שתף קטע נבחר

גנץ: "הצילום של ברק לא התפרסם מרוח הקודש. מוזר מאוד"

יו"ר כחול לבן לא פוסל את האפשרות ש"יד מכוונת" אחראית לפרסום תמונתו של רה"מ לשעבר בכניסה לבית המיליארדר עבריין המין. בריאיון לאולפן ynet אומר גנץ ש"נתניהו מוביל למדינת שריעה", מזהיר מ"בזבוז קולות בשמאל" ומקווה שאורלי לוי אבקסיס תצטרף: "מנהיגה טובה, יש מגעים"

 

 

62 ימים לבחירות: יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר (ד') בריאיון לאולפן ynet לסערה שעוררה תמונתו של יו"ר "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק - לכאורה בכניסה למסיבה בביתו של המיליארדר ג'פרי אפשטיין בניו יורק, שבה השתתפו לפי הדיווחים גם נשים צעירות, ולא פסל את האפשרות ש"יד מכוונת" אחראית לפרסומה. ברק הכחיש שהשתתף במסיבה במקום ומאיים לתבוע את העיתון הבריטי שפרסם את התמונות.

 

- אתה מאמין שיש יד מכוונת מאחורי הדבר הזה?

"דברים לא קורים מרוח הקודש, וחבל שכך. לא נכון ללכת למקומות הנמוכים ולמקומות האישיים של אף בנאדם, לא מכאן ולא משם, צריך לעסוק במהות", אמר גנץ, וכינה את הפרסום "סיפור מוזר מאוד, אני לא רוצה לרדת לשם".

 

עוד דיבר גנץ על המגעים המתנהלים במערכת הפוליטית לקראת הבחירות. לדבריו, החרדים שהביעו לא פעם התנגדות לישיבה בממשלה עם מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, "מבינים שעליהם להתגמש". הוא ציין גם את השיחות עם אורלי לוי-אבקסיס ("מנהיגה ראויה עם אג'נדה נכונה") והדגיש כי יעמוד בהתחייבות שלא לשבת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו תחת כתב אישום. צפו בריאיון שבראשית הכתבה.

 

יו
יו"ר כחול לבן בני גנץ באולפן ynet(צילום: יריב כץ )
 

אהוד ברק נכנס ל דירה של ג'פרי אפשטיין ב ניו יורק קור ארה
הצילום של ברק. גנץ: "לא ראוי להיכנס למקומות האלה"

ח
"החרדים מבינים שעליהם להתגמש". יאיר לפיד(צילום: מוטי קמחי)

- אהוד ברק הוא שותף אפשרי למהלכים פוליטיים עתידיים מבחינתך?

"ברק הוא איש ראוי שעשה הרבה מאוד דברים, ועושה את המהלכים שהוא עושה", השיב גנץ. "אני מקווה שבסופו של דבר לא יתבזבזו קולות כתוצאה מהמהלכים האלה. נאחל לכולם בהצלחה, אבל חשוב להקפיד שאף אחד לא יעשה את הטעות הזאת של לרוץ סתם, ולא ייצא מזה שום דבר, ונמצא את עצמנו פוגעים במהלך הגדול - שהוא החלפת השלטון".

 

- אם לא יהיה חיבור בשמאל - תצפה ממנו לפרוש?

"אני משאיר לברק לעשות את השיקולים שלו. צריך להתרכז במשימה אחת - להחליף את השלטון בישראל. אנחנו היחידים שהצבנו אלטרנטיבה, ואני מצפה מכל השותפים מימין ומשמאל להצטרף אלינו".

 

לצד הקריאה לשיתוף פעולה עם כל צדדי המפה הפוליטית, גנץ הדגיש פעם נוספת כי יעמוד בהתחייבותו - ומפלגתו לא תשב עם נתניהו תחת כתבי האישום. "זה מגוחך להקים ממשלה לפני אישום שיגיע אחרי חודש", הסביר - אף שלא ענה ישירות לשאלה אם יסרב בכל מקרה לשבת עם נתניהו לפני החלטה של היועץ המשפטי לממשלה בעניין כתב אישום. "אנחנו לא נשב עם נתניהו - אמרנו את זה וגם עשינו. גם גבאי אמר שהוא לא יישב עם נתניהו, הטיף מפה ועד להודעה חדשה, ואז קפץ למגרש שלו. ואותו דבר עם אנשים אחרים, אמרו אחד ועשו אחרת. בג"ץ קבע מזמן שלא ניתן לכהן כשר או כחבר כנסת עם כתב אישום".

 

- איזה מגעים יש לכם עם החרדים? ואיך לפיד משתלב בהם?

"יאיר הוא שותף ראוי, מוביל, יש לנו רוטציה. הוא לא איש אנטי-חרדי ואנחנו לא מסתירים כלום מאף אחד. הוא פעיל, עובד בכל הזירות, עושה עבודה טובה ונכונה, יש לו אג'נדה, יש לנו שיח מתקדם, אנחנו חברים טובים, שותפים טובים ומתייעצים הרבה מאוד". עוד אמר גנץ על רקע התנגדות החרדים לישיבה עם לפיד בממשלה כי "הם מבינים שעליהם להתגמש".

ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
על השר פרץ: "שגה והתנצל באומץ"(צילום: EPA)

אורלי לוי אבוקסיס באולפן ynet (צילום: שאול גולן)
על לוי-אבקסיס: "מנהיגה ראויה"(צילום: שאול גולן)

בהתייחס לקצוות הקיצוניים בממשלה אמר יו"ר כחול לבן כי "אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בברית קיצונית שתתחיל כמדינת הלכה, תעבור למדינה דו-לאומית, ותיגמר כמדינת שריעה. זה רע מאוד. אנחנו לא פוסלים אף אחד, חוץ מאשר את הקיצונים". 

 

- מה דעתך על הנוהל החדש של תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן?

"אנחנו בעד לשמור על השבת מבלי לפגוע באורח חייהם של אנשים אחרים, ולכן עושים את זה ברמה מקומית - מאפשרים תחבורה ציבורית בלי להפריע לאף אחד אחר. זה ממש יושב על הקווים של כחול לבן, במקומות שבהם זה מתאפשר מבחינת האוכלוסיה. לא נציע שום דבר כזה באלעד או בראש העין, היכן שגרים החברים הדתיים, אבל גם זה יכול להיות אפשרי. אנחנו הולכים לדאוג לכך שנחיה וניתן לכל אחד לחיות לכל אחד, ונתמוך בכל מי שרוצה, נהיה שם בשביל כולם".

 

- אתה חושב שעל רפי פרץ להיות שר חינוך?

"הרב פרץ הוא איש ראוי. הוא שגה בצורה חמורה, והתנצל באומץ. תקפתי את דבריו על טיפולי ההמרה, וגם דיברתי על דברים אחרים - על עניין שמתבשל בנושא מדינה-דו לאומית עם מתן זכויות דמוקרטיות ושליטה וכן הלאה. הפרדתי בין הביקורת על התוכן של הדברים לבין האיש עצמו.

 

"ראש הממשלה העתידי יעסוק כל הזמן בנושאי החינוך לא רק בנושאי ביטחון וכלכלה", הוסיף גנץ, שהבטיח שישמור את תיק החינוך "קרוב אליו" ויעסוק בו באופן אישי אם ייבחר. "זה אומר לשבת עם מורים, מנהלי בתי ספר, לבנות תוכניות פדגוגיות, לעשות רפורמות בחינוך. זה עניין קריטי למדינת ישראל. החינוך הוא אחד הדברים החשובים בדרך לצמיחה, ובין היתר בדרך לסגור את הגירעון הענק".

 

- מה הסיכוי שאולי לוי-אבקסיס תצטרף אליכם?

"כחול לבן היא סיעה חזקה עם שלוש מפלגות, עם עוצמה פוליטית משלה. אנחנו לא צריכים אף אחד", אמר יו"ר כחול לבן, "אבל אנחנו מוכנים לבחון שיתופי פעולה. אורלי היא מנהיגה ראויה וטובה עם אג'נדה נכונה, אני מאמין בערכים החברתיים שהיא מדברת עליהם, אני מכיר את העמדות שלה, אני מאוד מעריך אותה". גנץ ציין כי השיח עמה ימשיך בימים הקרובים. 

 

- עד כמה השיח שלך עם ליברמן הוא אינטימי?

"אנחנו מקיימים קשרים ומנהלים שיחות. אין בינינו הכרות קרובה ומתמשכת של שנים בפוליטיקה, אבל אני מכיר אותו בתפקידיו כשר החוץ, כשהייתי בקבינט. הוא שכן שלי למשרד בכנסת, המרפסת שלי עומדת לרשותו לצורך העישון שלו, ואנחנו בסך הכל בקשר טוב. הוא אמר את דברו, קבע דבר, ויצטרך לעמוד במילתו לתמוך במפלגה גדולה. הוא דיבר נגד סחיטה, הוא יצטרך לעמוד בזה. אני מאמין שהוא רוצה את טובתה של מדינת ישראל".

 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי יו"ר כחול לבן: "נראה שהחום בלבל את בני גנץ אם מה שיש לו לומר על תמונותיו של אהוד ברק יוצא מבית שותפו, הפדופיל המורשע ג׳פרי אפשטיין, זה ש'ברק איש ראוי'. בבחירות הקרובות אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה הבא: ראש הממשלה נתניהו, או גנץ ולפיד, שהיום ברור יותר מתמיד שהוא יילך עם אהוד ברק. מוטב שבמקום להגן על חבריהם של פדופילים, גנץ יתן דין וחשבון על העסקה המושחתת עם המשטרה שבמסגרתה קיבל לחברה שלו 50 מיליון שקל, ארבעה מיליון מהם בפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים