שתף קטע נבחר

"טיפולי ההמרה דוחפים לקצה, וחברי לקבוצה התאבד"

"נותנים לך להאמין שהכול תלוי בך. רק תאמין עוד קצת - וזה יקרה. אבל זה לא קורה, וזה מייאש, וזה שובר, וזה מפיל, ויש כאלה שלא מצליחים לעצור את זה בזמן": יהודה אלוני על התהליך הבעייתי שדחק אותו ורבים אחרים אל קצה גבולות הסיבולת הנפשית

 

הוא היה תלמידו של הרב רפי פרץ, וגם הומו בארון שביקש "להיות כמו כולם". לאחר סיום הישיבה התיכונית החליט לפנות ל"טיפולי המרה" – אך במהלך השנים הקשות ההן התאבד אחד מחבריו הטובים לקבוצת התמיכה, וליהודה אלוני אין ספק: לטיפולי ההמרה היה חלק בזה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

שלוש שנים לאחר שהחל את הטיפולים, בעקבות מותו הטראגי של חברו, פרש אלוני מהטיפול, שעליו הוא אומר: "אין לזה זכות קיום". בראיון לאולפן ynet בעקבות דבריו של רבו, שר החינוך רפי פרץ, בזכות טיפולי ההמרה - הוא מספר על התהליך הבעייתי שדחק אותו ורבים אחרים אל קצה גבולות הסיבולת הנפשית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

"פניתי לטיפול מעט אחרי התיכון, לאחר שחשפתי את הסוד בפני ראש הישיבה שלי", מספר אלוני. היום כשהוא כבר בן 38, ונשוי לאלעד – הוא מצליח לבחון את התקופה ההיא בעין מפוקחת: "לאחר תקופה של מפגשים בקבוצת תמיכה, הציעו לנו לצאת ל'מסע אל הגבריות', שלושה ימים אינטנסיביים של שיחות, טיפולים, פסיכודרמה, כל מיני דברים מהסוג הזה", הוא משחזר. "בשביל לממן את המסע עבדנו, בני ואני, אצל אבא שלי. לאחר שלושה ימי מסע היינו אמורים להתחיל להרגיש שינוי, או כיוון של שינוי, אבל לא הרגשנו כלום".

 

"מסע אל הגבריות"

אלוני היה אז כבר חייל משוחרר, לאחר תקופת לימודיו במכינה הקדם צבאית עצמונה שבראשה עמד אז הרב פרץ, היום שר החינוך. חברו הטוב בני בדיוק התחיל את השירות הצבאי שלו. "הוא לא הצליח להתמודד עם הכול, ולאחר חודשים בודדים שם קץ לחייו", מספר אלוני.

 

יהודה אלוני ()
יהודה אלוני

 

את בני פגש בקבוצת התמיכה שכללה עשרה "מתמודדים", כדבריו, ועוד אנשי צוות. "חלק מהתהליך הוא פרטני, אתה מול הפסיכולוג שלך", כך אלוני. "הקבוצה נפגשה אחת לשבוע-לשבועיים, כאשר כל אחד מספר על הקשיים וההתמודדויות שלו".

 

אלוני סבור כי הטיפולים האלה דחפו את בני אל מותו. "החוויות שאנשים עוברים במהלך הטיפולים האלה... הטלטלות. נותנים לך להאמין שהכול תלוי בך. שהכול נמצא מעבר לפינה, רק תאמין עוד קצת תשקיע עוד קצת, תעשה עוד משהו - וזה יקרה. אבל זה לא קורה, וזה מייאש, וזה שובר, וזה מפיל, ויש כאלה שלא מצליחים לעצור את זה בזמן. לאחר מותו החלטתי שאני מפסיק את הטיפולים האלה שלא מובילים לשום מקום, ואחיה כמו שנכון לי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים