שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סירחון בנתב"ג בגלל "הפרי האסור"

  אם ביקרתם בתאילנד ובמזרח הרחוק בוודאי נתקלתם בפרי דוריאן, הידוע בשל ריחו החזק והמסריח. אחד מהנוסעים שהגיע לנתב"ג לאחרונה הביא עימו את הפרי בתיק אך בחר להשאירו בטרמינל 3 ולצאת בלעדיו. אם הייתם בשעות האלו בשדה ותהיתם למה כל כך מסריח - זו כנראה הסיבה

  הפרי ה"אסור" הגיע לנתב"ג והצליח לעשות דרמת סירחון קלה: נתין זר מהודו, שהגיע לישראל כשבתיקו הפרי דוריאן - הידוע בריחו החזק והמסריח, החליט להשאיר את התיק באולם קבלת המזוודות בטרמינל 3 בנתב"ג מחשש שיסתבך.

  הפרי דוריאן בתיק שהושאר בטרמינל (צילום: משרד החקלאות)
  הפרי דוריאן בתיק שהושאר בטרמינל(צילום: משרד החקלאות)
  הנוסעים העוברים בימים אלו בנתב"ג הם כה רבים כך שקשה מאוד לעקוב אחרי תנועתם באולמות הטרמינל. אבל לפני מספר ימים, צד את עינם של מפקחי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות תיק שחור שנותר ליד פח אשפה באולם הכבודה בטרמינל 3.

  סירחון בנתב"ג (צילום: shutterstock)
  סירחון בנתב"ג(צילום: shutterstock)
    

   

  התאווה הסינית לפרי המסריח בעולם

   

  דוריאן - סירחון של פרי

   

  לאחר בדיקה קצרה מול חברת התעופה נמצא כי התיק שייך לנתין זר מהודו המועסק בארץ. מבדיקה מעמיקה של מפקחי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות, התברר כי בתוך התיק נמצא הפרי הטרופי, דוריאן, הידוע לשמצה בשל ריחו העז והלא נעים (בלשון המעטה).

  התיק של הנתין הזר מהודו (צילום: משרד החקלאות)
  התיק של הנתין הזר מהודו(צילום: משרד החקלאות)

  הפרי דוריאן בתיק שהושאר בטרמינל (צילום: משרד החקלאות)
  (צילום: משרד החקלאות)
   

  התיק הגיע עם הנוסע שחזר מהודו, כשזה בחר להשאירו מאחור ולהתקדם אל יציאתו החוצה מחשש שיתגלה. זאת בעקבות פעילות המפקחים בשיתוף כלבי הגישוש של המכס באותה השעה.

   

  הפרי שהביא עמו הנוסע שקל 8.5 ק"ג, ומקורו בדרום מזרח אסיה, שם הוא מכונה "מלך הפירות". מרוב שריחו החזק של הפרי כה לא נעים, ישנם מקומות רבים בעולם - בעיקר בתאילנד, בהם קיים איסור מפורש על הכנסת הפרי למקומות רבים כמו בתי מלון, באמצעות שלטים בכניסה למקומות. מכאן נולד גם כינוי הנוסף "הפרי האסור".

  השלט המראה על איסור הכנסת הפרי (ובע"ח) בתאילנד (צילום: משרד החקלאות)
  השלט המראה על איסור הכנסת הפרי (ובע"ח) בתאילנד
    

  עם קבלת פרטי בעל התיק, מפקחי המשרד יצרו עמו קשר והזהירו אותו לבל יחזור על המעשה, והפרי הוחרם והועבר להשמדה. משרד החקלאות חוזר ומדגיש כי כל הכנסת תוצרת צמחית לישראל עלולה לגרום נזק רב לחקלאות המקומית.

   

  זו עלולה להוביל לחדירת מזיקים שאינם קיימים בישראל. ביכולתם של מזיקים אלו לפגוע בגידולים מקומיים, לגרום לנזק בלתי הפיך ולהכחיד ענפי חקלאות שלמים.

   

  על פי החוק, וכדי למנוע מעבר של מזיקי צמחים בין מדינות, קיים איסור מוחלט על הכנסת תוצרת צמחית במעברי הגבול לתוך שטח מדינת ישראל ללא אישור מראש של השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות. כל ניסיון לעשות כך מהווה עבירה פלילית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים