שתף קטע נבחר

בן גביר: "הימין יכול להפסיד שלטון בגלל פוליטיקאים עם אגו"

פעיל הימין מעוצמה יהודית התייחס להסכם בין סמוטריץ' לפרץ ותקף: "יש יוהרה ושחצנות במפד"ל של פעם". הוא קרא לאיחוד בימין: "זה צו השעה. חייבים לגלות אחריות, אבל בצורה הוגנת"

 

 

 

 

איתמר בן גביר ראיון אולפן (צילום: אבי מועלם)
איתמר בן גביר באולפן ynet. ארכיון (צילום: אבי מועלם)

עוד פיצול בימין? הבית היהודי והאיחוד הלאומי סיכמו אתמול כי ירוצו ביחד גם בבחירות הקרובות ברשימה משותפת ובפתק אחד. מי שנשאר בינתיים בחוץ הוא איתמר בן גביר מ"עוצמה יהודית", שבבחירות הקודמות הוצב במקום השביעי ברשימת איחוד מפלגות הימין. בן גביר שוחח היום (רביעי) עם אולפן ynet וקרא לאיחוד במחנה: "צו השעה זה להתאחד, לגלות אחריות, אבל יש לנו בעיה, יש כל מיני פוליטיקאים בתוך הימין שיש להם אגו וזה יכול לגרום לאיבוד שלטון הימין".

 

בן גביר טען כי בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ, שחתמו אתמול על ההסכם, הפכו להיות שרים בזכות הקולות שעוצמה יהודית הביאה: "קודם כל אני מברך אותם שהם חתמו על ההסכם ומאחל להם שהם יעברו את אחוז החסימה. בפעם הקודמת הצלנו אותם, בזכותנו הם הפכו להיות שרים וחברי כנסת. אני מקווה שהפעם הם יצליחו לבד".

 

בן גביר הודיע כי אינו שולל חיבורים, גם לא עם נפתלי בנט ואיילת שקד: "יש לעוצמה יהודית בין 70 ל-100 אלף קולות שלא ילכו לשום מקום, אם אנחנו לא נלך לבחירות. גם היום הבית היהודי לא עובר לבדו את אחוז החסימה, וגם בנט ושקד מסתבר לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה. לכן אנחנו בעד חיבורים, אך הם יצטרכו להיות הוגנים, ישרים, ראויים, כל אחד יצטרך לקבל לפי כוחו, זה אלף בית של משא ומתן. אני לא שולל לא את איילת שקד ולא את נפתלי בנט".

טקס יקיר אות ה משפט העברי (צילום: מוטי קמחי)
לא שולל אותה ואת בנט. איילת שקד (צילום: מוטי קמחי)

 

בצלאל סמוטריץ' ו רפי פרץ איחוד מפלגות הימין ()
סמוטריץ' ופרץ חותמים אתמול על ההסכם

פעיל הימין תקף את הציונות הדתית וקרא לה להתאחד: "יש יוהרה, יש שחצנות במפד"ל של פעם. אז הם התקשו לקבל אנשים שלא דומים להם, ששונים מהם. אני לדוגמה ספרדי וחוזר בתשובה, לא תמיד במפד"ל של פעם אהבו דברים כאלה, אבל התקופה הזאת השתנתה. הציונית הדתית צריכה להיות מאוחדת, ולא להגיד ההוא לא בסדר וההוא לא בסדר".

 

אם הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא עוברים את אחוז החסימה הם בעצם פוגעים באפשרות להקים ממשלת ימין בישראל?

"נכון מאוד. אם הבית היהודי ותקומה לא עוברים את אחוז החסימה, הם זורקים לפח עשרות קולות. אני מקווה שהם יגלו אחריות, יוותרו על קצת אגו. זה לא שבאנו אליהם ואמרנו להם שאנחנו רוצים את המקום הראשון. מקום ראשון ושני זה שלהם, הם השרים, הם קיבלו חברי כנסת. בסך הכל באנו ואמרנו שאנחנו רוצים שותפות מלאה. לא יכול להיות שעוצמה יהודית תביא כל כך הרבה קולות ותידחק למקום החמישי, השמיני. צריך להיות הגון ובמשא ומתן אם מגלים הגינות גם מצליחים".

 

 

בן גביר הוסיף: "אני חושב שצריך להיות חיבור. אני בעד חיבור. אני מסתכל על המפלגות הערביות בקנאה - איך בל"ד ועודה וטיבי יושבים שם כולם ביחד ובסופו של דבר מגיעים לסיכומים. אני מניח שהשמאל יעשה גם את החיבורים שלו, ולכן צו השעה בימין זה להתאחד, לגלות אחריות , אבל יש לנו בעיה, יש כל מיני פוליטיקאים בתוך הימין שיש להם אגו וזה צריך להיפסק".

 

 יכול להיות שהימין יפסיד את השלטון על אגו?

"יכול מאוד להיות וזה מצער מאוד. אני פונה מכאן לכל חבריי ביתר המפלגות: תהיו קצת יותר נדיבים, קצת יותר מכילים. לדוגמא אנחנו, הכנסנו אותם לכנסת, והרב רפי פרץ אמר יום למחרת שבזכות עוצמה יהודית הפך להיות שר. אז לא תקיים חוק נורבגי?, לא תכניס חבר שלנו לצוות המשא ומתן? תשלח את העוזר שלך שיגיד לי שאנחנו לוקחים מהם כסף?, על מה ולמה? איזה מין התנהגות זאת, זה מוסר? זו מנהיגות? אסור שזה יקרה.

 

"אני מעריך את הרב פרץ כאדם טוב, אבל לא יכול להיות שכפוליטיקאי הוא יעשה דברים כאלה, ואם יעשו דברים כאלה, אנחנו לא שם. תזכרו מה שאני אומר לכם, ברשימה משותפת וגדולה יכולים להביא גם 12 ו-13 ו-14 מנדטים. זה אפשרי. אפשר לנצח את הבחירות אבל בצורה כפי שמתנהלים היום זה לא הולך לניצחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים