שתף קטע נבחר

מצניעים את הדתי, מבליטים את החברתי: ש"ס השיקה את הקמפיין

באירוע ההשקה שב דרעי על הבטחתו להמליץ לנשיא על נתניהו, והכריז כי ש"ס תתמוך בעלאת שכר המינימום באלף שקלים. לדבריו, אחרי התמזגות כולנו בליכוד "נטל האחריות על הנושאים החברתיים נופל עלינו"

 

 

 

יושב ראש ש"ס, השר אריה דרעי, השיק היום (ב') את מסע הבחירות של המפלגה, ובמרכזו - הבטחה להקמת רשות ממשלתית למלחמה בעוני, שתפעל תחת אחריותו, והכרזה על תוכנית לאומית לחיים בכבוד.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

תחת הכותרת "הכוח החברתי בממשלה" מבקשת ש"ס למתג את עצמה כעת בתור המפלגה היחידה בגוש הימין שמזוהה עם הנושא, לאחר שכולנו התמזגה עם הליכוד וגשר של אורלי לוי-אבקסיס חברה למפלגת העבודה. סוגיות הדת והמדינה יידחקו לשולי הקמפיין, על מנת שלא לשחק לידי ישראל ביתנו.

יו
"המלחמה בעוני תהיה הדגל שלנו". דרעי(צילום: אוהד צויגנברג )
  

בפתח דבריו באירוע ההשקה הדגיש דרעי כי מפלגתו עדיין תומכת בבנימין נתניהו, ותמליץ עליו בפני הנשיא להרכבת הממשלה הבאה. דרעי גם העריך כי נתניהו אכן יקבל את המנדט לכך. בתשדיר הבחירות הראשון מככבת תמונת ראש הממשלה, ונאמר בו: "נתניהו דואג לכוח שלנו בעולם, וש"ס דואגת לכוח שלנו בבית". בכנס היום הוסיף היו"ר: "אנחנו המזוזה של הליכוד".

 

"אני לא מתכוון להתחיל קמפיין חדש, אנחנו ממשיכים את מה שהתחלנו", אמר דרעי. "אנחנו לא מזגזגים, לא מחפשים איחודים, גימיקים או כוכבים. אנחנו כמעט 40 שנה באותו קו". הוא עקץ את החיבורים הפוליטיים בגוש הימים והשמאל ואמר: "ש"ס אולי משעממת, אבל היא מפלגה שלמה, ולא איחוד שמתפרק אחרי הבחירות".

 

דרעי הסביר את הדגש על נושאי חברה ורווחה: "ש"ס וכולנו היו הכוח החברתי בממשלה, אבל עכשיו הנטל האחריות על כל הנושאים החברתיים נופלים עלינו.  נתעסק בקדנציה הקרובה בעיקר במלחמה בעוני. זה יהיה הדגל שלנו".

 

הוא מנה את הישגי מפלגתו בתחומים הללו בכנסת ה-20 והתחייב כי בשנים הקרובות ידאג לשיקום שכונות שמוגדרות עניות, להענקת הטבות לתושביהן כמו חינוך חינם מגיל לידה, פטור מארנונה, הנחות במים ובחשמל וטיפולי שיניים חינם לקשישים. הוא גם התחייב לפעול להעלאת שכר המינימום באלף שקלים נוספים.

 

דרעי התייחס לברית בית מפלגת העבודה ואורלי לוי-אבקסיס ואמר כי הוא מברך על כל "חיבור חברתי" ואף רואה בהם שותפים, אך ציין שהוא לא חושש מזליגת קולות מש"ס ומגוש הימין לרשימת העבודה-גשר. לדבריו, הוא דווקא צופה כי חלק מ-70 אלף האזרחים שהצביעו עבור לוי בבחירות הקודמות לא יעברו איתה לשמאל ויישארו בגוש הימין.

יו
תקף את לפיד: "נשאר אותו לפיד"(צילום: אוהד צויגנברג )
 

יו"ר ש"ס הכריז כי מפלגתו תעמוד על כך שיאיר לפיד לא יהיה חבר בממשלה הבאה, והזכיר כי בתקופתו כשר אוצר גרם לפיד לפגיעה אנושה בדת ובציבור החרדי. "חשבנו שהמיזוג שלו עם כחול לבן ייתן לו להרהר מחדש, אבל אני רואה את הציוצים וההודעות שלו - לפיד נשאר אותו לפיד", אמר.

 

"ש"ס היא מפלגה דתית ומסורתית ונמשיך להיות אחראים לכך שהסטטוס קוו והצביון היהודי יישמר", הדגיש דרעי. "נעשה הכל כדי שהממשלה שתקום תהיה בלי לפיד. שימשיך להוציא הודעות לתקשורת ולצייץ. בזה הוא טוב".

 

עם זאת הבהיר דרעי כי את אביגדור ליברמן הוא לא פוסל כשותף קואליציוני. "30 שנה הוא לא פגע אפילו בכוס מים של הציבור החרדי", הסביר, "עכשיו הוא במצוקה, כי בקושי עבר את אחוז החסימה, והוא חושב שקמפיין הסתה יביא לו מנדטים. אם לא יסכים לשבת איתנו, מאיפה הוא ישרת את ציבור העולים, מהאופוזיציה? אני מאמין שאחרי הבחירות הכל ישתנה, כי מילה של ליברמן זו רק מילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אריה דרעי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים