שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רון קובי יזומן לשימוע לאחר שתקציב טבריה לא אושר

  המועד האחרון חלף וראש העיר שוב לא הצליח להעביר את תקציב 2019 במועצת העיר. כעת יבחן שר הפנים אריה דרעי את המשך כהונתו. אם יודח - ימונה במקומו ראש מועצה מטעם משרד הפנים

  דרמה בטבריה: בתום ישיבה סוערת, לא אושר אמש (ראשון) תקציבה של העיר לשנת 2019 במליאת מועצת העיר. משמעות הדבר הוא כי המועצה פוזרה החל מהשעה 00:00, כיוון שחלף המועד האחרון אותו העניק שר הפנים אריה דרעי על מנת להעביר את התקציב.

  אריה דרעי ורון קובי (צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)
  אריה דרעי ורון קובי(צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)

  הישיבה הייתה סוערת והושמעו קללות כלפי ראש העיר טבריה רון קובי וכלפי חברי האופוזיציה. עדיין לא ברור מה יעלה בגורלו של קובי, שיזומן לשימוע במשרד הפנים ועלול להיות מפוטר. בשימוע ייבחן המשך כהונותו. אם יוחלט להדיחו ימונה במקומו ראש מועצה מטעם משרד הפנים.

   

  משרד הפנים הודיע כי שימוע יתקיים גם לראשי הרשויות בירכא, עוספיה ורהט לאחר שגם שם לא אושר תקציב. לפי הודעת משרד הפנים, השר דרעי העניק לרשויות אלה, לפנים משורת הדין, ארכה של 14 ימים מעבר לתאריך הקובע (30 ביוני), על מנת לאפשר להן לממש את ההליך הדמוקרטי במליאות המועצה. התקציב לא אושר ברשויות אלה, למרות שלראשי הרשויות ניתנה חצי שנה לאישור התקציב, מאז הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018.

   

  בקרוב יזומנו רון קובי וראשי הרשויות הנוספים לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, שיעביר את המלצתו לשר הפנים דרעי. השר דרעי יכריע האם ימשיכו ראשי הרשויות לכהן בתפקידם, או שימונה במקומם ראש רשות ממונה מטעם משרד הפנים.

  לשימועים יוזמנו גם חברי המועצות המודחים, כדי שיסבירו מדוע כשלה המועצה בה כיהנו באישור התקציב.

    
  מתוך הפייסבוק של רון קובי

  מתוך הפייסבוק של רון קובי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפני כחודש קובי נכשל פעם נוספת לאשר את התקציב, כאשר בתום ישיבת מועצה סוערת הצביעו תשעה חברי מועצה נגד התקציב לעומת שישה שתמכו בו. תקופה קצרה לפני הישיבה הודיע קובי כי יתמודד לכנסת בראש רשימה ימנית-חילונית וכמה מחברי המועצה הטיחו בו כי הוא "עשה סיבוב" על גבי תושבי העיר.

   

  לפני כשבועיים החליט שר הפנים דרעי להעניק ארכה של שבועיים לחמש רשויות מקומיות שטרם אישרו את תקציבן לשנת 2019 במליאת מועצת העיר. בין היתר מדובר היה בארכה עבור טבריה.

   

  טבריה מעוררת עניין רב בעקבות היחסים העכורים בין ראש העיר קובי לשר הפנים דרעי, זאת מכיוון שקובי נושא את דגל המאבק בהתחרדות העיר. בעקבות היחסים בין השניים, האפשרות שדרעי יוכל להדיח את קובי מתפקידו באופן חוקי הפכה את העיכוב באישור התקציב העירוני לנפיץ במיוחד.

   

  עם זאת, במשרד הפנים מתעקשים כי ההחלטות לגבי כל הרשויות שלא אישרו את תקציבן תתקבלנה באופן ענייני ללא קשר לזהותו הפוליטית של ראש הרשות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים