שתף קטע נבחר

בתו של אחד החשודים בהצתת בית הגננת למדה בגן: "כשתשתחרר - אטפל בה"

הוארך ב-4 ימים מעצרם של שני אחים מראש העין, החשודים ששלחו את אדיר רצון בן ה-18 להצית את ביתה של כרמל מעודה המואשמת בהתעללות בתינוקות. אחד מהם אמר לשוטרים: מגיע צל"ש למי שהצית את הבית שלה

 

 

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך בצהריים (א') בארבעה ימים מעצרם של האחים עובדיה (26) וארד (24) עמר מראש העין. השניים חשודים ששלחו את אדיר רצון להצית את ביתה של הגננת כרמל מעודה, הנאשמת בהתעללות בפעוטות. לעובדיה מיוחסת גם שתי עבירות איומים כלפי מעודה: פעם ראשונה לפני כשנתיים, אז למדה בתו בגן, ובפעם שנייה טרם מעצרו היום, כשאמר: "כשמעודה תשתחרר - אטפל בה". הוא הוסיף ואמר לשוטרים: "מגיע צל"ש למי שעשה את זה (את ההצתה, ר.ב.צ)". במקביל הוארך מעצרו של רצון בשלושה ימים נוספים.

 

ביום שישי הותר לפרסום כי רצון, תושב קרני שומרון בן 18, הוא החשוד בהצתת בית משפחתה של הגננת מראש העין בשבת שעברה. הוא הכחיש את המיוחס לו, וטען שאינו קשור להורים שילדיהם שהו בפעוטון. על פי החשד, הוא הצית כמה מוקדים בחצר הבניין שבו מתגוררת משפחת הגננת. האש התפשטה, כילתה את בית משפחת מעודה בקומה השנייה וגם את פעוטון "בייבי לאב" שנמצא על גג הבית. בנוסף נגרמו נזקים לבתים נוספים. לא היו נפגעים בשריפה.

 

בידי המשטרה ראיות נגד רצון ובכללן תיעוד שלו במצלמת אבטחה באזור - לפני ואחרי ההצתה - וכן איכון הטלפון הנייד שלו סמוך לזירה. רצון היה מעורב בעבר בהצתת מבנה מועצת קרני שומרון.

עובדיה וערד עמר החשודים במעורבות בהצתת ביתה של כרמל מעודה (צילום: יריב כץ)
האחים החשודים עובדיה וארד עמר(צילום: יריב כץ)

אדיר רצון, הבית שהוצת (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז, מתוך פייסבוק)
אדיר רצון(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז, מתוך פייסבוק)

בית המשפט המחוזי בלוד (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

ביום ראשון שעבר הואשמה מעודה בבית המשפט המחוזי בלוד ב-18 מקרים של תקיפת 11 מהתינוקות והפעוטות שבהם טיפלה. בכתב האישום צוין כי היא משכה בכוח את ראשו של אחד התינוקות, שנולד עם כליה אחת, ודחפה כיסא שעליו ישב עד שבטנו נמחצה בין הכיסא לשולחן.

 

עוד צוין בכתב האישום כי מעודה כיסתה את ראשיהם של הפעוטות בשמיכה, ישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה את ידיו של אחד מהם באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה אותם באמצעות אחיזה בכוח הזרוע, הניפה אותם באוויר, הטיחה אותם ברצפה, טלטלה, העמידה עם הפנים אל הקיר, הצליפה בהם באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם. 

 

באחד המקרים הכריחה הגננת פעוט לאכול תכולת צלחת שלתוכה הוא הקיא. היא העמידה את אחת הפעוטות בזמן מנוחת צהריים כשידיה שלובות וכשהיא אינה יכולה להיתמך בדבר או לשבת במשך 33 דקות. במקרה אחר היא הרימה את אחת הפעוטות שזחלה על רצפת הפעוטון והטיחה אותה במזרן.

 

תגובת בא כוח החשודים, עו"ד קובי בן שעיה, הגיב: "מרשיי מכחישים מכל את החשדות המיוחסים להם. המשטרה יודעת בדיוק היכן הם היו בעת האירוע. אין לי ספק שהתמונה תתבהר והם ישוחררו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
האחים עובדיה וארד עמר
צילום: יריב כץ
מומלצים