שתף קטע נבחר

נתניהו חגג עם הפעילים, שרה נזכרה בבן גוריון

ראש הממשלה חגג עם פעילים ועם ח"כים ושרי הליכוד לאחר שעקף את שיאו של בן גוריון בתקופת הכהונה. הוא ניצל את הבמה למתקפות קשות בעיקר על בכירי כחול לבן: "מי אלה האנשים האלה? איך אפשר להתייחס אליהם ברצינות?"

 

 

 

פעילי הליכוד, שרים וחברי כנסת חגגו אמש (יום ב') לראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שעקף את שיאו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון בתקופת הכהונה הארוכה ביותר כראש ממשלה. נתניהו והדוברים האחרים ניצלו את האירוע בכפר המכבייה ברמת גן לחידוד מסרי הקמפיין.

  

נתניהו אמר: "יש לנו עכשיו בחירה אמיתית, והבחירה בסופו של דבר מתנקזת לדבר אחד - מי יהיה ראש הממשלה של מדינת ישראל? זה יהיה גנץ? לפיד? מתיחת ברק? גנץ, לפיד, ברק? גנץ ולפיד? ראיתם את הניסיון, הם חסרי ניסיון, רציתי להגיד חסרי דרך אבל זה לא נכון, יש להם דרך, הם מנסים להסוות אותה. פתאום הם תומכים ביציאה בהסכם עם איראן, פתאום, זה לא מה שהם אמרו אז. הם אמרו 'הסכם טוב, לא מושלם, הסכם טוב, לא צריך לטלטל את הספינה'. יאיר לפיד, 'המדינאי הדגול', הוא אמר 'נתניהו, אתה הורס את היחסים עם אמריקה', שמעתם על הזזת השגרירות לירושלים? על ההכרה בירושלים כבירת ישראל? על ההכרה בריבונות ישראל בגולן?".

מסיבת הפתעה לנתניהו לכבוד עקיפתו את בן גוריון במשך כהונה כראש ממשלה ()
בעל השמחה. נתניהו

 

"מי אלה האנשים האלה?", תהה נתניהו, "איך אפשר להתייחס אליהם ברצינות? וכשהלכנו לבנות את הגדר שהצילה את מדינת ישראל, את הגדר שאלמלא בנינו אותה, היה כאן שיטפון, היום זה היה מגיע למיליון מהגרים בלתי חוקיים מסתננים לתוך מדינת ישראל, אפשר היה לסגור את הבסטה, אנחנו הבאנו את זה. מה אמר הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי? שאלתי את יו"ר ועדת חוץ וביטחון אז, צחי הנגבי, הוא אמר שגבי בא ואמר לי 'הגדר הזאת לא תעשה כלום, היא לא שווה כלום'. ככה הוא אמר 'היא לא תעצור מסתנן אחד', היא עצרה את כל המסתננים, אפס מסתננים, אפס!".

 

קודם לכן, באירוע שנפתח עם שרים וחברי כנסת בלבד, נאמה רעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו: "זה דבר באמת היסטורי, כי אני חושבת שפעם בחיים של מדינה, עוברים את הזמן שצבר בן גוריון, כי באמת זו זכות ראשונים. אני עומדת כאן בתור אחת שגדלה על ברכי בן גוריון, אבא שלי היה בחוג התנ"ך הראשון שלו, ואני בתור ילדה קטנה עם ההורים היינו נוסעים לשדה בוקר לצריף של בן גוריון, כך שיש כאן מישהי שמאוד מפרגנת לבן גוריון, ולראות את ראש הממשלה, את בעלי, עובר אותו, זה דבר שהוא היסטורי בממדים באמת בינלאומיים. אני לא יודעת אם זה יקרה אי-פעם במדינת ישראל, זה כמעט לא קורה במדינות העולם".

מסיבת הפתעה לנתניהו לכבוד עקיפתו את בן גוריון במשך כהונה כראש ממשלה ()
נזכרה בבן גוריון. שרה נתניהו
 

היא התייחסה בין היתר לדברים שאמר גם נתניהו עצמו במסגרת הקמפיין בעניין מיגור פיגועי ההתאבדות: "אני חושבת שאנחנו באמת לא מתגעגעים לפתוח טלוויזיה ולראות שלוש-ארבע פעמים ביום את המפות, של איפה היה הפיצוץ האחרון. אני זוכרת את זה בתור ירושלמית ובתור פסיכולוגית בשירות הציבורי של ירושלים, תשאלו כאן את ראש העיר (ניר ברקת). היינו צריכים לטפל כל הזמן בילדים עם פוסט טראומה, בילדים שבאים ההורים ואומרים 'לילד שלי יש בעיה, הוא לא רוצה לצאת מהבית לבית הספר'. הילד רוצה לחיות, הוא לא רוצה להתפוצץ באוטובוס. זה כל כך היה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, וברוך השם, תמיד אומרים שהציבור מתרגל לטוב".

 

באירוע הפומבי דיבר גם שר האוצר משה כחלון: "בליל הבחירות דיברתי עם ראש הממשלה, אמרתי לו 'טוב, ארבעה מנדטים של כולנו איתך, אין בכלל שאלה'. הוא שאל אותי 'מתי אתה חוזר הביתה?', אמרתי 'עכשיו'. חברים, אמרתי לו שזה הבית שלי, זה הבית של כולנו, זה הבית של העולים החדשים, זה הבית של הפריפריות, זה הבית של מרכז הארץ".


פורסם לראשונה 22/07/2019 23:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים