שתף קטע נבחר

האם יופעלו סנקציות על הורים שמקליטים בגן?

בהסתדרות המורים טוענים כי משרד החינוך צריך לנקוט עמדה חד משמעית נגד הורים שמקליטים בגני ילדים ואף לנקוט באמצעים משפטיים. אסנת ואתורי, ממובילות מחאת ההורים: "במקום שיתנו את הדעת על איך נוצר כזה משבר, הם משתמשים במניפולציות""מזה תקןפה מופר חוק האזנות סתר, כאשר הורים מצפינים מכשירי צילום והאזנה ברחבי הגן, בתיקים או בבגדי הילדים", כך החל מכתב שכתבה יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, בפנייה למנכ"ל משרד החינוך. עוד היא כתבה: "משרד החינוך, כמעסיק של הגננות, אינו יכול להמשיך ו'למלא את פיו מים' ולהתעלם מהתנהלות פסולה זו.

 

"אנו דורשים ממשרד החינוך לנקוט עמדה חד משמעית וליידע את ציבור ההורים, כי להתנהלותם הבלתי חוקית תהיינה השלכות וכי משרד החינוך ינקוט באמצעים משפטים כנגד הורים שינהגו כאמור".

 

קראו עוד:

חוקרים חושפים: "כך לוקחים עדות מילדים שחוו פגיעה קשה"

יוזמת הורים: חמ"ל נגד מטפלות מתעללות

ההורים בטראומה: האם גם לילדינו עשו משהו?

 

משבר אמון

"אי אפשר לנתק את הפנייה של מזכ"לית הסתדרות המורים מהשיח של מה שקורה בתוך הגנים, ואפילו בפרשיה של מורה שפגע מינית בבנות", אומרת אסנת ואתורי, אחת ממובילות מחאת ההורים ומנהלת קבוצת הפייסבוק "הורות בזכות", בראיון באולפן ynet.

 

"אני חושבת שבמקום שיתנו את הדעת על איך נוצר כזה משבר בין ההורים למערכת החינוך, הם משתמשים במניפולציות. קוראים להורים עבריינים ומבקשים סנקציות, במקום להקשיב לזעקה האמיתית שלהם.

 

"הורים לא מצליחים לשמור על ביטחונם של הילדים שלהם וגם מערכת החינוך לא מצליחה לספק לנו את הביטחון הזה. היה ראוי שתיבחן הסוגיה של משבר האמון, במקום לקרוא לסנקציות כלפי מי משרגיש את חוסר הביטחון ולהגדיל את תחושת חוסר הביטחון, כי השאלה הראשונה שההורים שואלים את עצמם זה ממה יש לפחד".

 

התעללות בגן ילדים ( )
ההורים לא מרגישים בטוחים

את מרגישה שיש למורים ולגננות מה להסתיר?

"כנראה, כי אם הקריאה של גב' בן דוד הייתה כזו אז כנראה היא חושבת שיש להם מה להסתיר. אני לא מכירה הרבה סיטואציות שהורים שולחים מכשירי הקלטה או מצלמות למקומות שבהם ילדים יכולים לדבר. הקריאה היא בעיקר מגיעה מהמקום שבו גני הילדים נמצאים היום, וההורים פחות סומכים על כושר הביטוי של הילד.

 

"אני לא בעד ואני לא קוראת להורים להכניס מכשירי הקלטה או מצלמות. יש פה סוגיה יותר עמוקה, יש משבר אמון שלא נוצר ביום אחד. זה תהליך עמוק, שבמהלכו פעם אחר פעם הורים שולחים ילדים למסגרות חינוך ומקבלים אותם פצועים נפשית ופיזית. יש פה בעיה וצריך לפתור אותה".

 

את לא יכולה לבנות אמון באמצעות הקלטות סתר.

"אבל אתה גם לא יכול לקרוא לסנקציות נגד הורים שמרגישים חוסר ביטחון ועושים את זה. אין לנו שום עניין לעקוב אחרי מורים, כל מה שאנחנו רוצים זה להבטיח את ביטחונם של הילדים שלנו.

 

"אין לי עניין לדעת מה קורה עם הילדים בתוך הכיתה או בתוך הגן, מתוך מציצנות, אהל יש לי עניין לשמור על הביטחון של הילדים שלי, וזאת הסיבה שמניעה הורים לעשות את המהלכים.

 

"זה מזכיר לי דיון לגבי חוק המצלמות. הסוגיה שנבחנה הייתה למה לא להכניס שמע, והטענה הייתה שיגידו דברים שההורים לא צריכים לשמוע, אבל אם ההורים לא צריכים לשמוע אז גם הילדים לא צריכים לשמוע".

 

מהסתדרות המורים לא התקבלה תגובה.

 

המכתב שנשלח למשרד החינוך:

 ( )

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים