שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הותר לפרסום: זה החשוד בהצתת בית הגננת הנאשמת בהתעללות

  שישה ימים לאחר שבית משפחתה של כרמל מעודה בראש העין הוצת, הותר לפרסם פרטים על אודות זהות החשוד במעשה: אדיר רצון (18) מקרני שומרון. הוא מכחיש את המיוחס לו, ואינו קשור להורים שילדיהם שהו בפעוטון

   

  אדיר רצון ()
  החשוד בהצתה אדיר רצון

   

  אדיר רצון, תושב קרני שומרון בן 18, הוא החשוד בהצתת בית משפחתה של כרמל מעודה (25) - הגננת מראש העין שמואשמת בהתעללות בפעוטון. כך הותר הבוקר (יום ו') לפרסום. רצון מכחיש את המיוחס לו, ואינו קשור להורים שילדיהם שהו בפעוטון.

   

  לפי החשד, רצון הצית בשבת האחרונה כמה מוקדים בחצר הבניין שבו מתגוררת משפחת הגננת. האש התפשטה, כילתה את בית משפחת מעודה בקומה השנייה וגם את פעוטון "בייבי לאב" שנמצא על גג הבית. בנוסף נגרמו נזקים לבתים נוספים. לא היו נפגעים בשריפה.

  הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
  השריפה בבניין בראש העין(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)

  שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)

  בידי המשטרה ראיות נגד רצון ובכללן תיעוד שלו במצלמת אבטחה באזור לפני ואחרי ההצתה וכן איכון הטלפון הנייד שלו סמוך לזירה. חוקרי המשטרה בודקים במקביל אם רצון, שהיה מעורב בעבר בהצתת מבנה מועצת קרני שומרון, נשכר להצית את בית משפחת הגננת או שביצע את המיוחס לו בעקבות ההסתה נגדה ברשתות החברתיות.

   

  רצון נעצר בערב ההצתה, ובחקירתו הוא מכחיש כאמור את המיוחס לו. בנוסף, רצון טען בפני החוקרים כי הוא מתגורר בראש העין ולא בקרני שומרון.

  תיאור: החשוד בהצתת ביתה של המטפלת כרמל מעודה ()
  רצון בבית המשפט בהארכת מעצרו

  כרמל מעודה ()
  הגננת כרמל מעודה

   

  יום לאחר השריפה הואשמה הגננת מעודה בבית המשפט המחוזי בלוד ב-18 מקרים של תקיפת 11 מהתינוקות והפעוטות שבהם טיפלה. בכתב האישום צוין כי מעודה משכה בכוח את ראשו של אחד התינוקות, שנולד עם כליה אחת, ודחפה כיסא שעליו ישב עד שבטנו נמחצה בין הכיסא לשולחן.

   

  עוד צוין בכתב האישום כי מעודה כיסתה את ראשם של הפעוטות בשמיכה, ישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה את ידיו של אחד מהם באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה אותם באמצעות אחיזה בכוח הזרוע, הניפה אותם באוויר, הטיחה אותם ברצפה, טלטלה, העמידה עם הפנים אל הקיר, הצליפה בהם באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם.

   

  תיעוד: ההתעללות בפעוטון בראש העין    (באדיבות דוברות המשטרה)

  תיעוד: ההתעללות בפעוטון בראש העין    (באדיבות דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באחד המקרים הכריחה הגננת פעוט לאכול תכולת צלחת שלתוכה הוא הקיא. היא העמידה את אחת הפעוטות בזמן מנוחת צהריים כשידיה שלובות וכשהיא אינה יכולה להיתמך בדבר או לשבת במשך 33 דקות. במקרה אחר היא הרימה את אחת הפעוטות שזחלה על רצפת הפעוטון והטיחה אותה במזרן.

   

  בבקשת פרקליטות מחוז מרכז להאריך את מעצרה של הגננת מעודה עד תום ההליכים צוין כי "קיים יסוד סביר לחשש כי המשיבה תסכן את ביטחון הציבור באשר הוא, לנוכח ריבוי הקטינים הנפגעים, ריבוי האירועים, וההתעללות השיטתית שנחשפה בארבע מצלמות כמעט מדי יום משך תקופה לא מבוטלת של כשלושה שבועות.

   

  "מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהיא פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם, שעה שמי שאמונה על שמירת שלומם הפיזי והנפשי פוגעת בהם שוב ושוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים