שתף קטע נבחר

גפני מפתיע: "ליברמן חבר שלנו"

חבר הכנסת מיהדות התורה הגיב בריאיון לאולפן ynet לאמירה של ח"כ גבי אשכנזי ש"החרדים לא בכיס של אף אחד": "לא נשב עם לפיד, ליברמן זה משהו אחר. הוא הלך איתנו יחד בבחירות בירושלים, בחיפה ובצפת"

 

 

חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) הפתיע בריאיון לאולפן ynet, כשאמר ש"ליברמן חבר של החרדים". עוד אמר, בתגובה לדברי גבי אשכנזי על כך ש"החרדים לא בכיס של אף אחד", כי "זו אמירה נכונה. אנחנו תומכים בנתניהו בכל מקרה. אנחנו הולכים עם הציבור המסורתי שיש בימין".

 

לגבי פגישותיו עם יאיר לפיד ובני גנץ, אמר: "אני נפגש עם יאיר לפיד ואני לא אשב איתו בשום קואליציה, זה ברור. אני נפגש איתו ומדבר איתו. אבי ניסנקורן אצלי בוועדת הכספים רכז האופוזיציה, יש דברים שאנחנו עושים יחד איתו, יש דברים שאנחנו מדברים גם עם גנץ ואחרים. אנחנו הולכים עם נתניהו".

 

אתם מחרימים את יאיר לפיד בגלל מה שעשה כשר אוצר?

"אנחנו לא מחרימים אף אחד. אנחנו לא מחרימים את לפיד, אנחנו לא יושבים איתו בקואליציה. הבעיה איתו היא המצע שלו וההתנהגות שלו. ליברמן לעומתו, הוא משהו אחר לחלוטין. ליברמן חבר של החרדים, הוא הלך איתנו יחד בבחירות בירושלים, בחיפה ובצפת. אנחנו תומכים בנתניהו, לא נשב בקואליציה עם יאיר לפיד בגלל המצע. אנחנו הולכים לבחירות נוספות, מיותרות לחלוטין ובזבזניות עד אימה, אני לא זוכר מצב כזה שבו כמעט שנה המדינה משותקת".

 

משה גפני אביגדור ליברמן (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)
משה גפני ואביגדור ליברמן(צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)

גפני התייחס גם להחלטת מועצת העיר רמת גן להפעיל מערך הסעים שיפעל בשבת, וכינה אותה אומללה ומחפירה, תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה לראש העיר כרמל שאמה הכהן. גפני אמר כי מדובר בניסיון נואש של שאמה הכהן לקבל כותרות, תוך הפרת הסטטוס קוו בעיר. "רמת גן היא לא עיר דתית, יש בה שקט, יש בה מערכת יחסים בין דתיים לחילוניים. במשך כל השנים הייתה רמת גן עיר שקטה ושלווה, וראש העיר מנסה עכשיו להיכנס למאבקים מיותרים לחלוטין", אמר.

 

 

חרף הזעם בקרב הציבור הדתי, אמר גפני כי אין בכוונתם להפוך את הנושא לסוגייה מרכזית לקראת מערכת הבחירות הקרבה: "אני לא חושב שהנושא צריך להיות בבסיס מערכת הבחירות, יש מספיק בעיות במדינת ישראל בנושאים מדיניים וביטחוניים. עם זאת, מדובר בנושא ציבורי ממדרגה ראשונה. אני לא חושב שמבחינת החוק יש לראש העיר סמכות לנקוט בצעד כזה". 

 

ראש העיר רימה את הבוחרים שלו?

"בוודאי שהוא רימה. אנחנו היינו מאפשרים שהוא ייבחר? גם לנו יש כוח. הוא החליט שהוא עושה מעשים שלא היו חלק מהמצע שלו והדבר הזה הוא הונאה של בוחריו".

 

מדובר בסך הכול במשהו שקיים בהרבה ערים

"אני מודע לכך, אבל אם נסכים לזה, המשמעות היא שאנו מבטלים בעצם את המושג שבת במדינת ישראל ולכן זו מציאות שלא נוכל להשלים עימה".

 

יהיו הפגנות או שזה ייגמר בפוליטיקה?

"לא יהיו הפגנות, זה לא הנושא, אבל זה לא ייגמר בפוליטיקה. מדובר בשאלה עמוקה - האם רוצים לחיות יחד במדינה דמוקרטית ויהודית או שלא".

 

גירעון, קיצוצים, זה לא נראה טוב

"הכלכלה של מדינת ישראל חזקה, הגירעון הוא לא אסון. כמובן שמדובר במשהו לא טוב שהיה אפשר למנוע. צריך להתמודד עם המצב בעזרת תקנות, חוקים, החלטות, מיסוי של אנשים עשירים וכו'. אנחנו כמו מתנהלים כמו מדינה פרובנציאלית, במקום לטפל בגירעון אנחנו פשוט יושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם
משה גפני ואביגדור ליברמן
צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם
מומלצים