שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן 84 הורשע ברצח אשתו: "היכה בראשה 19 פעם בפטיש"
  בית המשפט קבע כי רם גרנות, שרצח את אשתו ב-19 מהלומות פטיש וחומצת מלח ששפך לפיה בעודה בחיים, יורשע ברצח בנסיבות מחמירות. הקשיש צפוי לרצות מאסר עולם. אחי הנרצחת: "מקווה שיירקב בכלא"

   

   

  בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ה') את רם גרנות, בן 84 מרמת השרון, ברצח אשתו סימה גרנות בדצמבר 2015. גזר הדין טרם ניתן, אך גרנות צפוי לקבל מאסר עולם. השופט גרשון גונטובניק לא קיבל את טענותיו על מצב נפשי קשה. את גרנות מייצג עורך הדין גיל פרידמן מהסנגוריה הציבורית. יש לציין כי גרנות הורשע בסעיף רצח ולא בסעיף של רצח בנסיבות מחמירות  - סעיף חדש בחוק שמחייב הטלת עונש מאסר עולם. זאת, מפני שהאישום הוגש טרם נכנס החוק החדש לתוקף.

   

  הכרעת דין לרם גרנות, הנאשם ברצח אשתו סימה, בבימ
  רם גרנות בעת הקראת הכרעת הדין (צילום: יריב כץ)

  השופט גרשון גונטובניק אמר בפתח הכרעת הדין: "הגעתי למסקנה כי קיימות די והותר ראיות להרשיע את הנאשם בעבירת הרצח. מוסכם שהוא גרם למותה של אשתו. הוא התקשר בבוקר למחרת הרצח לבנו וביקש שיבוא לבית משום שהרג את המנוחה. מדובר היה בפרץ אלימות מתמשך. הכאה של 19 מכות פטיש בראשה בשתי זירות שונות. לאחר מכן הוא שפך בקבוק חומצת מלח לפיה של המנוחה, כשהיא עודה בחיים".

   

  עוד הוסיף השופט בהכרעת הדין: "אנו קובעים כי הנאשם ביצע את המעשה בכוונה ולא בהתנהלות רגעית. לא נקבל את טענות הנאשם לגבי קינטור ולגבי מצבו הנפשי".

  הכרעת דין לרם גרנות, הנאשם ברצח אשתו סימה, בבימ
  (צילום: יריב כץ)
   

  אחיה של הנרצחת, יעקב בן שמחון, אמר לאחר ההכרעה: "כבר ארבע שנים אנחנו במשפט הזה, ואנחנו מודים לתוכנית סנ"ה (תוכנית סיוע לנפגעי עבירות המתה של משרד המשפטים, ג.מ) על הסיוע המשפטי והנפשי. לא קל לנו. אחותי לא יכלה מבחינה נפשית להגיע ולראות את הרוצח. סבלנו מהתמשכות הדין, ואני חושב שנתנו לו יותר מדי במה כדי להתל בבית המשפט. סוף סוף הדין מוצה, כמו שצריך, ואני מקווה שהוא יירקב בכלא".

   

  שוש חיון, שמייצגת את שלושה הבנים של הנרצחת אמרה: "הבנים קיבלו את הבשורה על הכרעת הדין. הם עברו טראומה וטרגדיה מהקשות שהיו כאן. אחד הבנים נקרא לאחר הרצח וראה את גופת אמו. הם מאוד כואבים".

   

  סימה גרנות ז"ל ()
  סימה גרנות ז"ל
   

  התובע, עו"ד אורן פז מפרקליטות מחוז תל אביב, אמר לאחר הכרעת הדין: "בית המשפט הרשיע את הנאשם ברצח אשתו בכוונה תחילה. מדובר ברצח בנסיבות קשות ביותר. הנאשם הלם בראשה 19 מכות פטיש, שפך לפיה חומצה וחנק אותה. אמנם בית המשפט הרשיע לפי העבירה הקודמת של רצח בכוונה תחילה, אך ציין שגם לפי הדין החדש מדובר בעבירה החמורה ביותר, שהעונש לצידה מאסר עולם חובה".

   

  כתב האישום: "חנק אותה בידיו ובמגבת"

  בני הזוג נישאו ב-1969, ובנובמבר 2015 פתחה סימה בהליכי גירושים וחלוקת רכוש, לאחר שהתגלע ביניהם סכסוך. בכתב האישום נכתב כי בחודש שקדם לרצח התלוננה גרנות על שני מקרים שונים של אלימות ואיומים מצד בעלה. היא אף הגישה בקשה לקבל צו הגנה מפניו, שבמסגרתו הוסכם כי הם ימשיכו להתגורר יחד בביתם.

   

  זירת הרצח (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  זירת הרצח (צילום: עידו ארז)

  עו"ד גיל פרידמן, שמייצג את גרנות (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
  עו"ד גיל פרידמן, שמייצג את גרנות (צילום: אביגיל עוזי)

  באישום צוין כי "בלבו של הנאשם גמלה ההחלטה להמית את המנוחה. לשם מימוש כוונתו, הוא הכין מבעוד מועד לשימושו פטיש שבאמצעותו יוכל לפגוע בה ולהמיתה. ב-8 בדצמבר, לאחר השעה 22:00, עת השניים שהו בביתם, נטל הנאשם את הפטיש, ניגש אל המנוחה שישבה בכורסה בסלון הבית, והחל להכות באמצעותו בחוזקה בראשה 19 פעמים לפחות בכוונה להמיתה, חרף זעקותיה וניסיונותיה להתגונן מפניו בידיה.

   

  "בשלב מסוים הוא דחף אותה וכתוצאה מכך היא נפלה והתמוטטה על רצפת הבית. משסבר הנאשם כי היא עודנה בחיים, נטל בקבוק המכיל חומצת מלח ושפך את תכולתו על ראשה ולתוך פיה על מנת שתבלע את החומצה, בכוונה להמיתה. הנאשם חנק אותה בידיו ובמגבת שהניח על פניה, עד אשר השתכנע כי היא אינה עוד בחיים".

   

  עוד נכתב כי גרנות כיסה את גופתה באמצעות שטיח שנמצא במסדרון והשאיר אותה כך עד לבוקר למחרת, אז התקשר לבנו והודיע לו על המקרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים