שתף קטע נבחר

נתניהו עונה לנסראללה: "אם יעשה שטות, ננחית מכה מוחצת"

מזכ"ל חיזבאללה הציג מפה ופירט את "בנק המטרות" בישראל, נתניהו הגיב בפתח ישיבת הממשלה: "שמעתי את דברי הרהב. אם חיזבאללה יעז לעשות את השטות ויתקוף, ננחית עליו מכה צבאית מוחצת. אל יתהלל חופר כמפתח"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לנאום "בנק המטרות" של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ואמר בפתח ישיבת הממשלה כי "אם חיזבאללה יעז לעשות איזו שטות ולתקוף את ישראל, ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת".

 

"בסוף השבוע שמענו את דברי הרהב של נסראללה על תוכניות התקיפה שלו", אמר נתניהו בתחילת ישיבת הממשלה השבועית, כשהוא מתייחס לדבריו של מזכ"ל חיזבאללה בריאיון ל"אל מנאר". "אם חיזבאללה יעז לתקוף את ישראל ננחית עליו מכה צבאית מוחצת. אני לא מתכוון לפרט את התוכניות שלנו, די להזכיר שבמשך שנים הוא חפר מנהרות שהשמדנו תוך ימים. על כל זה כבר נאמר, אל יתהלל חופר כמפתח".

ישיבת ממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)
נתניהו בכניסה לישיבת הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בריאיון מקיף לרשת "אל מנאר" לרגל "הניצחון" במלחמת לבנון השנייה איים נסראללה ביום שישי לפגוע ב"מטרות רגישות" בדרום, פירט על היכולות המתקדמות של ארגון הטרור שבראשותו הוא עומד והציג את האסטרטגיה החדשה של חיזבאללה. הוא טען כי "חיזבאללה מרתיע את ישראל", ועקב זאת אמר כי אינו צופה מלחמה קרובה בין ישראל ללבנון.

  

"בשנת 2006 יכולת ההתקפה שלנו הייתה מוגבלת, הרוב היה הגנה. אבל מאז פיתחנו יכולות התקפיות רחבות, עם כלי נשק רבים ומגוונים, וגם צברנו ניסיון בשדה הקרב, כמו מה שקרה בסוריה", אמר נסראללה והתייחס לכוחות המיוחדים של חיזבאללה: "יש לנו את כוח רדואן ואת גדודי עבאס - מספרם רב, הכמויות גדולות, והם מומחים בלוחמה התקפית. זה משהו שלא היה לנו ב-2006".

  ()
המפה של נסראללה

אנחנו לא צריכים לפגוע בחיילים. במקום לבזבז את הטילים על הצפון אנחנו נלך לאזור הזה", הוסיף נסראללה. "האם האויב יעמוד בזה? אנחנו אלה שנחזיר את ישראל לתקופת האבן. ישראל ניסתה להיפטר ממכלי האמוניה בחיפה ולא הצליחה. בסך הכל צריך טיל אחד או שניים על המכלים האלה, והישראלים בעצמם אומרים שמספרי ההרוגים יהיו גדולים. וכל זה מבלי בכלל להזכיר את התמרון הקרקעי, אני מדבר רק על כוח אש. כל מה שהצגתי זה רק המינימום. חשוב לי שהישראלים יבינו את הדברים האלה".

  

לצד זאת הבהיר נסראללה כי "משוואת ההרתעה אני לא רואה מלחמה בין ישראל ללבנון באופק. ישראל יודעת שמלחמה עם לבנון לא תוביל לנצחון, הם יודעים מה יקרה בישראל במלחמה הזאת. כל מלחמה חדשה לא תהיה כמו 2006, מלחמה איתנו תביא אותם לסף הקיום שלהם, לסף תהום. אני עוד אתפלל בירושלים". בתשובה לטענה שחיסולו יביא לפגיעה משמעותית בחיזבאללה, אמר נסראללה: "חיזבאללה הוא ארגון שאינו תלוי באיש או בדמות מסוימת. היו כאלה שמתו וכאלה שעזבו והארגון לא הושפע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו ונסראללה
צילום: רויטרס
מומלצים