שתף קטע נבחר

יאיר גולן על החיבורים בשמאל: "גשר תביא מצביעים? תקווה מוזרה"

סגן הרמטכ"ל לשעבר התייחס למתיחות במפרץ הפרסי וכינה את האיראנים "אלופי העולם בללכת על חבל דק". עם זאת, הוא מעריך שלא יהיה עימות עם טהרן בקרוב. על החיבור של פרץ עם לוי-אבקסיס: "שגיאה חמורה". על הקשר בין ברק לאפשטיין: "עלילת דם מתועבת"

 

 

 

סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (מיל') יאיר גולן שמתמודד בבחירות לכנסת במסגרת מפלגתו של אהוד ברק, התייחס הבוקר (ראשון) למתיחות עם איראן באולפן ynet ואמר כי "האיראנים אלופי העולם בללכת על חבל דק, הם מנסים לומר למערב - אנחנו יודעים לעשות צרות. להערכתי זה לא יוביל לעימות".

 

גולן התייחס גם לאפשרות של חיבורים פוליטיים לאחר הודעתו של יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ על החיבור עם אורלי לוי ומפלגת גשר, וההערכות על כך שאינו מעוניין להתחבר עם ברק: "פרץ עושה שגיאה חמורה, צעד שמזיק למטרה להפיל את נתניהו".

 

 

אהוד ברק יאיר גולן הצהרה לתקשורת ב אריאל (צילום: יריב כץ)
יאיר גולן ואהוד ברק(צילום: יריב כץ)
 

- הוא אומר שהאיחוד עם אורלי לוי נועד להביא קולות ממקום אחר ולהבטיח את הפלתו של נתניהו.

"אני לא חושב שחיבור אחר היה מונע את זה, להקים מפלגה חברתית כדוגמת גשר ולצפות שהיא תביא אלקטורט בלתי רגיל שלא ראינו בעבר זו לדעתי תקווה מוזרה. מאכזב אותי שפוליטיקאי מיומן כמו עמיר נוקט בצעד כזה, אני חושב שהצעד הנכון היה לגבש מחנה שמאל חזק".

 

- ואם זה לא יקרה, נותנים לנתניהו את הבחירות האלה על מגש?

"אני חושב שזו שגיאה שאפשר לתקן אותה. אני לא הייתי יוצא בהצהרות לא זהירות בנושא הזה, מבחינתנו הכל פתוח, אנחנו מדברים עם כל אחד כשהמטרה העליונה היא החלפת ממשלת נתניהו".

 

גולן טען כי האפשרות לצירוף של סתיו שפיר מהעבודה אינה עומדת על הפרק, למרות הרמיזות שתפרוש אם לא יהיו חיבורים, וכי לברק לא תהיה בעיה לוותר על המקום הראשון: "אין שום דיבור כזה. אבל אנחנו כן מחפשים חיבורים. אני לא נואשתי מחיבור עם העבודה או עם מרצ, כל מי שירצה להצטרף - ברוך הבא, אין לנו תנאים מוקדמים".

 

על התמונות של יו"ר מפלגתו נכנס לביתו של המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין, אמר: "זו עלילת דם מתועבת. הוא היה אצלו בבית והיה איתו בקשרים, אבל לא היה במסיבות חשק ובטח לא עם בנות 14. מי שחשוד בדברים לא כשרים הוא ראש הממשלה עצמו, אם יש מישהו שיש בעברו התנהגות מינית בלתי ראויה הוא נתניהו עצמו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים