שתף קטע נבחר

הלירה האנגלית בשפל – והטיול בלונדון הופך לזול יותר

המטבע האנגלי השלים אתמול ירידה של כ-8.5 אחוזים מתחילת השנה וצניחה של יותר מ-50 אחוזים ב-12 השנים האחרונות. מבט בטבלת התיירים הנכנסים מלמד כי מספר המבקרים מישראל מטפס משנה לשנה

לונדון תיירים (צילום: shutterstock)
תיירים בלונדון(צילום: shutterstock)
מי שטס לפני 12 שנים ללונדון וחזר משם כמעט בלי שום קניות בשל השער הגבוה ביותר של הלירה האנגלית, רואה בימים אלה איך הלירה האנגלית מתרסקת ולמעשה לונדון הופכת ליעד שבו אנחנו, הישראלים, מרגישים כעשירים.

 

הטיפים הקטנים שיחסכו לכם כסף בחופשה

 

על פי נתוני בנק ישראל, ב-27 ביולי 2007, לפני פחות מ-12 שנים, שערו של המטבע האנגלית עמד על 8.8056 שקלים ללירה אנגלית אחת. אתמול (יום ד') השלים המטבע האנגלי צניחה של כ-8.5 אחוזים מאז תחילת השנה וצניחה של יותר מ-50 אחוזים ב-12 השנים האחרונות כשנעצר בשער של 4.3946 שקלים לפאונד אחד.

 

MUST: המקומות שחובה לראות בלונדון 

 

לירה אנגלית פאונד (צילום: shutterstock)
מטבע של לירה אנגלית(צילום: shutterstock)

"למעשה, מאז ההחלטה על היציאה מהאיחוד האירופי (ברקסיט) אנחנו רואים ירידה מתמשכת בלירה האנגלית, מחד, וגידול במספר הישראלים שנוסעים לאנגליה", אמרה אייה מגן, מנכ"לית חברת תלמה תיירות. "הגידול במספר היוצאים לחו"ל נמשך כבר זמן רב ורואים גם גידול בתנועה העסקית ובהשקעות של ישראלים בלונדון, זאת בשל המפולת של הלירה האנגלית".

 

לשאלה אם בשל הירידה המתמשכת בשער הלירה האנגלית לונדון הפכה לגן עדן לקניות, היא עונה כי היא תמיד ראתה את לונדון כגן עדן לקניות, אבל באחרונה אפילו יותר. "למרות שהאנגלים לפעמים מתאימים מחירים למצב החדש, לונדון נהייתה זולה יותר מישראל גם במותגים", אמרה.

 

בדיקה שערכנו בלשכה לססטטיסטיקה באנגליה מגלה כי בשנים האחרונות יש גידול מתמשך בכניסות תיירים מישראל לאנגליה. על פי הנתונים, בשנת 2014 נכנסו 185 אלף תיירים מישראל לבריטניה, ב-2015 המספר עלה ל-205 אלף, שנה לאחר מכן ל-209 אלף, בשנת 2017 המספר זינק ל-265 אלף ובשנה שעברה ל-278 אלף. ראוי לציין כי הלשכה האנגלית לסטטיסטיקה סופרת באותה נשימה את התיירים מישראל ומ"פלסטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תיירים בלונדון
צילום: shutterstock
מומלצים