שתף קטע נבחר

סקר פנימי אחרי הפגישה: "ברק מביא יותר מנדטים מפרץ"

יו"ר ישראל דמוקרטית הציג לחברי רשימתו ממצאים של סקר שערך - ובו עלה כי רשימה מאוחדת בראשותו תביא יותר מנדטים מאשר רשימה בראשות פרץ. גורמים בעבודה טוענים כי פרץ חושש מהחיבור בטענה שברק יהיה ל"נטל אלקטורלי"

זמן קצר לאחר הפגישה אתמול (רביעי) בין אהוד ברק לעמיר פרץ, הציגו אנשי הקמפיין של ברק לחברי הרשימה סקר פנימי שהזמין לגבי כוחו האלקטורלי בבחירות הקרובות.

עמיר פרץ אהוד ברק פגישה רמת גן (צילום: יריב כץ)
ברק ופרץ לפני הפגישה. אתמול(צילום: יריב כץ)

על-פי הסקר, אם יעמוד ברק בראש הרשימה המשותפת של שתי המפלגות - יביא הרבה יותר מנדטים מבמקרה שפרץ יעמוד בראשה. לפי הנתונים ברק יוכל להביא 14 מנדטים - ואילו פרץ 11 מנדטים בלבד. מטרת הסקר, כאמור, היא להוכיח כי רק האיחוד בראשותו תביא יותר מנדטים ברשימה.

 

עוד עולה מהנתונים, כי בשאלת ההתאמה לראש ממשלה בקרב מצביעי גוש המרכז-שמאל, גנץ מוביל עם 34% תמיכה, ברק עם 28% תמיכה ואילו יו"ר העבודה עמיר פרץ מקבל 7 אחוזים בלבד.

 

בכירים במטה "ישראל דמוקרטית" אמרו כי "הקמפיין האגרסיבי והחשמל שהוכנס במחנה הם הגורמים לנתונים הטובים האלה מבחינת ברק. גם מספר המנדטים בחיבור בין המפלגות מראה שברק מביא יותר מנדטים מעמיר פרץ". הבכירים אמרו כי הם מקבלים פניות גם מפעילים במפלגת העבודה שקוראים לאיחוד בין הרשימות.

 

הלשכות של פרץ וברק החליטו להסתיר לחלוטין כל פרט על הפגישה הראשונה בגלל המתיחות והרגישות סביב היחסים הטעונים בין השניים בשנים האחרונות. "ישנה חשדנות טבעית בין פרץ לברק", אמרו גורמים בסביבת פרץ וברק.

 

ההערכה בעבודה היא כי פרץ חושש מחיבור עם ברק בטענה שראש הממשלה לשעבר יהיה לנטל ולא לנכס אלקטוראלי. גורמים בעבודה אמרו כי פרץ להוט לחיבורים עם לבני ועם יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס, ומסויג יותר מחיבור עם ברק.


פורסם לראשונה 11/07/2019 00:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
אהוד ברק ועמיר פרץ
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
מומלצים