליו את האגן, הגבר נושף בזמן שהאישה שואפת ואז הגבר שואף בזמן שהאישה נושפת. התנוחה הזאת נקראת 'יב-ים' או 'תנוחת שיווה שאקטי', והנשימות הן נשימות זוגיות מעגליות.

    

  4. מבטים ארוכים בעיניים

  אחד הכלים הפשוטים ביותר להיכנס לאינטימיות עמוקה בתוך המיניות זה להסכים לפתוח את העיניים בזמן המיניות, ובאמת להסתכל ולהתבונן לעומק בעצמנו ובמי שאיתנו. זה עלול להיות יותר קשה ממה שאתם מצפים כי ייתכן שתעלה בכם תחושת מבוכה, ועם זאת הקושי הזה ישתלם.

   

  אתם מוזמנים להתחיל ממבטים חטופים, ולאט-לאט לעבור למבטים עמוקים בעיניים בכל זמן שאתם במיניות ובכלל, עוד מהרגעים הראשונים של ההתכוונות ובטח שבזמן החדירה ומעשה האהבה. המבטים הארוכים בעיניים יאפשרו לכם להציץ עמוק אל תוך הנשמה של מי שאתכם, ויאפשרו גם להכניס את האדם איתו אתם מתעלסים עמוק אל תוך הלב שלכם. המבטים הארוכים יוצרים תחושה של נראות ואהבה שקשה לזייף. אם אתם מוצאים שקשה לכם להביט ארוכות בעיניים, תשאלו את עצמכם - מאיפה הקושי נובע? מה בעצם מפחיד אתכם?

  להיות בתוך הרגע ולתת לכל החושים שלנו לעבוד (קרדיט: Shutterstock) (קרדיט: Shutterstock)
  להיות בתוך הרגע ולתת לכל החושים שלנו לעבוד(קרדיט: Shutterstock)
   

  אחד הדברים שיכולים לקרות כשמתבוננים עמוק לתוך העיניים זה שאחד הצדדים עלול להתחיל לבכות. אם זה קורה, אין מה לפחד או לעצור - אלא אם יש בקשה כזאת. זה בסדר גמור לאפשר לעצמנו להיות פגיעים, עצובים וחשופים. רמה כזו של אינטימיות יכולה להיות אינטנסיבית ורגשות צפים, עולים ומשתחררים. תנו לרגשות שלכם להיות אותנטיים לרגע ופשוט אפשרו להם להיות. עונג יכול לפעמים גם לעבור דרך כאב. זה הכל חלק מהריפוי של המיניות הטנטרית ומרגע ההווה.

   

  5. להתחיל במסאג'

  מה עושים כשאני ממש רוצה והיא פחות מרגישה מינית עכשיו או להפך? שימו לב שכשזה קורה, לצד אחד יש הרבה אנרגיות מיניות ולצד השני יש מעט. במקרה כזה כדאי שנשתמש באנרגיה הגבוהה ובמוטיבציה כדי להעניק אותה לצד שמרגיש פחות אנרגטי ומיני. אפשר למשל להציע מסאג׳ מפנק עם שמנים. כך נוכל להסתנכרן בינינו ולעזור לצד שיותר סגור להיפתח. חשוב שההצעה לתת לא תגיע מתוך מקום שבו יש ציפיה לקבלת טובה בחזרה. כלומר, בלי אותיות קטנות. זה יגדיל את הסיכויים לחיבור מיני משמעותי בהמשך.

   

  זה גם זמן מצוין לתרגל ולדייק את הסנכרון הגופני ביניכם. מי שמעניק את המסאג׳ יכול לשאול את המקבל האם נעים לו, באיזה איזור בגוף כדאי להתמקד ומה דרגת הלחיצה האופטימלית. באותה מידה, חשוב שמקבל המסאג׳ ירגיש מה נעים לו בגוף ויגיד זאת בקול רם עם משפטים כמו: "אפשר בבקשה להגביר את עוצמת הלחיצה?", או "אני רוצה מגע מרפרף ואוורירי ועדין".

   

  6. שימוש בכל החושים במעשה האהבה

  בדיוק בשביל זה נבקש מכם להכין את המרחב עם ריחות, מוזיקה וחפצים נעימים. עונג אמיתי עובר דרך כל החושים שלנו, וככל שנשתמש ביותר רבדים, כך נוכל להעמיק את מעשה האהבה ואת העונג שלנו.

   

  ראייה: לפני שאתם באים לגעת, הסתכלו ארוכות אל החלקים השונים של אהובכם. תראו אותם כמו שהם עכשיו, ערומים ואמיתיים. הביטו ארוכות במבט אוהב בשפתיים, בבטן, בחזה וברגליים. שימו לב מה בהם גורם לכם להימשך ולחייך? מה בהם מעלה בכם תחושת אהבה ואחדות? החמיאו למי שאתכם וציינו את מה שאתם אוהבים ורואים.

   

  ריח: נסו לבוא למפגש ללא ריחות מלאכותיים כדי שתוכלו להריח את אהובכם באמת. מה ריח הגוף שלהם? ריח הנשימה? תנו לכרומוזומים שלהם להתערבב בשלכם.

   

  טעם: שימו פוקוס על הטעם של מי שמולכם. מה הטעם של הפה שלהם? של הגוף? של איבר המין? אפשר להוסיף שוקולד טעים ואיכותי כחלק מהחוויה וככלי להעצים את התשוקה. שוקולד הוא מעורר תשוקה ידוע שמשחרר סרטונין ויאפשר לכם להעמיק אפילו יותר.

  שוקולד. להעצמת התשוקה והחוויה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  שוקולד. להעצמת התשוקה והחוויה(צילום: shutterstock)
   

  קול: השתמשו במחמאות, לחשו דברי אהבה מעוררים וסקסיים לאהובים שלכם. דאגו שברקע תתנגן מוזיקה שתומכת במעשה האהבה ועוזרת להכניס אתכם לאווירה.  

   

  מגע: העבירו את הידיים שלכם על כל האיברים. אם אתם רגילים להישאר זמן ארוך ובעיקר לגעת באיברים מיניים, נסו לגוון ולהפתיע את עצמכם ואת הפרטנר/ית שאתכם.

   

  7. דחיית אורגזמה

  בהרבה מקרים, דחיית האורגזמה לשלב מאוחר יותר במפגש או אפילו להיות במפגש מיני בלי לגמור בכלל, מאפשרת להעצים את החוויה ומותירה אותנו אנרגטיים ומלאי מיניות למפגשים נוספים בהמשך. הפרקטיקה הזו גם קיבלה שם - 'אדג׳ינג', במהלכה אנו מגיעים לקצה הממש קרוב לגמירה, ואז מפזרים את האנרגיה המינית בגוף בעזרת נשימה, דמיון ותנועה, או מפסיקים ונותנים לה להתפזר ולרדת מעצמה.

   

  את תרגול האדג'ינג מומלץ לתרגל קודם כל עם עם עצמנו בזמן עינוג עצמי (אוננות), ולאחר מכן גם בתוך המפגש הזוגי. אפשר לעשות תורות, כאשר כל פעם אחד מבני הזוג מביא את השני לקצה ואז עוזר לו לפזר את האנרגיה, ולבסוף מתחלפים.

   

  אבל מה שהכי חשוב זה להיות קשובים וסבלניים עם בני הזוג שלנו. הם אולי לא נמצאים היום בדיוק איפה שאנחנו, אולי יש להם פחות סבלנות ואורך רוח, אך חשוב לקבל אותם ואת המיניות שלהם בדיוק כפי שהם עכשיו.

   

  באהבה,

  אליס סיטאר.

   

  הכותבת היא מאמנת למיניות ואינטימיות. כל דבר שנאמר בכתבה אינו תחליף לטיפול רפואי מקצועי. למידע נוסף מוזמנים לבקר באתר של אליס סיטאר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  מין טנטרי - יחבר אתכם זה לזו ויעצים את האינטימיות
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים