שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "יכולים לתרום כמו כולם, רק צריכים הכוונה"
  בוגרים על הרצף האוטיסטי יכולים ורוצים להשתלב בשוק העבודה ולתרום מיכולותיהם הרבות כמו כל אחד, אך עד היום נושא ההכשרה והשילוב המקצועי לא מצא מענה מקיף ומתמשך דיו. "מחישוב לשילוב": תכנית הכשרה נגישה בתחום הפיננסים, המלווה את הבוגר עד להשמה והשתלבות בעבודה, מציעה לסוגיה פתרון. צפו

  מרגע שילד או ילדה מאובחנים באופן רשמי עם אוטיזים, מסלול חייהם עובר דרך תחנות רבות של מציאת המסגרות החינוכיות, הטיפולים התומכים, המענה הרגשי והמקצועי להם ולמשפחותיהם, ועוד לא מעט התמודדויות מורכבות.

   

  הגיל הרך הוא חלון הזדמנויות קריטי לתת טיפול אינטנסיבי ומותאם לילדים עם אוטיזם, ואבחון בגיל מוקדם מאפשר לשפר תפקודים ולקדם אותם בצורה מרבית.

   

  "המרכז לטיפול וחקר באוטיזם – עמותה לילדים בסיכון", הוקם בדיוק מתוך ההבנה הזאת, ומתוך מחסור במענה של אבחון וטיפול. פעילותו של המרכז מזה חצי יובל היא חלק מהפיכתה של ישראל למדינה מובילה הנמצאת בחזית המחקר המדעי, החברתי והחינוכי בעולם בתחום האוטיזם.

   

  הפקה ובימוי: יעל לינזן סגל

  הפקה ובימוי: יעל לינזן סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ילדים עם אוטיזים בישראל ובני משפחותיהם מוצאים כיום מרגע האבחון, מענה מקיף בדמות מסגרות חינוכיות וטיפוליות מגוונות, ואנשי מקצוע בעלי ידע והכשרה מתאימה.

   

  קבלת כלים לקליטת הבוגר על הצד הטוב ביותר

  אך עם ההגעה לבגרות חל שינוי בצרכים של הבוגר ושל משפחתו, והשילוב בחברה באופן עצמאי ככל שניתן הופך להכרח. כניסה לעולם העבודה הוא שלב בסיסי בתפקוד של אדם בוגר בחברה, וביציאה לשוק העבודה עולה אתגר כפול: גם פיתוח מיומנויות חדשות והסתגלות לשגרת חיי עבודה מצד הבוגר, וגם נכונות ופתיחות מצד המעסיקים ליצירת הזדמנויות לאיוש משרות, הבנת הערך שבהעסקה וקבלת כלים לקליטת הבוגר על הצד הטוב ביותר.

   

  אוטיסטים בורים משתלבים בעבודה ()
  "אני שמח לדעת שניתן לשלב אנשים עם מוגבלויות ולתת לנו הזדמנויות כמו כל בן אדם אחר"

  העמותה והמכללה לפיננסים BDO זיהו את הצרכים לא רק בהכשרה מקצועית מותאמת ומונגשת, אלא גם בהכנה להשתלבות בשוק העבודה, יצירת הזדמנויות להשמה, וליווי בתהליך הקליטה. כך נולדה "מחישוב לשילוב" - תכנית ייחודית ונגישה למבואות בתחום הפיננסים. התכנית מאפשרת לבוגרים למצות את הפוטנציאל לעצמאות מרבית במגוון תחומי החיים, ומקנה להם מקצוע שיסייע להם להשתלב באופן עצמאי בשוק העבודה החופשי.

   

  "כיף לי לקום כל בוקר לעבודה ולדעת שאני מוערך ופוגש חברים. אני שמח לדעת שניתן לשלב אנשים עם מוגבלויות ולתת לנו הזדמנויות כמו כל בן אדם אחר"', מספר הראל ליברמן, בוגר עם אוטיזם שעובד בעמותה לילדים בסיכון.

   

  אוטיסטים בורים משתלבים בעבודה ()
  "התוכנית גם בצדדים לא פחות חשובים בשילוב במקצוע: פיתוח מיומנויות תקשורת, התנהלות עצמאית, ורכישת כלים לוויסות עצמי והתמודדות עם לחצים"

  מסלול ההכשרה מיועד בוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה בגילאי 21-35. זהו קורס מקצועי לכל דבר ולכן ישנה חשיבות למוטיבציה של הבוגר וליכולת התארגנות עצמאית שלו. במשך 5 חודשים, 4 ימים בשבוע, יגיעו הבוגרים לכיתה וילמדו יסודות בניהול פיננסי, מושגי יסוד ביישומי מחשב ובמתמטיקה, ויזכו במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק העבודה. במהלך הלימודים יתנסו בהכשרה מעשית בליווי מנטורים מטעם BDO, וישתלבו במקומות העבודה.

   

  הייחודיות של תכנית "מחישוב לשילוב", מעבר לליווי המקיף עד להשמה, הן של הבוגר והן של המעסיק, הנה שהיא נוגעת גם בצדדים לא פחות חשובים בשילוב במקצוע: פיתוח מיומנויות תקשורת, התנהלות עצמאית, ורכישת כלים לוויסות עצמי והתמודדות עם לחצים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים