שתף קטע נבחר

השמיעו הקלטות של בכי תינוק לנאשמת בהתעללות: "את פני הרוע"

בפתח דיון בבית המשפט השמיעו ההורים את ההקלטות בפני המטפלת ציפורה דוד, ואחר כך ליוו אותה ברחוב והמשיכו בהשמעת ההקלטות: "את שומעת? מזה אי אפשר להתעלם". אמו של התינוק שבו התעללה המטפלת לפי האישום הטיחה בה: "את הסיוט של כל אמא. מה עשית לו בפארקים?"

 

 

עימות בבית המשפט בין ההורים לבין המטפלת הנאשמת בהתעללות: הורים לבן שנה השמיעו הבוקר (יום א') בבית המשפט הקלטות של בכי תינוק לציפורה דוד, לפני דיון במשפטה של המטפלת. "את מפלצת, הסיוט הכי גרוע של כל אמא, פני הרוע", אמרה בת אל רגב, אמו של התינוק לנאשמת בתקיפת בנה. "כשהפנים של הילד היו סגולות היא עצרה. מה עשית לו בפארקים, מה עשית לו שם? עד סוף ימייך תושפלי". המאבטחים חצצו בין הצדדים באולם הקטן של בית משפט השלום ברחובות.

 

ברקע השמעת הקלטות הבכי, צעקו כמה מהנוכחים באולם בית המשפט: "בואי, המיץ של הזבל, בואי מפלצת, שטן. את ישנה בסדר? את שומעת את זה? מזה אי אפשר להתעלם.

 

"היא כן יכולה להתעלם מהכול, היא יכולה להתעלם כי היא התעלמה במשך חמש שעות, 10 דקות של נחת היא לא נתנה לילד. גם כשהוא שכב כמו גופה על הרצפה - היא בעטה בו".

ציפורה דוד (צילום: יריב כץ)
ציפורה דוד בבית המשפט, הבוקר(צילום: יריב כץ)

ציפורה דוד (צילום: יריב כץ)
בת אל רוגוב, אמו של התינוק, ליד המטפלת דוד(צילום: יריב כץ)

הפגנת הורים מול ביתה של המטפלת המתעללת ציפורה דוד בבית עובד (צילום: ניצן דרור)
הפגנה מול ביתה של דוד במושב בית עובד, אמש(צילום: ניצן דרור)

הפגנת הורים מול ביתה של המטפלת המתעללת ציפורה דוד בבית עובד (צילום: ניצן דרור)
(צילום: ניצן דרור)

בתום הדיון התפרץ דורון, אביו של התינוק, לעברה של דוד: "איך שומרים עלייך מאבטחים? לא שמרת על הילד!", ההורים הלכו אחרי הנאשמת עד שזו הגיעה לרכבה, והמשיכו לזעוק לעברה. האם קראה לאנשים ברחוב: "הנה, זו האישה שפגעה לי בתינוק".

 

עו"ד ירון פורר, סנגורה של דוד, אמר: "עם כל ההבנה לכעסה של המשפחה, עדיין לא יעלה על הדעת שכאשר נאשם מגיע לבית המשפט בתוך כותלי בית המשפט הוא יזכה לחרפות וגידופים, לעלבונות ולסקילה במרכז העיר. מרגע שהועמדה הנאשמת לדין מצופה שתיתן את הדין בפני בית המשפט ולא בכיכר העיר. לגופו של ענייין, מרשתי, כפי שעשתה בעבר וכפי שאומרת היום, מביעה צער וחרטה על כל מעשיה".

 

כ-30 הורים הפגינו אתמול מחוץ לביתה של דוד במושב בית עובד. הם קראו לה: "ציפי לכלא, ציפי יא שטן, ציפי את מפלצת. כמעט רצחת אותו.

 

גלי ברדה דדיסון, אחת ממארגני ההפגנה, אמרה ל-ynet: "באנו כדי להפגין ולהראות שהילדים שלנו הם לא הפקר. אנחנו לא רוצים שהיא תתחמק מעונש כמו שהיא מנסה עכשיו. אנחנו דורשים שתהיה לה החמרת ענישה כי מה שהיא עשתה זה דבר חמור מאוד שאסור לעבור עליו לסדר היום".

הגשת כתב האישום נגד ציפורה טוב (צילום: יאיר שגיא)
המטפלת, ציפורה דוד(צילום: יאיר שגיא)

הורי קורבן התעללות תינוק מטפלת ציפורה דוד גן נס ציונה  ()
ההורים בת אל ודורון רוגוב עם התינוק

בסוף מאי הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד דוד, בת 65 ממושב בית עובד, בגין התעללות בקטין או בחסר ישע. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עינב וינוגרד, החל מחודש ינואר 2019 עבדה הנאשמת כמטפלת של תינוק יליד 2018 בבית הוריו וסבתו.

 

לפי האישום, בין 12 במאי ל-15 במאי התעללה דוד בתינוק בדרכים שונות. בין היתר, היא סטרה בפניו, צעקה לעברו שוב ושוב, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח, הצמידה מגבת לפניו של התינוק תוך שהיא חונקת אותו, הזיזה את התינוק עם רגלה, יצאה לעשן והותירה את התינוק לבדו בבית, ואמרה לו שתהרוג אותו.

עו"ד ירון פורר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
עו"ד ירון פורר(צילום: יובל חן)

 

לקראת הגשת כתב האישום, שחזרו הוריו בשיחה עם ynet את האירועים שקדמו לחשיפת ההתעללות בבנם. "היו לנו כל מיני מקרים שחזרנו הביתה והוא היה עם סימן כחול, מכה פה, ושריטה כאן, אבל הוא ילד מאוד פעלתן והרגיעו אותנו שככה זה", סיפרו.

 

"אנחנו הורים צעירים והסביבה אמרה לנו לא לדאוג", נזכר האב. "גם כששאלנו היא אמרה שהוא קיבל מכה קלה פה מהכיסא, והוא ילד פעלתן, אז סמכנו עליה ולא ציפינו שזה מה שקורה". בשלב מסוים התעורר חשדם. בעקבות זאת הם צפו בשלל סרטוני אבטחה שהראו כיצד המטפלת פגעה בבנם, והתעמתו איתה.


מאוחר יותר היום יגזור בית המשפט המחוזי בלוד את דינה של אינה סקיבנקו, הסייעת שהרגה בפעוטון, "מאשה והדב" בפתח תקווה את התינוקת יסמין וינטה ז"ל. הפרקליטות מבקשת לגזור מעל 20 שנות מאסר על סקיבנקו, שהורשעה לצד ההריגה גם ב-35 מקרים של תקיפת תינוקות. קבוצת הורים מתכננת היום למחות מול בית המשפט כדי להגביר את המודעות לסוגיית הטיפול במעונות שאינם מפוקחים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
המטפלת, ציפורה דוד
צילום: יאיר שגיא
מומלצים