שתף קטע נבחר

השר רפי פרץ מעוניין להיפגש עם מורים מקהילת הלהט"ב

לשכת שר החינוך רפי פרץ פנתה לנציגי המורים שחתמו על מכתב המחאה בעקבות התמיכה שהביע השר בטיפולי המרה. בין יוזמי המכתב שוררת מחלוקת באשר לפגישה: "זה ממש לתת לו לגיטימציה. לא נכון להיפגש איתו", אמרה מורה לסבית שחתמה על המכתב

שר החינוך הרב רפי פרץ צפוי להיפגש עם קבוצת מורות ומורים מקהילת הלהט"ב בעקבות מכתב חריף שהעבירו ללשכתו במוצאי שבת, שפורסם לראשונה ב-ynet. במכתב החריף ששיגרו המורים הגאים לשר שטחו בפניו את תחושותיהם לנוכח דבריו בריאיון שבו הביע תמיכה בטיפולי המרה. הבוקר (יום ב') אישרו יוזמי המכתב כי לשכת השר פנתה אליהם וכי פגישה בין הצדדים תתואם בקרוב. עם זאת, שוררת מחלוקת בין היוזמים באשר להצטרפות לפגישה. "אני התנגדתי לכך", סיפרה ל-ynet מורה לסבית שחתומה על המכתב. "זה ממש לתת לו לגיטימציה ואני חושבת שזה לא נכון להיפגש איתו". בכוונת המורים לדרוש מהשר לחזור בו מדבריו.

 

לקריאת מכתב המורים - לחצו כאן

  

לאחר ששר החינוך רפי פרץ הביע תמיכה בביצוע "טיפולי המרה" בהומואים ולסביות, שלחו לו מורים ואנשי חינוך המשתייכים לקהילת הלהט"ב מכתב שלפיו הם "ישתמשו בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם בכדי למחות על אמירותיו המסוכנות והפוגעניות".

הפגנה מול קריית הממשלה נגד שר החינוך רפי פרץ בהמשך לדבריו על טיפולי המרה (צילום: AFP)
המחאה נגד השר רפי פרץ (צילום: AFP)
  

 

במכתבם של המורים מקהילת הלהט"ב נכתב: "אנו, אנשי ונשות חינוך, מורים ומורות, יועצים ויועצות, גננים וגננות מרחבי הקשת הלהט"בית שעובדים יום-יום עם ילדים ונוער ברחבי הארץ, כועסים ומזועזעים מהצהרותיו של שר החינוך החדש הרב רפי פרץ, לפיהן הוא תומך בטיפולי המרה ואף עודד תלמידים שלו להשתתף בטיפולים כאלה בעבר.

 

"אנו רואים בעבודה היומיומית שלנו כיצד טיפולי המרה ממיטים נזק רגשי בלתי הפיך על מי שנאלץ לעבור אותם. זהו נוער שכל מה שהוא מבקש זה שיקבלו אותו כמו שהוא, יאהבו אותו ויכילו אותו. כאנשי חינוך להט"ב, אנו מכירים בזהות של הנער והנערה שלפנינו, מקבלים אותה ועוזרים לנערים ולנערות לקבל את עצמם, להיות מאושרים ושלמים עם עצמם ולהיות גאים וגאות במי שהם. אנו מצפים מכל איש חינוך בישראל, קל וחומר משר החינוך, לפעול כמונו.

 

"טיפולי המרה הם פרקטיקה לא מקובלת, לא על ידינו כאנשי ונשות חינוך, ולא על ידי רוב מכריע של אנשי פסיכולוגיה, פסיכיאטריה וטיפול ברחבי העולם. ארגונים מדעיים, רפואים וממשלתיים בארה"ב ובעולם הביעו בשנים האחרונות דאגה מהתופעה, ובמדינות מסוימות טיפולי המרה אף אסורים בחוק. נוער להט"ב חשוף ליותר מקרי אלימות, בריונות ואובדנות. נוער שמתמודד עם לבטים על זהות, מיניות ומגדר זקוק למידע, להכלה, לליווי רגשי - ולא לטיפולים מפוקפקים שמנסים להדחיק את המשיכה המינית והרומנטית ולהפוך אותה למשהו שיש להתבייש בו".

 

מורים להט
המורים שחתמו על המכתב(צילום: ארגון המורים והמורות הגאים)

מורים להט
(צילום: ארגון המורים והמורות הגאים)

מורים להט
(צילום: ארגון המורים והמורות הגאים)

 

גם במועצת התלמידים הגיבו על אמירותיו של פרץ: "הנוער הלהט"בי הוא חלק בלתי נפרד מהנוער במדינת ישראל. לכן, מועצת התלמידים והנוער הארצית מתנגדת לדברי שר החינוך הרב רפי פרץ. מועצת התלמידים והנוער הארצית תומכת בכלל בני הנוער על כלל נטיותיהם המיניות ומאמינה כי משיכה מינית וזהות מגדרית הן חלק מזהותו של אדם ואינן נדרשת ל-'טיפול' או ל'המרה'".

 

מטעם ארגון המורות והמורים הגאות, אשר יזם את המכתב לשר פרץ, נמסר בתגובה: "כאנשי חינוך אנו מאמינים בכוחו של המפגש לחולל שינוי בנפש האדם ועל כן, נשמח להיפגש עם שר החינוך ועם כל שר חינוך שימונה גם לאחר הבחירות. ברם בימים אלו אנו מלאים דאגה לתלמידים והתלמידות שלנו ומתוך המחוייבות אליהם חשוב לנו אף יותר שמשרד החינוך והעומד בראשו יתחייבו לקבל את המלצת משרד הבריאות ואיגודי מטפלי הנפש וישללו את קיומם של טיפולי המרה בחוזר מנכ"ל. טיפולי המרה הם מסוכנים, אין לנו כוונה להתפשר על הנקודה החשובה הזו ולהפקיר את תלמידינו תחת איום ממשי על שלמות גופם ונפשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ההפגנה בתל אביב אמש
צילום: AFP
מומלצים