שתף קטע נבחר

פתיחת העונה בסכנה: ארגון השחקנים הכריז על סכסוך עבודה

המינהלת סירבה להוסיף לחוזה האחיד סעיף שיאסור על נידוי שחקנים שנמצאים תחת חוזה, הארגון מאיים עליה ועל ההתאחדות לכדורגל בהשבתה. מושיקו מישאלוף: "הם מעדיפים לטמון את הראש בחול". תגובת המינהלת: "ככל שלשחקן יש השגות על תנאי ואופי העסקתו, הרי שלשם כך בדיוק, הוקם המוסד לבורורות"

ארגון שחקני הכדורגל ממשיך להילחם בתופעת המנודים, והיום הכריז על סכסוך עבודה מול מניהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל. פירוש הדבר שבעוד 15 ימים יוכלו השחקנים, אן יחליטו על כך, להשבית את משחקי גביע הטוטו ובהמשך את משחקי הליגה.

 

הבסיס להחלטה היא דרישתו של הארגון השחקנים להכניס סעיף לתקנון שקובע כי קבוצות לא יוכלו לנדות שחקנים תחת חוזה, ויחייב אותן להעניק לשחקנים הזדמנות שווה ותחרות הוגנת במאבק על מקום בהרכב.

 

הפועל באר שבע (צילום: עוז מועלם)
שיר צדק. הארגון דורש למנוע מראש את תופעת המנודים(צילום: עוז מועלם)

 

נוסח הסעיף: "הקבוצה מתחייבת כי עד לתום תקופת ההסכם, היא תדאג לספק לשחקן מסגרת אימונים קבוצתית עם קבוצת הבוגרים. בשום מקרה ובשום אופן לא תהיה רשאית הקבוצה להורות לשחקן להתאמן בנפרד מהקבוצה הבוגרת ו/או באופן שמונע ממנו תחרות הוגנת על מקומו בסגל ובהרכב הקבוצה".

 

בתגובה לפניה של הארגון השיבו מהמינהלת ומההתאחדות במכתב משותף כי אם יש מקרה כזה הרי שהוא צריך להתברר במוסד לבוררות. מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף אמר: "במינהלת ובהתאחדות מעדיפים לטמון את הראש בחול במקום לטפל בבעיה הבזויה. אנחנו מקבלים את העובדה שתוכניות מקצועיות משתנות בקבוצות השונות ולפעמים מבקשים להיפרד משחקן שנמצא תחת חוזה. אבל צריכה להיות דרך מכובדת והוגנת לעשות את זה ובטח שלא בצורת נידוי השחקן וסימונו כגורם שלילי במערכת.

 

מושיקו מישאלוף  (צילום: אלעד גרשגורן)
מישאלוף. "מחפשים פיתרון למען הענף שיקר לכולנו"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

"מה שנעשה היום הוא בניגוד לחוק ולפסיקות שהתקבלו בבתי המשפט, בבתי הדין לעבודה ובמוסד לבוררות - וגם בבתי הדין הבינלאומיים לספורט התקבלו פסיקות דומות. לא יכול להיות שב-2019 נשב בשקט ונסכים לתופעה כל כך מכוערת ולא מכבדת. אני מקווה שבימנהלת יבינו שיש לשבת איתנו למו"מ ולהגיע לעמק השווה לטובת הכדורגל כולנו שיקר לכולנו".

 

ממינהלת הליגה נמסר: "שחקני כדורגל נהנים מביטחון תעסוקתי שמחייב את המועדון לשלם את החוזה גם אם איננו מרוצה משירותי השחקן. מעבר לכך, המנהלת העבירה תמריץ מיוחד למועדונים על מנת שישלמו את השכר והתנאים הסוציאליים במועד הקבוע בחוק, ששינה את מוסר התשלומים בענף. ובכל מקרה, ככל שלשחקן יש השגות על תנאי ואופי העסקתו, הרי שלשם כך בדיוק, הוקם המוסד לבורורות היחיד המוסמך לדון בנושא."

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
מושיקו מישאלוף
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים