שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כך יהפוך ביה"ח אסף הרופא למרכז הרפואי הגדול בישראל

  2,400 מיטות, מרכז השתלות וטראומה, מרכזים גריאטריים ופסיכיאטריים, המכון לרפואה משפטית והמעבדות הלאומיות. אסף הרופא, כיום בית־חולים בסדר גודל בינוני המשרת ערים רבות, צפוי לעבור מתיחת פנים גרנדיוזית ולהפוך למרכז הרפואי הגדול בארץ. "נעניק שירותים בסטנדרטים של מדינות ה־OECD"

  הוא נחשב כיום לבית־חולים לא גדול במיוחד, רחוק מאימפריות כמו תל השומר ורמב"ם. אבל תוכנית חדשה המתגבשת בימים אלה צפויה להפוך את אסף הרופא למרכז הרפואי הגדול ביותר בישראל.

   

  אסף הרופא משתרע היום על שטח של כ־280 דונם, יש בו 886 מיטות והוא נחשב לבית־החולים הרביעי בגודלו בארץ (לא כולל את מרכזי־העל הרפואיים הגדולים בארץ שהם כיום שיבא תל־השומר במקום הראשון, איכילוב בתל־אביב, סורוקה בבאר־שבע, רמב"ם בחיפה, בית החולים בילינסון בפתח-תקווה והדסה בירושלים). לאחר מימוש התוכנית יהפוך אסף הרופא למרכז הרפואי הגדול בישראל ויתפוס את המקום הראשון ברשימה.

   

  ויש לכך סיבה: הוא משרת את תושבי ראשון־לציון (העיר הרביעית בגודלה בישראל), באר־יעקב, רמלה, לוד, מודיעין וסביבתה, מודיעין־עילית, רחובות, נס־ציונה, בית־שמש ואשדוד.  

   

   

   (צילום:
  כך צפוי להיראות המרכז הרפואי אסף הרופא(צילום: "קולקר קולקר אדריכלים")

   

  "נעניק שירות על פי הסטנדרטים המקובלים במדינות ה־OECD"

  העבודות צפויות לצאת לדרך בעוד כשנתיים ולהימשך בהדרגה עד לסיומן, ב־2048. במסגרת ההרחבה יתווסף לבית־החולים שטח של 140 דונם נוספים מבסיס צריפין הסמוך (שאותו פינה צה"ל) ומשדות באזור – ויתווספו אליו כ־1,500 מיטות.

   

  בקומפלקס בית־החולים ייבנו, חוץ מהמחלקות הקיימות בו היום, מרכז להשתלת איברים, יחידת נוירו־כירורגיה (ניתוחי מוח) ומערך טראומה לטיפול בפגיעות ראש חמורות.

   

  נוסף לכך יפעלו בשטחו המכון לרפואה משפטית (שנמצא כיום באבו־כביר) והמעבדות הלאומיות של משרד הבריאות (שממוקמות כיום בתל־אביב). המרכז הפסיכיאטרי של באר־יעקב יועבר לשטחו וכך גם בית־החולים הגריאטרי שמואל הרופא. בקומפלקס יוקמו גם שטחי מסחר ובהם מסעדות, בתי קפה, חנויות ספרים ובגדים וכדומה. עלות הפרויקט נאמדת בכמה מאות מיליוני שקלים.

    

  על הפרויקט הוחלט נוכח הצפי כי מספר התושבים שאותם משרת כיום אסף הרופא יגדל משמעותית בשנים הקרובות, לרבות באר־יעקב הסמוכה שמספר תושביה יגיע לכ־100 אלף.

    

  התכנית קיבלה אישורים מתקדמים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז שבמינהל התכנון. שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית מרכז: "הוועדה המחוזית רואה חשיבות לאומית בקידום שירותי הבריאות במחוז מרכז בראיה אסטרטגית רחבה, תוך מתן מענה לגידול האוכלוסייה עד שנת 2045.

   

  "בית החולים שמיר-אסף הרופא משרת היום אזור גדול במרכז הארץ. התוכנית נותנת מענה לצרכי הפיתוח של בית החולים ואף מעבר לכך, על מנת לאפשר מתן שירות על פי הסטנדרטים המקובלים במדינות ה-OECD".

   

  מנכ"לית אסף הרופא ד"ר אסנת לבציון־קורח: "אני מברכת על התוכנית, שצפויה להפוך את אסף הרופא למרכז הרפואי הגדול בישראל ברמה הגבוהה ביותר". היא אמרה כי באסף הרופא יוקם גם מרכז מדעי מוח והתנהגות, על פי רעיון שהגה פרופ' חיליק לבקוביץ. לדבריה, המרכז הזה "ישנה את גישת ההסתכלות על תחום הפסיכיאטריה, באמצעות חיבור מקיף לתחום הנוירולוגי, שיהווה מודל בינלאומי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  בית החולים אסף הרופא
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים