שתף קטע נבחר

ההכחשה והשבירה של המטפלת המתעללת: "אני מתביישת, לא רוצה לראות את הסרטון"

ציפורה דוד, הנאשמת בהתעללות בבן 11 חודשים, לא הודתה בחקירתה הראשונה. בחקירתה השנייה הוצגו בפניה סרטונים שבהם היא תועדה משליכה אותו על המזרן ומאיימת: "אני הורגת אותך". לידי ynet הגיעו תמלילי החקירות. אם התינוק: "היא לא מתחרטת על המעשים, אלא על שנתפסה"

 

הגשת כתב האישום נגד ציפורה טוב (צילום: יאיר שגיא)
ציפורה דוד בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)

הרוחות סערו אתמול (יום א') בבוקר בבית משפט השלום ברחובות במהלך דיון במשפטה של המטפלת ציפורה דוד, הנאשמת בהתעללות בתינוק בן 11 חודשים. לידי ynet הגיעו תמלילי חקירתה במשטרה, שמעלים כי תחילה הכחישה את המעשים - ורק מאוחר יותר שינתה את גרסתה והודתה בהם. הנה תמלול החקירה.

 

ב-16 במאי נחקרת דוד לראשונה באזהרה, והשוטרים מודיעים לה שהיא חשודה בתקיפה של חסר ישע.

 

חוקר: את מבינה את החשדות נגדך?

דוד: "אני לא מסכימה איתם".

חוקר: במה את עובדת?

דוד: "כרגע בטיפול בתינוק. למעשה כל השנים האחרונות אני מטפלת בילדים. עבדתי בגן".

 

כשנשאלה על התינוק ענתה: "שמו XX, לא זוכרת שם משפחה. האמא קיבלה המלצה מהגננת שעבדתי אצלה. גידלתי את הילדות שלה. במשך כל השנים טיפלתי וגידלתי ילדים, ומעולם לא הרמתי יד. לא עולה בדעתי. אני אוהבת ילדים, הילד אהב אותי. יש מערכת יחסים נפלאה בינינו, משפחה ממש. אני מטפלת בו מינואר, חמישה ימים בשבוע מ-7:30 עד 13:00. או אצלם או אצל הסבתא. בבוקר הוא הולך לישון, קם, משחקים, אני יוצאת לטיול. אני בתיאום עם האמא, כל הזמן שולחת תמונות, מדברים בהודעות. כשההורים יוצאים מהבית הוא נצמד אליי, מחייך, ההורים לפעמים בבית. הוא ילד צרחני".

 

חוקר: ומה קרה היום?

דוד: "הם התפרצו אליי הביתה. אמא, אבא, האחות ובעלה, והיא פשוט איימה עליי והתקרבה אליי פנים אל פנים, אמרה שתשבור לי צנצנת על הראש".

חוקר: מה קורה עם הילד בבית?

דוד: "הוא בוכה מדי פעם, לפעמים צורח יותר או פחות. כמו ילד. אני מעולם לא התכוונתי להרים ידיים - לא על מבוגר ולא על ילד. היום הוא פשוט צרח ולא נרגע אז עשיתי לו עם הידיים על הלחי, 'די די', לא במכות, אני לא מטלטלת ילד, ואני לא מבינה מה קרה שהם צרחו עליי. יש להם מצלמה בבית, יכול להיות שהריצו את הסרטון מהר".

 

חוקר: טוענת האמא כי במהלך התקופה שבה את מטפלת הם מבחינים בכל פעם במכה כזו או אחרת עליו, ואת אומרת להם שהוא "נפל והשתולל".

דוד: "שקר וכזב".

 

 

החוקר הציג בפנייה וידאו ושואל: מי זאת בסרטון, את?

דוד: "אני. היום הוא ממש בכה ואני רציתי להרגיע אותו. הוא היה עייף, עובדה שנרדם עלי".

חוקר: בהמשך הסרטון את נראית מרימה אותו עם שתי ידיים בעוצמה כלפי מעלה וכשהוא לא נרגע את פשוט סוטרת לו עם היד. ככה את מרגיעה תינוקות?

דוד: "לא, מעולם לא".

חוקר: אז למה סטרת לו?

דוד: "לא סטרתי, ניסיתי להרגיע. לא הייתה לי כל כוונה לסטור".

חוקר: ציפורה, זו סטירה, איך שלא תסכלי על זה. למה את מנסה להקטין את האירוע?

דוד: "זה לא היה בכוח, זה היה בקטע של להרגיע. מעולם אני לא נוהגת להרביץ, יכול להיות בסרט שזה נראה כמו סטירה אבל לא ניסיתי לסטור".

 

"אני מתביישת, אני לא רוצה לראות את זה"

חרף הכחשותיה בחקירה הראשונה, לאחר התייעצות עם עורך דינה ובעודה כבר חשודה בהתעללות - התייצבה דוד לחקירה שנייה. "אני רוצה להתנצל על הכול", אמרה. "לא יודעת מה קרה לי. אני פשוט לא מבינה. אני אוהבת את הילד. עשרות שנים אני מטפלת בתינוקות וזה מעולם לא קרה לי. אולי איבדתי סבלנות, לא יודעת. אני כל כך מצטערת".

 

חוקר: לפני שאני מציג בפנייך סרטונים - אני שואל: כיצד פגעת בתינוק?

דוד: "לא פגעתי בו מעולם, לא גרמתי לחבלות. לא זוכרת באילו מקרים מדובר, ניסיתי להרגיע. מצטערת על הסבל שגרמתי למשפחה ולילד".

 

החוקר מציג בפניה סרטונים, כאשר באחד מהם היא סוטרת לתינוק פעמיים. בתגובה פורצת דוד בבכי. "אני לא יודעת למה עשיתי את זה. אני מצטערת. זה לא אני", אמרה.

חוקר: למה אמרת בחקירה הקודמת שלא סטרת לילד?

דוד: "היה לי קשה עם מה שראיתי. אני מתנצלת כל כך. איבדתי כנראה את הסבלנות לעבודה הזו. יש לי בנים ונכדים מעולם לא הרמתי יד עליהם או על ילד שטיפלתי בו. אני כל כך מתביישת ומתנצלת. אלוהים, אני אפילו לא זוכרת שעשיתי את זה".

 

בסרטון דוד תועדה מזיזה עם הרגל את התינוק השוכב בעוד שהיא עומדת. "כנראה יישרתי אותו לכיוון הטלוויזיה, לא יודעת למה עשיתי את זה. ברור שזה לא בסדר", אמרה. 

 

בסרטון אחר היא נראית משליכה את הילד על מזרן הפעילות: "אני כל כך מצטערת. לא ממש השלכתי. אני מאשרת שעל פניו זה לא בסדר. אני לא רוצה לראות את זה. זה כואב כל כך, אני מבקשת סליחה מההורים וממנו". עוד אמרה כי "זה רק עכשיו, זה אף פעם לא קרה".

 

בסרטון אחר היא נשמעת אומרת לתינוק: "אני הורגת אותך". לכך הגיבה בחדר החקירות: "אני לא יודעת איך יצא לי כזה דבר מהפה. אין לי שום כוונה כזו, זו פליטת פה. אני מצטערת ומתנצלת. אני מתביישת".

 

"אם לא היו מצלמות - לא היה תיק"

בסוף מאי הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד דוד, בת 65 ממושב בית עובד, בגין התעללות בחסר ישע. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עינב וינוגרד, החל מחודש ינואר 2019 עבדה הנאשמת כמטפלת של התינוק בבית הוריו וסבתו.

עו"ד ירון פורר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
עו"ד ירון פורר(צילום: יובל חן)

 

בין 12 במאי ל-15 במאי, נטען, היא התעללה בתינוק בדרכים שונות. בין היתר היא סטרה לו בפניו, צעקה לעברו שוב ושוב, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח, הצמידה מגבת לפניו תוך שהיא חונקת אותו, יצאה לעשן והותירה את התינוק לבדו בבית, ואמרה לו שתהרוג אותו.

 

את דוד מייצג עורך הדין ירון פורר, שמסר אתמול: "עם כל ההבנה לכעסה של המשפחה, עדיין לא יעלה על הדעת שכאשר נאשם מגיע לבית המשפט הוא יזכה לחרפות וגידופים, לעלבונות ולסקילה במרכז העיר. מרגע שהועמדה הנאשמת לדין, מצופה שתיתן את הדין בפני בית המשפט ולא בכיכר העיר. לגופו של ענייין, מרשתי, כפי שעשתה בעבר וכפי שאומרת היום, מביעה צער וחרטה על כל מעשיה".

 

אמו של התינוק, בת אל, מסרה בתגובה לתמלילי החקירה: "זה רק מוכיח כמה שהיא הייתה שפויה והסתירה את זה. היא לא התחרטה על המעשים, אלא היא מתחרטת על כך שתפסנו אותה. בכך שהיא לא הודתה בהתחלה ונשברה רק אחרי שהוצגו בפניה כל הסרטונים - זה מוכיח שהיא אדם נבזי, אלים ושקרן.

 

"התקנתי את המצלמות מבעוד מועד", המשיכה האם, "אם היה לי חשד - הייתי שמה גם בחצר ומכשיר הקלטה. לא חשדתי שאדם מסוגל לעשות דבר כזה. כמה זה חשוב שיש ראיות שלא משתמעות לשתי פנים. אם לא היו לי מצלמות לא היה קורה כלום בתיק הזה".

 


פורסם לראשונה 14/07/2019 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ציפורה דוד
צילום: יאיר שגיא
מומלצים