שתף קטע נבחר

"דיילי מייל" לברק: "לא פעלנו עבור גורם פוליטי, לא נסיר הכתבה"

בעיתון הבריטי מבהירים כי לא יסירו את הכתבה ובה פורסמה תמונה של יו"ר ישראל דמורקטית כשהוא נכנס לביתו של המיליארדר ג'פרי אפשטיין. זאת לאחר שפנה במכתב מעורכי דינו ואיים בתביעת דיבה. "עומדים מאחורי הפרסום במאת האחוזים", מסרו

 

אהוד ברק נכנס ל דירה של ג'פרי אפשטיין ב ניו יורק קור ארה
הכתבה ב"דיילי מייל"

לאחר האיום בתביעת דיבה מצד יו"ר "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק, ה"דיילי מייל" הבריטי פרסם היום (ה') הודעת הבהרה שלפיה אין בכוונתו להסיר את הכתבה ובה תמונתו של ברק, שנראה מסתיר את פניו בכניסה למסיבה בביתו של המיליארדר ג'פרי אפשטיין בניו יורק, שבה השתתפו גם נשים צעירות. "אנו עומדים מאחורי הפרסום במאת האחוזים", נמסר מטעם המערכת. "טענותיו אבסורדיות, לא נסיר את הכתבה משום שיש בה אינטרס ציבורי". בעיתון הבהירו גם כי לא פעלו אף גורם פוליטי בפרסום הכתבה: "לדיילי מייל אין שום דעה בנוגע לפוליטיקה הפנימית בישראל, שהיא עניינם של תושבי ישראל".

 

"יצוין כי ברק דוחה טענה על כך שהיה מעורב במעשים הבלתי חוקיים של מר אפשטיין, טענה שמעולם לא פרסמנו", נכתב בהודעה מטעם העיתון הבריטי, "התמונות פורסמו בשנת 2016 ללא טענה כשמר ברק זוהה כ'אדם בלתי מזוהה'. הסיבה לפרסומה מחדש היא העובדה שברק הודה שהוא האיש בתמונה – מה שמעלה שאלה בנוגע לטענתו ש'מעולם לא נפגש עם אפשטיין בחברת נשים צעירות'".

 

ב"דיילי מייל" טענו כי למרות שהתמונות צולמו ב-2016 – אז היה ברק "אדם לא מזוהה" – כעת ישנה, לשיטתם, חשיבות ציבורית לפרסמן. עוד נאמר כי העיתון פנה לברק עבור תגובה – אך לא הצליח לעשות כן. "הטענה שהכתבה פורסמה באופן מכוון ושיש בו כדי לפגוע היא מגוחכת".

 

אתמול הגיב ברק על חשיפת תמונתו: "מודה, כשקר - אני נוהג לכסות את הפרצוף. לא רק בניו יורק, בכל מקום בעולם. עד היום לא חשבתי שזו ידיעה עיתונאית". ברק התלוצץ: "בקרוב חשיפה של קולקציית הצעיפים".

 

הפרסום שלשום הגיע לאחר שבתחילת השבוע התראיין ברק לאתר ה"דיילי ביסט" האמריקני והתייחס לקשריו עם המיליארדר, שהורשע בעבר בשידול קטינה לזנות ונעצר לאחרונה בחשד לניהול רשת לסחר בקטינות למטרות מין, וטען כי "מעולם לא השתתפתי במסיבה עמו, ומעולם לא נפגשתי איתו בחברת נשים או בנות צעירות".

 

ממטה "ישראל דמוקרטית" נמסר בתגובה לפרסום: "ברק דוחה בשאט נפש את הרמזים המתועבים המופיעים בכתבה. אין לידיעות המופיעות בכתבה ולנרמז בהן שום שחר. הן מהוות שקר מוחלט. מלבד העובדה שברק מודה שבינואר בניו יורק קר מאוד. הדיילי מייל פרסם כבר בעבר מספר כתבות שקריות מסוג זה, הן לגבי ברק והן לגבי אנשים נוספים.

 

"עיתונאים אחרים, שעסקו בפרסומים אלה, לא מצאו שום ראיות לשקרים הללו. ברק יפעל מיידית באמצעות עורכי דינו כדי להגיש תביעת דיבה כנגד הדיילי מייל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה שפורסמה ב"דיילי מייל"
מומלצים