שתף קטע נבחר

מות הילד מנפילת עץ: נסגר הפארק שפעל ללא רישיון

במשטרה ערכו שימוע לבעלי הפארק האתגרי סמוך לקריית גת שבו נהרג אתמול סולימן נאיף ג'בארין, בן 9 מהיישוב אל-פורעה שבנגב, כתוצאה מקריסת ענף עץ, והחליטו על סגירת המקום ללא הגבלת זמן

 

סולימן נאיף ג'בארין (צילום: בראל אפרים)
סולימן נאיף ג'בארין(צילום: בראל אפרים)

בשימוע שערכה היום (ה') משטרת ישראל לבעליו של "אקשן פארק" סמוך לקריית גת, שבו נהרג אתמול סולימן נאיף ג'בארין, בן 9 מהיישוב אל-פורעה שבנגב, כתוצאה מקריסת ענף עץ, הורה קצין המשטרה על צו סגירה ללא הגבלת זמן למקום. במקביל, נמשכת חקירת המשטרה.

 

אקשן פארק (צילום: בראל אפרים)
אקשן פארק(צילום: בראל אפרים)

כאמור, ג'בארין נהרג מפגיעת ענף שנפל מעץ בפארק השעשועים האתגרי שבחבל לכיש - שם שהה במקום במסגרת קייטנה. תחילה הוגדר מצבו אנוש - וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו.

 

במשטרה ממשיכים כאמור לחקור גם היום את מותו אתמול של הילד בן ה-9. עם זאת, ולמרות טענות למחדל שנשמעות מקרוביו, החקירה לא מעלה לפי שעה חשד לפלילים או לרשלנות. התיק, לפי ההערכה, צפוי להיסגר בקביעה שמדובר באסון שלא ניתן היה לצפות אותו.

  

 

האתר, שפעל ללא רישיון, נשאר הבוקר סגור, ומהבעלים ומהעובדים נגבו עדויות. כחלק מהחקירה, בהמשך היום צפויים להגיע למקום אגרונומים ומומחי עצים, כדי לבדוק את העץ שממנו קרס הענף, שלדברי הבעלים היה בריא, וגם עצים אחרים בפארק.

 

באולפן ynet התראיין הבוקר דודו של הילד שנהרג, מהיישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב, שטען למחדל והביע זעם על התנהלות החקירה. הדוד, חליל ג'בארין, סיפר כי בתו בת ה-8 וילדה נוספת מהקייטנה סיפרו לו "סיפור שונה ממה שהנהלת הפארק, בית הספר והמשטרה מספרים".

 

 

 

זירת האירוע (צילום: בראל אפרים)
זירת האירוע אתמול ליד קריית גת (צילום: בראל אפרים)

 

לדבריו, "הילדים מספרים על אנשים שעבדו על העצים, לפחות שני אנשים שדפקו עם פטיש או גרזן או כלי כלשהו". הוא התייחס לדברי הבעלים שהעץ היה בריא: "אנחנו יודעים שעץ בריא לא נופל, בשעה הזאת של הבוקר לא הייתה רוח".

 

דודו של הילד טען עוד כי "הילדים היו בהתחלה לבד, המורים התעכבו ונתנו להם להתפזר לתוך הפארק. אני לא יכול להתעלם מהדברים שהילדים מספרים. מבחינת הנהלת הפארק, משטרת ישראל ומשרד החינוך - האירוע נגמר חצי שעה אחרי שאיבדנו את הילד".

 

האסון אתמול התרחש סמוך ל-09:00. מדריך הקייטנה סיפר ל-ynet כי לאחר שהגיעו באוטובוס "הילדים ירדו ורצו בהתרגשות. ביקשנו מהם להתכנס בצל. הילד שנהרג רץ ראשון והתיישב. פתאום הענף החל להתעקם וליפול. אחד הילדים צעק לעברו שיזוז משם אבל הוא לא הספיק לברוח. הענף נפל עליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים