שתף קטע נבחר

תיעוד: חשד להצתה באור יהודה שגרמה לשריפה הגדולה

בתיעוד ממצלמות האבטחה בעיר שהגיע לידי ynet נראה אדם המגיע לאזור הסמוך לרמת פנקס, שככל הנראה שופך חומר דליק ומצית את השריפה. חוקרי השריפות שראו את הצילומים קבעו כי מדובר בהצתה. צילומי האבטחה הועברו למשטרה, בניסיון לאתר את החשוד

 

 

יממה לאחר השריפה שהשתוללה בשכונת רמת פנקס שבאור יהודה וגרמה לנזקים רבים, עולה החשד כי הגורם לפרוץ השריפה הוא הצתה. כך נודע ל-ynet. מצלמות אבטחה של עיריית אור יהודה תיעדו אדם שמגיע לאזור צומת מסובים הסמוך ומצית את האש. חוקרי השריפות של מחוז דן שראו את הצילומים אישרו כי מדובר בהצתה. כעת יועבר החומר למשטרה.

 

במשך שעות נאבקו עשרות כבאים בשריפה שהשתוללה סמוך לשכונת רמת פנקס באור יהודה, וגרמה להצתה נרחבת של כל האזור. המקרה היה מוזר, מכיוון שלאחרונה השקיעה העירייה עשרות אלפי שקלים בחישוף העשבייה היבשה במקום.

חשד להצתה באור יהודה ()
החשוד (בעיגול) מגיע למקום שבו פרצה השריפה
בעקבות כך, מחלקת הביטחון של העירייה החלה לבדוק את המצלמות הפרושות ברחבי העיר, ולתדהמתה גילתה את מוקד השריפה. בתמונות נראה אדם שמגיע לאזור המבודד יחסית בכביש גישה צידי. בשלב מסוים הוא מתעכב ליד ערימת עשבים, וככל הנראה משליך חומר דליק ולאחר מכן עוזב את המקום.

 

תנאי השרב והרוחות שהיו במקום גרמו לאש להתפשט מהר מאוד ולהגיע לקו הבתים הראשון. לזירה אף הגיע מפקד מחוז דן בנציבות הכבאות, טפסר רונן מכטייב, שפיקד על הכוחות, ואולם האש הצליחה לשרוף כליל את אחד הבתים ולגרום נזק רב לארבעה בתים נוספים.

חשד להצתה באור יהודה ()
פרוץ האש
שריפה שריפות רמת פנקס אור יהודה (צילום: משטרת ישראל)
השריפה ברמת פנקס, אתמול(צילום: משטרת ישראל)

 

 

צוות חוקרי שריפות של כיבוי אש שהבחין בצילומים קבע כי מדובר בהצתה, שגרמה לאש להתפשט במהירות. "רק בנס לא נגמר פה באסון ועם נפגעים בנפש", אמרו גורמים בכיבוי. צילומי האבטחה הועברו גם למשטרת מסובים, שתנסה כעת לאתר את החשוד בהצתת האש.

הבית השרוף ב אור יהודה (צילום: רועי רובינשטיין)
הבית השרוף באור יהודה(צילום: רועי רובינשטיין)

הבית השרוף ב אור יהודה (צילום: רועי רובינשטיין)
הבית השרוף באור יהודה(צילום: רועי רובינשטיין)

הבית השרוף ב אור יהודה (צילום: רועי רובינשטיין)
הבית השרוף באור יהודה(צילום: רועי רובינשטיין)
 

 

שריפה בביתר עילית (צילום: אלי מנדלבאום)
נציב כבאות והצלה דדי שמחי(צילום: אלי מנדלבאום)

אתמול התלוננו תושבים בשכונה כי בעירייה לא דאגו לטפל בשדה הקוצים הסמוך לה. "הרבה זמן התרענו בפני העירייה שהצד המערבי של השכונה גובל בשדה קוצים, שיכולים להידלק ולגרום לשריפה. אף אחד לא טרח לבוא לפה ולנקות את השטח עם טרקטורים", טען תושב השכונה.

 

 

ברוך רוקח, תושב השכונה, אמר היום בריאיון ל-ynet: "הייתי בפתח תקווה בשעות הבוקר, אשתי קראה לי והתחילה לצעוק שכל האזור עלה באש ושהאש מתקרבת לכיוון הבית. לקחתי את האוטו ובאתי הכי מהר שאני יכול, לקחנו צינורות והתחלנו להשקות את העצים ואת האזור פה. כבאים עומדים בצד השני, אנחנו צורחים בטלפון למכבי אש 'שלחו את הכבאיות לכיוון הבתים, האש מתקרבת לבתים', שום דבר לא הגיע".

 

 

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "השטח שעליו מדברים התושבים הוא שטח פרטי שנמצא באחריות הדיירים והעירייה אינה פועלת בשטחים אלו, אלא בשטחים ציבוריים בלבד. יודגש עוד כי אגף שפ"ע ביצע עבודות גיזום וניקיון שטחי בור מאסיביים בשטחים הציבוריים הצמודים לבתים שנפגעו לקראת הקיץ וכמדי קיץ. אנו מחזקים את המשפחות שמתמודדות עם נזקים לרכושן, ומעמידים סיוע מטעם העירייה יחד עם ליווי של גורמי העירייה השונים, בהם כמובן עובדי אגף הרווחה. אנו תקווה שבמהרה ישובו התושבים לשגרת חייהם".

 

בהכנת הכתבה השתתף איתי שיקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים