שתף קטע נבחר

האכיפה בת"א עולה מדרגה: תיעוד ממחסן הקורקינטים המוחרמים

עיריית תל אביב החרימה יותר מאלף קורקינטים ואופניים חשמליים בחודשיים האחרונים. 13 אלף דו"חות ניתנו לרוכבים מתחילת השנה והקצב יוגבר בחודש הבא: "כשמבוגרים וילדים אמרו שהם פוחדים ללכת על המדרכות, נדלקה לנו נורה אדומה"

יותר מאלף קורקינטים ואופניים חשמליים הוחרמו בחודשיים האחרונים ונגררו למחסן הסמוך לעיריית תל אביב. בנוסף, מתחילת השנה רשמו פקחים יותר מ-13 אלף דו"חות לרוכבים שנסעו בניגוד לחוק. עיריית תל אביב נערכת להגברת קצב אכיפת כללי ההסדרה לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים לפי התקנות שייכנסו לתוקף בחודש הבא.

  

 

מאות עמדות חניה ייעודיות לקורקינטים ולאופניים חשמליים שורטטו לאחרונה על מדרכות וכבישים במרכז העיר בכדי להתמודד עם טענות התושבים על אנרכיה בתחום.

 

בחודשיים האחרונים חולקו אלפי דו"חות לרוכבים שנסעו בניגוד לחוק ובין היתר רכבו על מדרכות, רכבו שלא בשבילי אופניים קיימים או הניחו את הכלים במרחב הציבורי ובכך יצרו מכשול. מאז 19 במאי, היום שבו החלו פקחי העירייה להחרים אופניים וקורקינטים חשמליים שהיוו מפגע במרחב הציבורי, הוחרמו כאמור יותר מאלף קורקינטים ואופניים.

עיריית תל אביב נערכת לאכיפת כללי ההסדרה לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים שתקנותיהן יכנסו לתוקף ב- 1 באוגוסט ()
המחסן שאליו נגררו הכלים השיתופיים

עיריית תל אביב נערכת לאכיפת כללי ההסדרה לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים שתקנותיהן יכנסו לתוקף ב- 1 באוגוסט ()
יותר מאלף קורקינטים ואופניים חשמליים הוחרמו

עיריית תל אביב נערכת לאכיפת כללי ההסדרה לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים שתקנותיהן יכנסו לתוקף ב- 1 באוגוסט ()
נערכים להחרים יותר
 

"בעקבות תלונות של תושבים החלטנו לטפל בבעיה הזאת כדי שגם הולכי הרגל ירגישו בטוחים במרחב הציבורי", אמר בכיר באגף הפיקוח בעירייה. "ברגע שמבוגרים וילדים התלוננו ואמרו שהם פוחדים להסתובב על המדרכות נדלקה אצל כולנו נורה אדומה". במחסני העירייה נערמים הכלים השיתופיים וכבר נערכים לחודש הבא, אז צפויה עלייה דרמטית במספר הכלים שתחרים העירייה.

קורקינט קורקינטים תל אביב תחבורה (צילום: AFP)
הקורקינטים כבשו את תל אביב בסערה(צילום: AFP)

קורקינט קורקינטים תל אביב תחבורה (צילום: AFP)
רוכבים על שבילי אופניים (צילום: AFP)

קורקינט קורקינטים תל אביב תחבורה (צילום: AFP)
רוכבים בתל אביב(צילום: AFP)

אופניים קורקינט קורקינטים תל אביב תחבורה (צילום: AFP)
אופניים לצד קורקינט (צילום: AFP)

 

מ-1 באוגוסט, תתנה עיריית תל אביב מתן רישיון הפעלה זמני לחברות המפעילות קורקינטים ואופניים חשמליים, בתנאים שהגדירה העירייה: אזורי חניה מוגדרים להחניית כלים השיתופיים כך שלא ניתן יהיה לנעול כלי שאינו בשימוש שלא במקום החניה המוגדר. חניות סומנו במרכז העיר בלבד (אזור 3 - ממערב לאבן גבירול) ובעתיד יורחבו לאזורים נוספים בעיר.

 

עד אז יתחייבו החברות על איסור לחסום או לגרום הפרעה במעברים ציבוריים, לא יחסמו תחנות אוטובוס, כניסות לבתים או מבנים. כמו כן העירייה תאסור להשאיר מקבץ של יותר משלושה כלי תחבורה שיתופיים יחדיו מלבד מקומות מורשים לכך. כמו כן יתחייבו החברות להציב כלים שיתופיים בכל רחבי העיר בדגש על יפו ואזור עבודות הרכבת הקלה.

 

כדי להתמודד עם עומס הכלים ברחובות, תגביל העירייה את המפעילים ל-2,500 כלים בלבד בכל זמן נתון והיא תדרוש גם ליישם תוכנית להגברת השמירה על חוקי התעבורה, חבישת קסדה ועוד. כמו כן, תדרוש העירייה מהמפעילים לחסום אפשרות השמעת צלילים מהכלים השיתופיים בין 23:00 בלילה ועד 7:00 בבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחסן שאליו נגררו קורקינטים ואופניים חשמליים
מומלצים