שתף קטע נבחר

החשד לאונס בקפריסין: תיירות מישראל קיבלו את החדר – עם הראיות

במלון "פאמבוס נאפה רוקס" באיה נאפה ביקשו לשכן בחדר 723, שבו אירע לפי החשד אונס הצעירה הבריטית, תיירות שהגיעו מישראל. בחדר נותרו קונדומים משומשים ובקבוקי אלכוהול של החשודים ולא ברור אם כל הממצאים נאספו מהזירה. "מרגישות פה לא רצויות"

 

 

בחדר 723 במלון "פאמבוס נאפה רוקס" באיה נאפה, שבו לפי החשד נאנסה התיירת הבריטית על ידי 12 נערים ישראלים, נותרו קונדומים משומשים, בקבוקי אלכוהול של החשודים וציוד נוסף - לאחר שהמשטרה בדקה את החדר. אף שהחדר לא נוקה, במלון ביקשו לשכן בו תיירות שהגיעו מישראל.

חדר 723 במלון באיה נאפה ()
חדר 723 שבו לפי החשד נאנסה התיירת הבריטית

על הקירות עוד ישנם סימנים שייתכן שמעידים על מה שהתרחש, בין היתר סימנים של כפות ידיים ורגליים על הקירות. בשל הימצאות אמצעי מניעה משומשים וסימנים על הקירות, לא ברור האם המשטרה בדקה או אספה את כל הממצאים בזירה.

 

התיירות הישראליות, נועה טלר ועדי אבנרי, סיפרו שהן מזועזעות. "אנחנו לא רוצות להיות בחדר הזה. זה מפחיד להיות כאן. למה אנחנו צריכות להיות בחדר שהיה בו אונס ועוד לא ניקו ואספו את הממצאים", הן אמרו. לטענתן, "מתייחסים אלינו מגעיל כי אנחנו ישראליות. למה אנחנו צריכות לשלם את המחיר של חבורה שעשתה מעשה דוחה ולא ראוי? מרגישות פה לא רצויות".  

נועה טלר (מימין) ועדי אבנרי, התיירות ששוכנו בחדר 723 לאחר אונס התיירת הבריטית ()
"מפחיד להיות כאן". טלר (מימין) ואבנרי

בקבוק וודקה בחדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()
בקבוק וודקה שנותר בחדר
 

לדבריהן, ילדים סיפרו להן שזה החדר שבו התרחש האונס. "שאלנו נציג והוא אמר שזה לא קרה כאן. בלילה מצאנו פה קונדום משומש ובקבוקי שתייה שלא שלנו וסכין. שאלנו שוב, בדקנו וראינו חדשות ואז הבנו שזה באמת היה בחדר הזה", אמרה נועה. "ברור שלא הייתה עוד מנקה אם כל הדברים עדיין כאן, משטרה שתאסוף את הממצאים".

 

בעקבות הפרסום ב-ynet, הנהלת המלון החליטה להחליף לצעירות הישראליות את החדר ולסגור אותו עד להודעה חדשה.

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()
"ברור שלא הייתה עוד מנקה". חדר 723

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()
מלון "פאמבוס נאפה רוקס"

כתב החשדות שהוגש אתמול לבית המשפט בקפריסין מצייר תמונה קשה על הזוועה שעברה התיירת הבריטית בת ה-19. לפי החשד, הצעירה הוזמנה בליל 17 ביולי (בין שלישי לרביעי) לחדרו של אחד החשודים שאותו הכירה ועמו קיימה יחסי מין בימים שקדמו לאונס הקבוצתי. לאחר שיחה קצרה, נהג כלפיה באלימות, אנס אותה תוך שהוא מתעלם מבכייה - והזמין את 11 חבריו שאנסו אותה בזה אחר זה.

 

הצעירה סיפרה לשוטרים שחלק מהחשודים אף צילמו את האונס הקבוצתי בטלפונים הניידים שלהם. 11 טלפונים נלקחו לבדיקה - אך המשטרה טרם פרסמה את ממצאיה. עד כה, תשעה חשודים הודו שהיו בחדר בזמן האונס, ושלושה נוספים מתעקשים שלא היו במקום.

 

התיירת העידה שהכירה שניים מהחשודים שלושה ימים קודם לאונס הקבוצתי - וכי קיימה יחסי מין עם אחד מהם (המוגדר "חשוד מספר 1") לפחות פעמיים בזמן החופשה. בליל האונס לדבריה, לאחר ששוחחו שוב, הוזמנה לחדרו של אחד מהם למפגש אינטימי נוסף - אך הוא נהג בה באלימות. היא ביקשה ממנו לחדול ופרצה בבכי. הצעירה סיפרה כי הצעיר הישראלי התעלם מתחינותיה והמשיך את מעשיו בניגוד לרצונה.

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: רויטרס)
הצעירה סיפרה שחלק מהחשודים צילמו את האונס. מעצר החשודים(צילום: רויטרס)

תוך כדי שהצעיר ממשיך לכפות את עצמו על התיירת - הוא הזמין 11 מחבריו לחדר, ששהו לאורך כל הזמן סביב המיטה. לפי החשד, הצעיר ביצע בצעירה מעשה סדום בזמן שחבריו אנסו אותה בזה אחר זה. לפי כתב החשדות, רק חלק מהם השתמשו באמצעי מניעה.

 

החוקר הקפריסאי מציין בכתב החשדות כי בשלב מסוים הצעיר שהזמין את חבריו ניסה לאחוז ברגליה של על-מנת שלא תוכל להתנגד לחבריו. לאחר שניסתה להשתחרר מאחיזתם - הצליחה הצעירה להימלט מהחדר כשהיא עירומה. הצעיר שיזם את האונס, לפי המשטרה המקומית, החל לעקוב אחריה יחד עם כמה מחבריו.

 

לפי כתב החשדות, הצעירה הבריטית פגשה את חבריה לאחר שנמלטה מהחדר ותיארה בפניהם את הזוועות. החברים לקחו אותה למרפאת המלון, ומשם הזעיקו את המשטרה המקומית למקום. התיירת פונתה לבית החולים, שם עברה בדיקת אונס שבמהלכה גם אובחנו שריטות ברגליה.

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AFP)
תשעה חשודים הודו שהיו בחדר בזמן האונס. מעצר החשודים(צילום: AFP)

כתב החשדות מעלה כי הצעיר שינה את גרסתו והודה שקיים יחסי מין עם בריטית יחד עם חבר נוסף, אך התעקש שלא היה שם אף אחד מלבדם. בהמשך החקירה שוב שינה החשוד את גרסתו, והודה בפני החוקרים שחברים נוספים נכחו בחדר.

 

חוקרי המשטרה הגיעו לחדרו של החשוד, שהכחיש תחילה כל קשר לצעירה הבריטית, ואספו מהזירה 18 קונדומים, בהם חמישה משומשים, ארבעה סדינים וממצאים מהשטיח שבחדר. בכתב החשדות נכתב כי המשטרה תשווה את דגימות ה-DNA שנלקחו מכל החשודים לממצאים שאותרו בחדר המלון.

 

בית המשפט הקפריסאי קיבל אתמול את בקשת המשטרה להאריך בשמונה ימים את מעצרם של 12 הישראלים. המשטרה ציינה בבקשתה כי שחרורם לא יאפשר את ההשלמות הנדרשות לחקירה - וכי קיים חשש שיברחו מקפריסין. עוד צוין כי בכוונת המשטרה לחקור בקרוב 35 עדים נוספים, בהם חברי החשודים ועובדי המלון.

 

חברתה של הקורבן סיפרה לכלי התקשורת המקומיים כי היא מאושפזת בבית החולים ונמצאת במצוקה נפשית קשה. "אני מכירה אותה, היא לא הייתה שוכבת עם 12 גברים. אני בטוחה שהיא נאנסה", סיפרה החברה. "הישראלים היו שתויים, מקווה שיענישו אותם בחומרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החדר שבו לפי החשד נאנסה התיירת הבריטית
מומלצים