שתף קטע נבחר

הנערים החשודים באונס בקפריסין ישוחררו היום

שבעת הנערים שעדיין עצורים בחשד לאונס תיירת בריטית צפויים להשתחרר בשעות הקרובות. במקביל, המתלוננת נעצרה בחשד למתן עדות שקר. פרקליט החשודים לאולפן ynet: "ידעתי שהיא שקרנית, נבוא איתה חשבון"

תפנית דרמטית בחקירת החשד לאונס קבוצתי בקפריסין: שבעת הנערים הישראלים העצורים בחשד לאונס תיירת בריטית צפויים להשתחרר בשעות הקרובות ממעצר. להורי הנערים נמסרה על כך הודעה הבוקר (א'). במקביל, המתלוננת נעצרה בחשד למתן עדות שקר.

 

 

צעירים חשודים אונס נערה בריטית איה נאפה קפריסין  ()
ישוחררו הערב. החשודים לפני הארכת מעצר בחמישי
 

פרקליטם של חלק מהעצורים, עו"ד יניב הברי, אמר לאולפן ynet כי ההתפתחות חלה לאחר שהתיירת שהתלוננה על האונס שינתה את גרסתה בחקירה. "כנראה היא שינתה את דעתה, את גרסתה, וזה מה שגרם לחוקר להאמין שמדובר פה על עלילת שקר. לפי מה שאני יודע הוא עוצר אותה עכשיו", אמר הברי. החוקרים בקפריסין חושדים כעת כי הבריטית זעמה על כך שהנערים צילמו אותה במהלך קיום יחסי מין, ולכן בדתה את התלונה על אונס.

 

עו"ד ניר יסלוביץ', המייצג את יתר הנערים העצורים, אמר: "אחרי שהם הטיחו בה את כל ההטעיות, היא לא יכלה להתמודד עם זה, וכשהחוקר ראה שהיא לא מספקת שום הסבר סביר ואמין, אז אי אפשר שלא להשאיר אותה במעצר. אני ידעתי שמדובר פה במתלוננת שקרנית, לצערי".

שחרור קפירין ישראלים חשודים אונס קבוצתי ()
שחרור חלק מהעצורים בשבוע שעבר
 

שבעת הנערים, שהוחזקו במתקני מעצר ברחבי קפריסין, יובאו לאיה נאפה, שם הם ישוחררו יחדיו לאחר שייפגשו עם הוריהם. בינתיים הורים וקרובים שלהם הוכנסו לבית המעצר.

 

בכניסה למקום אמרו כמה הורים: "כשנגיע לארץ, יש לנו הרבה מה להגיד - ונאמר. קודם כל נחזיק את הילדים שלנו ביד, נחזיר אותם הביתה". הורים אחרים אמרו: "הילדים שלנו בדרך הביתה. שבו בנים לגבולם. לא עשו כלום. זו הייתה עלילה. אנחנו רוצים לחזור כבר לישראל". קרובי משפחה נוספים אמרו: "תודה לאל, הצדק יצא לאור אחרי שבועיים ללא שינה. עברנו הרבה ימים קשים. מההתחלה האמנו להם".

 

עורך הדין יסלוביץ' שיבח את משטרת קפריסין: "הם ניהלו פה חקירה הגונה ומקצועית. הם ביצעו צעד אמיץ וכפי שאני ביקשתי לאורך כל הדרך, גם בבית המשפט, כל הנערים יחזרו הביתה ללא תנאי מקדים".

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()
אתמול נמשכה החקירה במלון. החדר שבו לכאורה התרחש האונס
 

עו
"המתלוננת לא סיפקה הסברים אמינים". עו"ד ניר יסלוביץ'

אתמול עוד נמשכה חקירת האונס, והמשטרה המקומית הרחיבה את חיפושיה לאחר שמצאה שלוש דגימות דנ"א שלא שייכות לאף אחד מהחשודים. בעקבות זאת עלתה הערכה כי מעורבים נוספים באירוע חמקו לישראל. עם זאת, המשטרה בוחנת אפשרות נוספת שלפיה הצעירה קיימה ביממה שקדמה לאירוע יחסי מין עם גברים נוספים, ועל כן ממצאי הדנ"א שלהם נמצאו על גופה ובבגדיה.

 

ראש צוות החקירה, סמל מריוס כריסטו, הגיע אתמול לבית המלון "פמבוס נאפה רוקס" באיה נאפה, שבו התרחש המקרה לכאורה. הוא ביקש מהנהלת המלון להעביר לו רשימות של כל התיירים שהתארחו במקום ביממה שלפני המקרה, שהיה לפי החשד ביום רביעי שעבר.

 

בתחילת החקירה עצרה משטרת קפריסין 12 נערים בחשד לביצוע האונס הקבוצתי. ביום חמישי שוחררו חמישה מהם, אך מעצרם של השאר הוארך בשישה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים