שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: ניתוחים לשינוי מין – זאת ההמרה שצריך לאסור בחוק

תמיכה משמעותית: רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית יצא בקריאה לתמוך בשר החינוך, רפי פרץ, שהביע תמיכה בטיפולי ההמרה – וקרא להוציא אל מחוץ לחוק ניתוחים לשינוי מין: "זאת ההמרה הראשונה שצריך לאסור בחוק"

שר החינוך הרב רפי פרץ ורב העיר צפת שמואל אליהו (צילום: אוהד צויגנברג, נעם ריבקין פנטון פלאש90)
תמיכה משמעותית: שר החינוך הרב רפי פרץ ורב העיר צפת שמואל אליהו(צילום: אוהד צויגנברג, נעם ריבקין פנטון פלאש90)

 

רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית יצא הבוקר (א') בקריאה לתמוך בשר החינוך, רפי פרץ, שהביע תמיכה בטיפולי ההמרה – וקרא להוציא אל מחוץ לחוק ניתוחים לשינוי מין: "זאת ההמרה הראשונה שצריך לאסור בחוק".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

הרב שמואל אליהו, מבכירי רבני הציונות הדתית, הביע תמיכה משמעותית ראשונה בשר – וקרא לציבור "להפגין תמיכה בנורמאליות. להפגין תמיכה בשכל הישר. להפגין תמיכה בחופש הדיבור, להפגין תמיכה במשפחה נורמאלית של אבא אמא וילדים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

"אם אתם רוצים לחיות במדינה נורמאלית שמותר להביע בה דעה שפויה, אתם חייבים לחזק את ידיו של שר החינוך", כתב הרב אליהו בפוסט שעלה ברשת החברתית. "גם אם אתם לא דתיים וגם אם אתם להט"בים; אם אתם רוצים לחיות במדינה של חופש ואחווה ולא של אלימות והפחדות – תכתבו בעדו".

 

"תכתבו בעדו"

את דבריו פתח במילים קשות נגד פעולות לשינוי מין: "יוסף לוי נולד בגוף של גבר והחליט שהוא רוצה להיות אישה. נסע לאנגליה למנתח שיחתוך את גופו שיראה כמו אישה. לקח הרבה תרופות, כימיקלים וסטרואידים שישנו את גופו שיראה כמו אישה, והחליף את שמו לשרה לוי. זאת נקראת המרה", כתב. "אם רוצים להתערב לאנשים בחיים ולחוקק חוק נגד המרה, זאת ההמרה הראשונה שצריך לאסור בחוק".  

 

 

לדבריו, "הלהט"בים שמפגינים נגד שר החינוך רוצים כי יתירו המרות של ניתוחים וסטרואידים. רוצים שאני ואתה נממן את הניתוחים הללו דרך צה"ל ודרך המדינה. רוצים לאסור על מטפל לחזק את הגבר בזהות הגברית שלו, ולחזק את הבחורה בזהות הנשית שלה. לדעתם, חיזוק הזהות המינית של גברים או של נשים היא התערבות פסולה בטבע וצריך להכניס לבתי כלא מי שעושה כן".

 

הוא עקץ כי "לדעתם רק דעתם לגיטימית. לדעתם אסור להביע דעה אחרת. מי שמביע דעה אחרת הוא פסול לכל משרה ציבורית. על כן הם לוחצים לפטר את שר החינוך", וקרא כאמור "לכתוב בעדו".

 

"אין מקום להתנצלות או התקפלות"

בארגון "בוחרים משפחה", המונה רבנים ופעילים מהאגף השמרני בציונות הדתית, יצאו במכתב תמיכה פומבי בשר החינוך: "בשעה בה כל ארגוני מפרקי המשפחה ותומכיהם מתנפלים עליך ומנסים להשתיק את הקול היהודי השפוי שהשמעת. אין שום מקום להתנצלות או התקפלות", כתבו.

 

בארגון, שבחודשים האחרונים מוביל קמפיינים ציבוריים נגד ארגוני הלהט"ב, טענו כי "אנו יודעים בוודאות כי נערים ונערות רבים שבחרו להתמודד ואף קיבלו סיוע באמצעות טיפולי התאמה נפשית באמצעות אנשי מקצוע הפועלים באחריות הנדרשת, זכו לחיי משפחה מאושרים".

 

בפנייה לשר אמרו כי "העליהום הפוליטי והתקשורתי המופנה כלפיך לא נעשה מתוך דאגה אמיתית לבני הנוער הסובלים ממצוקה, אלא מתוך רצון לקדם אג'נדה הרסנית שמדרדרת את כולנו לתהום מוסרית שבה הסחר בילדים וברחמם של נשים הפך להיות חוקי ומקובל".

 

את מכתבם חתמו בקריאה לראש הממשלה "להתעשת, ולאפשר דיון חופשי ואמיתי, ולא להצטרף למקהלת סותמי הפיות. יש מזור לרבים מהסובלים מנטייה חד-מינית, ואין שום סיבה שהם לא יהיו מודעים לכך ויוכלו לבחור בפתרון זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, נעם ריבקין פנטון פלאש90
הרב שמואל אליהו תומך ברב רפי פרץ
צילום: אוהד צויגנברג, נעם ריבקין פנטון פלאש90
מומלצים