שתף קטע נבחר

אביה של התינוקת שבדמה נמצאו סמים: "עשיתי הכל כדי להציל אותה"

בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרם של בני הזוג שבתם אושפזה במצב קשה עם שרידי סמים בדמה. האב פנה לשופטת: "אני אוהב את הבת שלי יותר מכל, שיתפתי פעולה עם השוטרים". התינוקת, שבדמה נמצאו 3 סוגי סם, עדיין מאושפזת בוולפסון ומצבה יציב

  

 

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרם של בני הזוג שבתם התינוקת אושפזה בשבוע שעבר במצב קשה בבית החולים וולפסון ובגופה אותרו שאריות של שלושה סוגי סם.

 

הם חשודים בעבירות של הדחת קטין לשימוש בסם, שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית והתעללות נפשית או פיזית בחסר ישע. התינוקת עדיין מאושפזת בוולפסון, מצבה יציב.

הורי התינוקת שבגופה נמצאו שרידי סם (צילום: יאיר שגיא)
בני הזוג החשודים בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)

נציג המשטרה בדיון אמר כי מאז הארכת המעצר הקודמת בצאת השבת, החשודים נחקרו פעם נוספת ונערך עימות ביניהם. נוסף על כך, לחשודים נעשו בדיקות שונות ובבדיקות השתן שנערכו להם נמצאו שרידי קנאביס. לצד זאת, החומרים שנמצאו בדם התינוקת היו מסוגים אחרים. נציג המשטרה טען כי התגלו פערים בגרסת האם החשודה וביקש להאריך את מעצר השניים בשישה ימים.

 

האב החשוד פנה לשופטת במהלך הדיון ואמר: "אני אוהב את הבת שלי יותר מכל, שיתפתי פעולה עם השוטרים, עשיתי הכל כדי להציל את הבת שלי. הזמנתי בעצמי את מד"א כי דאגתי לה".

 

התינוקת פונתה ביום שישי מחוסרת הכרה מבית ברחוב ניצנה בבת ים. בבדיקות הראשונות שנערכו בבית החולים נמצאו בדמה שרידי סמים קשים, ובעקבות כך פתחה המשטרה בחקירה ועצרה את ההורים.

הורי התינוקת שבגופה נמצאו שרידי סם (צילום: יאיר שגיא)
האם בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)

אנטון, חברו של האב החשוד אמר ל-ynet: "האם הזעיקה אותו הביתה. אף אחד לא ידע מה קרה לתינוקת, לא הוא ולא היא. הוא עובד 18-16 שעות ביום כדי לפרנס את המשפחה. עובדים הרבה. אני איתו רוב הזמן ולא ראיתי שהוא מעשן".

 

בהחלטתה אמרה השופטת עדי יעקובוביץ כי "לא בשלה העת לשחרר את החשודים, וזאת על מנת למצות את החקירה". בית המשפט אישר להורים לבקר את בתם בבית החולים. פרקליטי בני הזוג הגישו ערר לבית המשפט המחוזי על ההחלטה להאריך את מעצרם, ומחר בצהריים יתקיים הדיון.

 

עורך הדין ניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את האב החשוד, אמר לאחר הדיון: "המשטרה עדיין לא יודעת לענות על השאלה מה הסיבה שבגללה הקטינה הגיעה לבית החולים עם הממצאים שנבדקים. אנחנו מאמינים שבסוף החקירה הטענות שלנו תתקבלנה וההורים ישוחררו".

 

האם טענה: "אולי סכסוך באוטובוס גרם לזה"

בדיון שנערך במוצ"ש  גולל נציג המשטרה, רב-סמל אנדריי ליבשיץ, את השתלשלות המקרה החמור. "החשודה גרמה לכך שבבדיקות הדם של התינוקת נמצאו שרידי סם מסוכן, שלושה סוגים. היא גרמה לזה יחד עם בן הזוג שלה", אמר נציג המשטרה בהתייחסו להורים. אמה של התינוקת היא תיירת ששוהה בארץ בניגוד לחוק. במשטרה ביקשו לשלוח את האם לבדיקה פסיכיאטרית, אולם בית המשפט דחה את הבקשה.

 

עו"ד ירוסלב מץ, שמייצג את האם, אמר במוצ"ש כי "הימצאות הסמים בדם או בשתן של התינוקת היא טרגדיה של שני בני הזוג. הם לא גרמו לכך, הם משתפים פעולה עם המשטרה. היא מציעה לחוקרת לעשות לה בדיקת דם כי היא מניקה את התינוקת. אם מדובר בחשד שהסמים הועברו על ידי הנקה, ניתן היה לבדוק את זה בבית החולים על ידי היחידה החוקרת".

 

הפרקליט העלה בדיון טענה של האם על סכסוך שהיה לה עם אישה אחרת במהלך נסיעה באוטובוס בקו 88 של חברת דן, שאולי הוביל בסופו של דבר להגעת הסמים לדמה של הפעוטה. "זה סיפור שניתן לבדיקה באמצעים פשוטים, חברת דן יכולה לתת פרטים. אני לא אומר שזוהי דרך נוספת להגעת הסמים לדמה של התינוקת אך אי אפשר לשלול זאת לחלוטין", אמר עו"ד מץ."היא בוכה בבית המעצר ולא השתמשה בסמים. היא בשעה הכי קשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
האב בבית המשפט
צילום: יאיר שגיא
מומלצים