שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי מאבק ומאות קבילות: צה"ל יחלק כומתות טבעוניות בכל הצבעים

  אחרי קבילות של חיילים טבעונים ודרישות לכומתה טבעונית בכל צבע - בצה"ל יספקו כומתות שעשויות מחומרים שאינם מהחי בכל הגוונים. בצבא גם מתכוונים לשנות את נוהל ההצהרה על טבעונות - במקום להגיש תצהיר ולעבור ראיון, ההצהרה תתבצע בעל-פה מול המפקד

  הכומתות הטבעוניות ()
  בכל הצבעים ומכל הסוגים. כומתות טבעוניות

  בתום מאבק בן יותר מחמש שנים, שכלל קבילות של חיילים טבעונים ודרישות חוזרות ונשנות מצדם לקבל כומתות טבעוניות, בצה"ל יאפשרו החל מהחודש הבא לכל חייל לקבל כומתה שאינה עשויה מחומר שמקורו מהחי - ובכל הגוונים.

   

  לצד חלוקת נעליים טבעוניות שאינן עשויות מעור, בצבא החלו לחלק לפני כמה שנים כומתות טבעוניות במספר מצומצם של גוונים - בעיקר בצבע שחור וירוק חאקי, שרבים ממשתמשי הכומתות הללו הם חיילים עורפיים.

   

  קבילות ספורדיות לצד קבילה גדולה ומרוכזת מטעם מאות חיילים שהוגשה לפני כשנה הובילו להחלטה בצה"ל לקיים שוויון מלא. אחרוני החיילים מכל החילות והחטיבות יוכלו לקבל כומתות טבעוניות רק אם יבקשו אותן ממפקדיהם. מדובר גם בגוונים החדשים יחסית, כמו הכומתה המנומרת בצבע צהוב-מדבר של גדודי הגנת הגבולות (דוגמת קרקל וברדלס - י"ז).

   

  הכומתות הטבעוניות עשויות מפליז ומתפירה פנימית מחומר שאינו עור, וחיילים טבעונים שעד היום לא סופקה להם כומתה מתאימה נאלצו לרכוש אותה בחנויות. הכומתות החדשות הן עוד צעד של צה"ל ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לטובת אוכלוסיית החיילים הצמחונים והטבעונים.

  מעדן סויה טבעוני פרווה צה
  מוצרי הסויה בצה"ל

  מעבר לכך, בצה"ל מתכוונים בקרוב לבוא לקראת החיילים הצמחונים והטבעונים בצורה נוספת - במקום למלא תצהיר ולהגיש אותו לקצין בכיר ביחידה, כל שייאלצו לעשות הוא להצהיר בעל-פה מול מפקדם הישיר על טבעונותם או על היותם צמחונים.

   

  צה"ל עבר בשנים האחרונות מהפך משמעותי בנושא הטבעונות והצמחונות. המהפך מתבטא בעיקר בנושא המזון, וכיום מופעל מוקד תלונות מיוחד במרכז המזון הראשי של צה"ל שאמון על טיפול מיידי בחוסרי מזון לחיילים הטבעונים, גם במטבחים הקטנים והנידחים ביותר.

   

  זאת, לצד עלייה בכמות מגוון מזונות שאינם מהחי, מבוססי סויה או קטניות עשירות בחלבון. כיום כמעט בכל ארוחה בצה"ל ניתן למצוא מוצרים מסוג זה, בדגש על מעדני סויה שזוכים לפופולאריות גם בקרב החיילים שאינם צמחונים או טבעונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים